kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Gago    0

Wczoraj rozmawiałem z gościem z Kalisza co pracuje w Zetorze i mówił że Maxtera wejdzie albo pod koniec roku (grudzień) albo styczeń 2010r a nowa Forterra wejdzie pod koniec tego roku i mają Proxe ulepszyć jeszcze i ma byc Proxa z niskim dachem. Pytałem się jak będzie wyglądac nowa Forterra to mi powiedział ze będzie podobna z przodu do NH i lampy podobne będą.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no to fajnie, już niedługo będą nowe zetory. A co będzie zmienione w forterze? wiesz coś więcej? jaka skrzynia silniki? bo to mnie najbardziej interesuje a nie wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie mam nic przeciwko aby zetor wzorował się stylistycznie na zachodnich sprzętach - tylko żeby nie przejął po nich ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co jak co, ale zapowiada się ciekawie :D

W jakich mocach ma występować Maxterra?

Ja znalazłem taką Maxterre :D>link<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
no niech Cie bedzie :D ale mi dalej czegis tu brakuje tylko nie wiem czego.

 

Po prostu szukasz dziury w całym :D . Jeżeli Zetor wprowadzi coś nowego to i tak to będzie za mało dla ciebie i dalej będziesz jechał po tych ciągnikach :D . Najlepiej jakbyś wypowiadał się w tematach w których jesteś obeznany np dotyczących MF 3125.

 

Kris 14, ten ciągnik to akurat Lindner z Austrii.

 

Więcej o Zetor Maxterra w tym temacie: http://www.agrofoto.pl/forum/Nowy-model-ZETORA-t1787.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

^ ^ nie szukam dziury w calym bo taka jest prawda. na jednych pokazach mowili ze w ursusie jest bardzo uboga wersja EHR a przeciez to to samo so w zetorze. bylo to chyba na filmiku na YT. i lepiej sie tak nie unos bo sie robi tu lekkie zamieszanie. poprostu pisze to co wiem.

 

 

@yarecki12 w nowej forterze bedzie skrzynia jak w Proximie power ale chyba bedzie wiecej biegow pod obciazeniem do dyspozycji. silnik bedzie normalny 6 cylindrowy z turbodoladowaniem i intercoolerem Zetorowski. moc pewnie bedzie sie whac miedzy 120 a 180 KM wiec te modele beda mogly juz konkurowac z ursusem i na pewno beda lepsza alternatywa ze wzgledu na skrzynie biegow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

@danielhaker@ Nie ten podobny do Fendta to nie jest Maxtera to przeróbka bo się pytałem tego gościa to barzdiej będzie podobne do tego co dał kolega @KRIS14 @niżej linka. A co do Maxtery to jest już testowana w dużych gospodarstwach w Czechach i jak narazie sprawdzają się super jak cała reszta nowych Zetorów tak mi mowił ten gość tylko coś jeszcze mają poprawić w Forterze z podnośnikiem tylny żeby podnosiła podobno 8 ton!!! :D @yarecki12 @ Silniki mają być 4 cilindrowe w 4 modelach i mają być 6 cylindrowe w 2 większych (ale jeszcze o tych 2 myślą czy je produkować jak będzie Maxtera) a jeśli chodzi o skrzynie to mają być takie jak w Proxie Power jak ktoś wyrzej napisał elekrochydrauliczne lub mechaniczne jak do tej pory do wyboru to ma być. A jeśli chodzi o silniki to wszystkie mają być Zetorowskie nie inne tylko produkcji Zetora! A teraz fabryka Zetora pracuje 3 dni tylko w tygodniu przez ten kryzys. Podobno bardzio duzo Zetorów idzie do Ameryki ok 30 na miesiąc .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
^ ^ nie szukam dziury w calym bo taka jest prawda. na jednych pokazach mowili ze w ursusie jest bardzo uboga wersja EHR a przeciez to to samo so w zetorze. bylo to chyba na filmiku na YT.

 

To powiedz czego ci tu brakuje ale nie wiesz czego jak sam dokładnie powiedziałeś, i jak mam rozumieć twoje stwierdzenie "bo taka jest prawda"

 

Co do silników to w VUTR czyli ośrodku rozwojowym Zetora jest zatrudnione około 90 osób z czego 1/4 zajmuje się rozwojem silników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
@danielhaker@ Nie ten podobny do Fenda to nie jest Maxtera to przeróbka bo się pytałem tego gościa to barzdiej będzie podobne do tego co dał kolega @KRIS14 @niżej linka. A co do Maxtery to jest już testowana w dużych gospodarstwach w Czechach i jak narazie sprawdzają się super jak cała reszta nowych Zetorów tak mi mowił ten gość tylko coś jeszcze mają poprawić w Forterze z podnośnikiem tylny żeby podnosiła podobno 8 ton!!! :D @yarecki12 @ Silniki mają być 4 cilindrowe w 4 modelach i mają być 6 cylindrowe w 2 większych (ale jeszcze o tych 2 myślą czy je produkować jak będzie Maxtera) a jeśli chodzi o skrzynie to mają być takie jak w Proxie Power jak ktoś wyrzej napisał elekrochydrauliczne lub mechaniczne jak do tej pory do wyboru to ma być. A jeśli chodzi o silniki to wszystkie mają być Zetorowskie nie inne tylko produkcji Zetora! A teraz fabryka Zetora pracuje 3 dni tylko w tygodniu przez ten kryzys. Podobno bardzio duzo Zetorów idzie do Ameryki ok 30 na miesiąc .

 

Wiem że to nie jest maxterra tylko ktoś sobie przerobił z Fendta na Zetora. Jesteś pewien że 4 modele będą miały po 4 cylindry? Nie za bardzo będą podkręcone? A ja myślałem, że 110 koni to już granice 4 cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

A co za różnica jakie będą nowe zetory.

Zapewne będzie troche więcej wyposażenia dodatkowego jak równieżw standardzie.

Na pewno będą patrzeć na zachodnie john deere, New hollandy, Case i północne Valtry. Takie wiodące marki które posiadają mocne strony. Jednakże nie mają tyle możliwości finansowych i manewrowych aby zmienić kompletnie podstawy pojazdu.

Napewno zostawią silnik, skrzynię biegów wraz z przednim napędem, i kabinę. Resztę będą delikatnie modyfikować.

Nawet Zetor power ma głównie tylko jedną modywikację (chyba) rewers czyli sprzęgło, a w wyglądzie tylko to że bardziej błyszczy.

Pewnie powiecie że sięnie znam itd. ale to moja opinia na tą chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

O tych 4 modelach z silnikami 4C i 2 modelach - 6C to chodzi zapewne o serię forterra. Maxterra ma być wyposażona wyłącznie w 6 cylindrowe silniki.

Co do exportu do ameryki przedtem mieli z tym problem z powodu niskiego kursu dolara więc teraz może jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

przydałoby się żeby wprowadzili amortyzację kabiny i przedniej osi, i żeby nie ładowali za dużo elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'danielhaker' mają być te 4 co są czyli 95 105 115 i 125 a te dwie 6 to nie wiem jakie będą .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

widocznie się słabo sprzedawała i wycofali - ludzie woleli wziąć proximę lub proximę plus, a teraz jeszcze do wyboru power. Albo ludzie poprostu woleli dołożyć i wziąć 90 lub 100 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no z tego co czytam to zapowiada sie ciekawie;) ursus moze sobie popatrzyc tylko na zetora;] pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

@rataj narazie to te modele nowe to jeszcze plotki bo nie wiadomo czy uda sie zetorowi wypuscic na rynek wszystkie 3 modele na raz (Forterre 6C, Forterre power i Maxterre). wedlug mnie latwiej jest zrobic te dwa pierwsze bo design juz bedzie taki jak w normalne Forterze no moze cos zmienia ale Maxterra to bedzie calkowity przelom dla zetora pod wzgledem wygladu i elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ale po co forterra 6C jak będzie maxterra? Najsłabsze maxterry będą się pokrywać mocami z forterrami 6C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

a po co byla Proxima plus 10541 skoro byla Forterra 10641, przeciez to ta sama moc, ale tu sie nie liczy moc tylko np. masa ciagnika. Maxterra bedzie sporo masywniejsza wiec moze robic jako ciagnik glowny a Forterra 6C np. o mocy 120 KM jako ciagnik do lzejszych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sory że może nie na temat ale cóż

 

ZF to nie model skrzyni tylko firma ktora produkuje te skrzynie. o ile sie nie myle to nawet do niektorych modelow Fendta montowano skrzynie firmy ZF. haha pomyslcie jaka bedzie cena Forterry 125 power. ja obstawiam ze cos ok. 200 tys zl. no ale ten rewers elektrohydr. mowi sam za siebie. mysle ze bedzie wart tej ceny no ale by mogli dac te 4 biegi wlaczene pod obciazeniem bez sprzegla no i bardziej bogate EHR bo to co jest to szalu nie robi.

 

 

zapomniałeś dodać że skrzynie ZF są montowane też w pronarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no o projekcie MAXTERRY slyszy sie juz ktorys rok takze moze cos z tego w koncu bedzie;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
przydałoby się żeby wprowadzili amortyzację kabiny i przedniej osi, i żeby nie ładowali za dużo elektroniki

 

Niech ładują tą elektronikę,bo potem niektórzy powiedzą,że Zetor używa przestażałych technologi i wolą zachodnie ciągniki bo one mają bajery.. :D :D Trzeba się rozwijać...


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

@farmer ma racje. ludzie narzekali kiedys na elektronike, a teraz gadaja ze ursus jest przestarzaly bo z elektroniki ma tylko EHR i elektroniczny licznik mtg, obrotow WOM itp. skrzynia to przestarzala konstrukcja ktora nie ma nawet synchronizatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj