kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZetorPower    0

 

na pierwszej focie tak jak ludzie z boku stoja wyglada na kawał traktora ciekawe ilu konna ta wersja. A skad masz ta fote bizonlove sam zrobiłes? czy znalazłes gdzies na necie? jak sam to widziałes to na zywo i powiedz jak wrazenia


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

na necie ale osobiście też widziałem, ta wersja ma jak dobrze pamietam 170 km wrażenia dobre ogólnie fajny ciągniczęk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a ja takie cos znalazłem

moze i juz widzieliscie

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z kabiną to się trochę nie postarali... Nie wiele się różni od pronara czy crystala :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

dokladnie, wnetrze takie troche, a nawet bardziej ubogie, slabo oznaczone dzwignie (fakt, nie ma ich duzo ale jednak moze sie mylic na poczatku), dzwignie od hydrauliki i od WOMu wygladaja identycznie. czegos mi tam na tej konsoli brakuje tylko nie wiem czego. mozna powiedziec ze ta konsola jest identyczna jak w Forterrze tyle ze sa dodane przelaczniki i zmieniony kasztalt dzwigni. te wszystkie wlaczniki sa tak umieszczone jak by mialo sie je wciskac wszystkie na raz. spojzcie na rozmieszczenie wlacznikow np. w NH T6000, tam jest to zrobione troche z taka fantazja a nie z prostota. i nie wiem czy mi sie wydaje czy ten wyswietlacz znajduje sie na desce rozdzielczej?? raczej powinien znajdowac sie na podlokietniku wielofunkcyjnym razem z dzwignia krzyzowa ktora sluzyla by do obslugi 2 par wyjsc hydrauliki, no i na tym podlokietniku mogly by byc 2 przycicsku od szybkiego podnoszenia i opuszczania podnosnika, co juz nawet o joysticku nie wspomne, na nim to dopiero mozna by bylo umiescic przyciski od szybkiej obslugi EHR, rewersu, polbiegow. bedzie to raczej ciagnik za nie male pieniadze wiec mogli go wykonac aby nie odstawal np. od NH.

 

moze i troche polecialem z fantazja ale pamietajmy ze to XXI wiek i jesli ma to byc ciagnik konkurujacy np. z taka marka jak NH (bo do JD, Fendta czy DF nie ma startu) to niech jest tak zrobiony. watpie ze cena takiej Maxterry 165 bedzie mniejsza niz 200k a mozna dolozyc te 30-40k (jak juz kupowac ciagnik o takiej mocy, to porzadny) i kupic NH T6050, nie mowie juz o PC czy RC bo sa one o wiele drozsze ale normalne modele.

 

szczerze mowiac nie zaskoczyl mnie ten ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Maxterra narazie jest protoypem i w tym linku mozna sie doczytac ze jest to wersja nie gotowa do sprzedazy wiec byc moze nie wszystko jest w niej skonczone mam tu na mysli drobiazgi min oznaczenie dzwigni przynajmniej tak mi sie wydaje ze o to chodzi i Zetor narazie jezdzi na pokazy i zbiera opinie wiec bardzo prawdopodobne ze jeszcze nie jedno w niej zmienia. Tak wiec narazie nie ma co sie podniecac, wejdzie do sprzedazy to zobaczymy


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

no wlasnie nie ma sie co podniecac tym ciagnikiem, bo jezeli do sprzedazy wejdzie w takiej "postaci" jak ten prototyp to moga zapomniec o dobrej sprzedazy. duuuuzo musza jeszcze zmienic, bo na prawde niczym oprocz skrzyni i silnika nie rozni sie od Forterry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

dobra wszystko wszystkim ale kiedy dokładnie bedzie do sprzedazy

kolega mowił ze w 2010r ale nie wiem czy to prawda

a najistotniejsze ile bedzie kosztował ten typ bo znajac czechów to zrobia dobry traktor

bedzie lubił wypic tylko ze robote tez zrobi :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Diler dzisiaj mówił że Maxterra wejdzie do sprzedaży w czwartym kwartale 2010 roku, co do cen to nic nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

panowie co tu dużo mówić :] zetor maxterra przy optymistycznym założeniu będzie kosztował nie mniej niż 200 000 - 230 000 brutto w wersji z full wyposażeniem (ale na pewno nie będzie miał amortyzowanej osi jak w JD albo nh a o amortyzowanej kabinie już nie wspomnę) do tego tak jak modelu fronterra 125 wykończenie i precyzja wykonania pozostawia wiele do życzenia. Dlatego uważam że nie ma sensu się rozwodzić nad maxterrą i kupić JD 6630 w wersji comfort za 216 000 netto albo nh z serii T6050 za ok 205 000 netto i mieć z głowy naprawy i inne niespodzianki. Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wlasnie mi sie wydaje ze bedzie mogl miec miekka os i kabine, bez tego lepiej nie wchodzic z nowym produktem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

możliwe że będzie tak jak mówisz tls i amortyzowana kabina w opcji tylko za jakie pieniądze?? W zetorach mnie denerwuje to ze jak przychodzę do dilera i wylicza mi specyfikacje ciągnika to tak klima zapłać siedzenie grammera zapłać zaczep zapłać obciążniki na koła i na przód zapłać dodatkowe siedzienie zapłać reflektory dopłać i max 7 % upustu ludzie to jest chore i wszystko jak zsumujemy dokładamy trochę i mamy NH i tu pojawia się pytanie czy jest jakikolwiek sens?? pozdrawiam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

"sęs"- sens :lol: najlepiej Mozille zainstaluj. powracajac do tematu, to czy aby dostaniesz NH T6050 za 200 tys zl?? albo JD 6630 za 215k?? moze, ale w jakim wyposazeniu. nie mowie ze kupilbym takiego zetora ale ceny troche przegiales ;[ jak by ten JD tyle kosztowal to bym sie nie wahal ;[ powiedzmy sobie szczerze, Maxterra - drozsza i silniejsza wersja Forterry. nie lepiej poczekac na nowa Forterre 6C z rewersem elektrohydraulicznym?? na jedno wyjdzie bo skrzynia ta sama co w Proximach Power. dobrze ze w zetorach nie trzeba placic za kabine jako dodatkowe wyposazenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

poczekajmy na skrzynie z elektrohydraulicznym rewersem w 1674 i ciekawe ktory bedzie lepszy :lol: pamietaj ze w ursusie jest Perkins czyli niskie spalanie ;[ kabina w tym zetorze wcale nie jest bardziej "wypasiona" niz w ursusie. nie pamietam ile ursus kosztowal ale cena bedzie pewnie porownywalna wiec zetor bedzie mial powaznego przeciwnika ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja poczekam na mexterre jak wyjdzie i kupie w 130HP bo te 4 cylindrowe forterry to mi coś sie nie podobają chociaż jak jeszcze zejdą z ceną to nawet sie połakomie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

hehe zanim wyjdzie maxterra to przekonasz sie do innego ciagnik. za cene maxterry mozna bedzie pewnie kupic NH T6050 Plus a to ta sama moc. moze NH bedzie ciut drozszy ale nie wiadomo ile bedzie zetor kosztowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Henius91 ;] kabina w zetorze jest cichsza od tego nowego ursusa, w ursusie znajomy jeździ w nausznikach:) pozdrawiam a ten john deere 6630 to w wersji comfort za 216 000 zł NETTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Myślę, że maxterra 130km nie będzie droższa od forterry 122km o więcej niż 30-40tys zł, bo zetor bardzo spóźnił się z tym modelem. Powinien taki (lub podobny)być w ofercie już od 2000 roku kiedy zaprzestano produkcji serii xx245 i firma zetor będzie chciała pozyskać nową grupę klientów. Nie wiem jak wy, ale ja myślę, że jednak będzie tańszy od new holanda, a na pewno lepszy od belarusa o podobnej mocy. Odpowiednik ursusa 1234 - zetor 12245 był ok. 10tys zł droższy od niego.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj