Zaloguj się, aby obserwować  
pleban1330

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ?

Polecane posty

pleban1330    1

Nadal się zastanawiam jaki ciągnik 80 KM .Mam pytanie który ciągnik jest lepszy proxima czy deutz. Ciągnik ma pracować przy turze i siewniku z agregatem 3m.W czym jest lepszy deutz od zetora ,czy faktycznie deutz jest oszczędny.Nie znam dobrze modeli deutza i dlatego piszcie jaki model byłby dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he kolego, może napisz czego więcej oczekujesz z wyposazenia? biegi pod obciążeniem? rewers hydrauliczny? może coś jeszcze? przedni tuz? no i najważniejsze

jaka kasa!!!!

najprosciej wybrać skompletować sobie wyposazenie żeby w obu modelach było takie same i wtedy sam zobaczysz który i ile jest tańszy i wybór będzie prostszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Deutz jest oszczędny, i raczej powinien mniej spalić od zetora. I fajnie silniczek mruczy. Jeździłem ale 110 konnym Deutzem :) Ale drogi w porównaniu z Zetorkiem, a Proxima też niczego sobie, więc jak masz kase bierz Deutza, a jak chcesz troszke przyoszczędzić(na zakupie) to Zetorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adziu    0

Do tego porównania lepiej by pasował Zetor Proxima Plus,np z wyposażeniem dodatkowym.Wtedy cena nadal jest tańsza od DF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

jeżeli wybierzesz zetora to bierz proxime plus gdyż ma rewers w standardzie a to tura jest bardzo przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Jeżeli planujesz załozyć tura to bierz ciągnik wyposażony w rewers elektrohydrauliczny, mechaniczny(wiadomo krótsza żywotność sprzęgła) faktem jest to że do tura najlepszy jest zwinny traktor, sąsiad ma agrofarma 100 konnego w turze coś pięknego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

jeśli chodzi o plusa to dealer wycenił mi plusa na 148 tys. ehr, rewers ,w plusie jest mokre sprzęgło a w proxie jest suche ma to jakieś znaczenie ?Ciągnik ma być bez żadnej elektrohydrauliki, rewers mechaniczny oczywiście musi być , czy agroplus 87 DT poradzi sobie z siewnikiem z agregatem?Deutz może jeżdzić na biopaliwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Tak Deutz może jeździć na 100% bio :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zaraz zaraz mylicie dwa pojęcia Deutz a deutz fahr to dwa odobne zakłady i tak deutz fahr agroplus 87dt ma włoski silnik same-owski i nie jest przystosowany do biodiesla, a deutz to fabryka silników i dostarcza silniki dla sdf i fenda i jeśli ktoś chce prawdziwego deutz-a to tylko agrofarm i agrotron oraz ich siwe i czerwone odpowiedniki lub fend serii 300 cośtam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

No bo chyba @pleban1330 chodziło o silniki Deutz ? :) Ja to tak odebrałem i napisałem :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

80 konnych forter już nie robią a proxima plus z agrofarmem może się porównywać ale 80 KM do tura najlepszy będzie agroplus z DF gdyż jest zwrotniejszy a agrofarm lepszy do cięższych prac. I chyba ceny agroplusa i proximy plus są zbliżone do siebie a agrofarma i proximy plus nie bardzo gdyż w DF tak naprawdę płacisz dużo za samą markę bo gdyby wypuścili takiego agrofarma ale bez żadnych napisów DF ani agrofarm to by był parę tysi tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

No właśnie Agroplus ma silnik włoski SDF a Agrofarm ma Deutza. Agroplus jest raczej za lekki do 3m agregatu uprawowo - siewnego, ale chyba troszkę lepszy od Agrofarma do tura.

 

Ja miałem podobny dylemat i wybrałem w końcu Agrofarma 100 ecoline. Wydaje mi się, że lepszy od Proximy i w lipcu ubiegłego roku był tańszy. Teraz nie wiem jak jest. Ale polecam ten traktor lub bliźniaka Lambo R3 (chyba tańszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Można wziąść Proxime power i będzie rewers elektrochydrauliczny :)

 

Proxima plus jest ciągnikiem godnym uwagi, jak za swoją cene to jako taki komfort i wyposażenie jest rewers, półbiegi, wałek, blokada, napęd włączane elektropneumatycznie itp. Ciągnik godzien uwagi. A jeżeli chodzi o zwrotność to wystarczy tylko zrobić kombinacje dysk-felga (tyle ile się chce) rozstawić i ciągnik jest szerszy przez co o wiele stabilniejszy do tura, lepiej wygląda i ogranicznik z przodu się wtedy wkręca i jest owiele zwrotniejszy. Ja tak zrobiłem i mam porównanie z MFem 3065 i MF się chowa przy tym :)

 

Aha! niewiem czy DF będzie wiele oszczędniejszy i czy wogóle będzie


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak twoja Proxa jest nalepsza na swiecie i super oszczedna :)

 

Według mnie DF bedzie oszczedniejszy i zwrotniejszy ja bym wybrał DF bo Proxima Power jest jeszcze nie sprawdzona i pewnie cierpi na choroby wieku dziecięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

Co do tego @Pablo21 ma 100% racjie pierwsze wyjścia są zawsze nie udane ... a widziałem to nawet na przykładze zefirów z pronaru ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

cena proximy plus i agroplusa będzie zbliżona ale cena agrofarma już będzie dużo wyższa. Ja również nie polecam proximy power jeszcze jej nie widziałem na AF i nawet nie ma sie kogo o opinie zapytać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a skąd wiesz że cena agrofarma będzie dużo wyższa od agroplusa? najpier porównaj obie wersje w tym samym wyposarzeniu, z tego co pamiętam to agroplus 87dt był chyba nawet minimalnie droższy od agrofarma 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Tak tak lepiej wziąć ciągnik który już został dobrze poprawiony i jest na rynku parę lat a najlepiej jakbyś znalazł kogoś kto ma agrofarma i proxime plus i byś sobie z nim pogadał co on myśli o tych ciągnikach i który jest lepszy.

Każdy ma swoje zdanie gdyż posiadacz proximy doradzi ci proxime, a posiadacz agrofarma poleci ci agrofarma, więc najlepiej radzić się ludzi którzy mają te dwa modele lub porównywać je. Wymień wszystkie za i przeciw obejrzyj na żywca te maszyny zobacz jak pracują u kogoś i wybierz najlepszy jak dla siebie a zapewniam cię,że nigdy nie dokonasz złego wyboru, gdyż każdy ciagnik jest dobry pod innym względem jeden będzie słaby ale tani a drugi dobry ale drogi więc co byś nie wybrał to to będzie to miało swoje plusy i minusy.

Cena będzie wyższa bo to już wyższa półka oczywiście mówimy o wersjach standardowych, bo gdy porównamy oba ciągniki z fabryki Df z takim samym wyposażeniem to wiadomo,że może agroplus być droższy od swojego większego brata agrofarma.

Jeśli np: chcesz to tu jest filmik o proximie plus 8541:

, który ją trochę pokazuje i opisuje jej cechy, na twój wybór to to raczej nie wpłynie i nie powinno wpłynąć ale możesz dowiedzieć się więcej,żeczy o tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Właśnie Kamillo0 ma racje najlepiej porównać oba modele przejechać sie i jednym i drugi i wtedy będziesz wiedział najlepiej.

wypróbujesz rewersy, sprawdzisz max skręt itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Popieram kolegów wyzej bo kazdy ma inny gust i moze bedzie tak ze Agrofarm bardziej bedzie Ci do reki pasowal albo na odwrót a to jest wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj