kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszz110    5

a nie co do pronara to nawet nie ma co mówić

ja myśle ze maxterra bedzie kosztowała z 180tyś ale nie więcej :rolleyes: a do NH to sie napewno nie przekonam bo mają u mnie znajomi te ciągniki no i leje im sie z pompy moze to takie typy dostali ale jeden ma coś z kabiną a drugi coś pompa wtryskowa leje jaszcze nie wiem co wybiore jest jeszcze prawie 4 miesiace

 

a tak poza tematem

to nie wiecie kiedy bedzie nabór wniosków na modernizacje aha i ile sie załatwia te całe dokumenty na młodego rolnika i modernizacje

bo rent to juz nie będzie ostatni nabór to pierwszy kwartał i spużnie sie 3 miesiące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

a nie co do pronara to nawet nie ma co mówić

ja myśle ze maxterra bedzie kosztowała z 180tyś ale nie więcej :D a do NH to sie napewno nie przekonam bo mają u mnie znajomi te ciągniki no i leje im sie z pompy moze to takie typy dostali ale jeden ma coś z kabiną a drugi coś pompa wtryskowa leje jaszcze nie wiem co wybiore jest jeszcze prawie 4 miesiace

 

a tak poza tematem

to nie wiecie kiedy bedzie nabór wniosków na modernizacje aha i ile sie załatwia te całe dokumenty na młodego rolnika i modernizacje

bo rent to juz nie będzie ostatni nabór to pierwszy kwartał i spużnie sie 3 miesiące :rolleyes:

 

No widzę że masz ten sam problem co ja czyli modernizacja i młody rolnik według arimr młody rolnik ma być w pierwszym kwartale 2010 zatwierdzony czyli co każdego zainteresuje premia powiększona z 50 do 75 tys a kiedy będą nabory to wie tylko wszechmogący sawicki ;] pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

Lukasz to mozesz wziac NH z Common Railem, tam sa elektrozawory od otwierania wtryskiwaczy. wszystko jest zarzadzane elektronicznie i nie ma prawa zeby pompa dawala za duzo paliwa.

 

co do mlodego rolnika to moze wiecie ile czasu trzeba posiadac gospodarstwo od ukonczenia szkoly i zdania technika, aby otrzymac to dofinansowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

wiesz co Heniuś91 juz się przekonałem ze im więcej elektroniki tym bardziej zawodne :rolleyes:

wole coś normalnego i za normalne pieniądze bo nie ukrywam ze JD napewno nie bede brał nie ze względu ze drogi bo kasa jest ale jakoś mi on nie pasuje

wole coś prostego chociaż jak się przesiadłem z Z056\3 na Z110\3 to była różnica a co dopiero jak bym kupił claasa

jedni lubią inni nie ja nie lubie tyle bajerów :D

czekam na zetora maxterre a jak sie nie doczekam to tszeba składac papiery na forterre 115 lub 125 z turem

 

12145 to złoty traktor tylko czasem rurke od wtryskiwaczy wymienie i tyle olej zmienie

a czytam ze nowe traktory sie rozlatuja

mój znajomy kupił fendta i pojezdził miesiac i za remont skrzyni biegów dał 20tys bo ponoć z jego winy ale potem udowodnił im ze nie z jego winy i zwrot kasy ale ile fatygi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

jak tam chcesz ale Maxterra to tylko wiekszy odpowiednik Forterry. zrobia forterre ze skrzynia taka jaka jest w Proximach Power to juz w ogole sie nie bedzie roznic ta forterra od Maxterry, no po za wygladem i cena bo nawet silniki beda 6 cylindrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do @lukaszz110: A jakie modele New Hollandów i z jakich lat mają twoi znajomi(przed 2004rokiem czy po)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imigrant    0

Witam panowie,w koncu sie zrejestrowalem na agrofoto :rolleyes: .Bardzo podobaja mi sie tutejsze dyskusje. Powiem tak,mam duzy respekt do ciagnikow marki zetor,chociaz w domu mamy ursusy,pamientam jak jezdzilem w latach 90tych przez czechy do niemiec,to na polach byly same zetory a na czeskich autostradzie 90% aut to skoda.W niemczech tez widywalem duzo zetorkow...niestety zadnego ursusa :D .Teraz od prawie 10lat pracuje na Jersey i tez tu widze zetorki na polach...Niestety czeski zetor lepiej sobie radzi,niz nasz ursus,czego dowodem jest nowa fejna Maxterra,oby wykonanie i technika nie odbiegala od wygladu :) Ale sie rozpisalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

tylko kazdy zapomial o nowych modelach ursusa 5524, 6824, 1674. to tez jest duzy krok w przod. w tych nowych malych ursusach jest juz chociaz mechaniczny rewers a do duzych maja zakladac skrzynie 24x24 z elektrohydraulicznym rewersem. poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

 

co do mlodego rolnika to moze wiecie ile czasu trzeba posiadac gospodarstwo od ukonczenia szkoly i zdania technika, aby otrzymac to dofinansowanie??

 

według obowiązujących przepisów nie dłużej niż 12 miesięcy od nabycia gospodarstwa, no ale teraz obowiązuje cos takiego ze najpierw wniosek na dofinansowanie dopiero przepis pola no i nie zapominajmy o tym że musisz uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat od daty wypłaty dofinansowania.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

wyksztalcenie to tylko technik rolnik wystarczy...

raczej na pewno ;] nie pamiętam czy to na stronie arimr czy na stronie ministerstwa rolnictwa była taka lista z zawodami uprawniającymi do tej premii młody rolnik. Jakieś maszyny będziesz kupował za to dofinansowanie?? czy w budynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

look19 powyrzej 2008r moze jakieś felery dostali :rolleyes: bo inne maszyny od tego dilera były dobre

Henius91 a ty do jakiej szkoły chodzisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Kurcze ludzie nie odchodźcie tak bardzo od tematu przewodniego czyli Maxterry bo wygląda to wszystko na bezsensowne nabijanie postów i tak naprawdę zamiast 13 stron tego tematu tylko 1/3 dotyczy tematu i niesie z sobą jakieś informacje.

 

W Holandii chyba już dostępna:

http://www.rietmanhasselt.nl/images/stories/zetor/zetor_maxterra/zetor_maxterra_1.jpg

 

4 modele 135, 145, 165 i 175

 

Wyposażenie standardowe:

Opony przednie: 540/65R28

Opony tylne: 650/65R38

Podnośnik: 96 kN

Przekładnia: 24/24

WOM: 540/540E/1000/1000E

Hydraulika: 110l/min

Wyjścia hydrauliczne: 4 sekcje z układem load sensing

TUZ: CBM kat. III

Kabina: Wentylowana i klimatyzowana

Opcje: przekładnia 40/40 z reduktorem biegów pełzających standardowo w modelu 175

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

mi sie wydaje że wielkością sie nie różni tylko ma inny chip na silniku ;]

Edytowano przez brzozak2
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no chyba tylko tym

tak jak typy 12145 i 16145 ta sama wielkość

a nie ma dokładnie napisane kiedy wejdzie ten model bo jak w 2011 to po ptokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Z tego, co napisane jest w prospekcie wynika, że ten model zetora ma skrzynię podobną do john deere o 4 stopniach pod obciążeniem i 6 biegach głównych. Nie tak jak ktoś pisał, że jest taka jak w proximie power i forterze. Jeśli tą skrzynię kiedykolwiek zamontują do proximy plus/power lub forterry, to będę ich następnym klientem, bo zetor nie może się tak cenić jak np. new holland, bo nie ma aż takiej renomy. Co do silnika, jest to 6 cylindrowa odmiana tego, co w proximach i forterrach.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

panowie tylko wątpię w te 650 z tyłu bo nawet renomowane marki każą płacić za takie laczki ja mówię że 540 albo 580 będą montować bo na polskę pójdą tańsze wersje i load sensing też raczej nie będzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

raczej na pewno ;] nie pamiętam czy to na stronie arimr czy na stronie ministerstwa rolnictwa była taka lista z zawodami uprawniającymi do tej premii młody rolnik. Jakieś maszyny będziesz kupował za to dofinansowanie?? czy w budynki?

 

bardziej chcialem zbudowac nowa obore ale mysle jeszcze nad splacaniem PROWu Mlodym Rolnikiem.

 

Henius91 a ty do jakiej szkoły chodzisz ??

 

ja chodze do Technikum Rolniczego w Boleslawowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

no ja jak tylko obejmę gospodarstwo to pierwsza rzecz którą zrobię to przejście na vat :D żadnego haraczu na państwo:]:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Obyś się nie zdziwił, poczytaj sobie temat Vat w rolnictwie w dziale przepisy i finanse. Nie może być tak że wogle podatku nie płacisz co ty gadasz, przeciez jak będziesz na vacie to musisz oddać 3 procent ze swoich płodów rolnych, a jak jesteś na ryczałcie to sprzedając zboże za 100 zł dostajesz 6 złotych vatu od państwa. Tak więc będąc na vacie jesteś 6% w plecy na płodach, a jak wyrównają wszystkie stawki vat do 15% po wyborach to wszyscy będą chcieli z vatu uciekać ale tak łatwo się nie da.

Nie jest tak kolorowo jak się komuś wydaje z vatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

wierzysz w to że zrównają vat do 15 % bo ja nie i widząc poczynania tego rządu i poprzedniego to nic dobrego dla rolnika nie wyniknie... i znowu wszyscy pójda i zagłosują na mniejsze zło..:rolleyes: tusk mówił że vat chce podnieść do 23% tak słyszałem gdzieś w listopadzie chyba, a jak się planuje inwestycje w gospodarstwo to nie ma siły żeby się vat nie opłacił przykładowo kupujesz ciągnik za 250 000 netto to masz 55 000 vatu a przy sprzedaży na kwote 250 000 dostajesz tylko 15 000 ale najpierw musisz wyprodukować na 250 000 a to już Ci nie muszę mówić że nie jest mało... a gdy przy zakupie ten vat jeszcze musisz w kredyt wziąć to koszty się potęgują (a przecież z vatu możesz odliczyć paliwo materiały budowlane wymiany serwisowe oleje telefony wodę internet pasze klucze części opony prąd elektrody rękawice nawet buty gumowe:P) a przecież nie musisz całego zboża na siebie sprzedawać:D a 3 % które musisz oddać to wychodzi Ci na 0 z nawozami bo tam masz 7% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj