marcin974

Przenośnik kubełkowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin974    30

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat przenośników kubełkowych. Mam okolo 30m pasa z garnuszkami i ciekawi mnie czy warto byłoby zrobić samemu taki system do załadunku zbóz do binów 2X10t i 70t ładowności.

 

 

 

Ile warte te pasy mogą być gdybym chciał sprzedać? Wiadomo ze nie są warte dużych pieniędzy ale ile tak +/-?

czy w ogóle są coś warte?

 

 

Proszę o pomoc.

 

:)

Edytowano przez marcin974

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

nie warto robić, ja kupiłem podajnik kubełkowy w cenie złomu użytkowego, jakiś czas temu to było i płaciłem 1zł za kg. Co musiałem wymienić to własnie czerpaki i znalazłem na allegro całe pasy z kubełkami gościu je przywoził z Niemiec i chciał za metr 20zł w zależności jeszcze od stanu kubełków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

podaj jeszcze szerokość pasa to będzie mniej więcej wiadomo jaka wydajność,

Samemu raczej nie opłaca się robić podajnika, trudno bez giętarki jest wykonać rury i jeszcze zrobić to tak żeby po ustawieniu tworzyły prosty kanał, do tego trzeba zrobić stopę i wierze a na wierzę przekładnie do silnika, stelaż trzymający podajnik zawsze wykonuje się samemu ale to już prostsza sprawa.

czasem pojawiają się ciekawe ogłoszenia to można coś trafić, w zeszłym roku szukaliśmy podajnika o wysokiej wydajności ale nie było takiego jak chcieliśmy, w tym roku kupiliśmy nowy a stary pewnie pójdzie na sprzedaż bo ma za małą wydajność jak na potrzeby pracy przy suszarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja mam kubełki na sprzedaż jak i żmijki do poziomego transportu zboża np na spichleżu w celu rozprowadzenia zboża. jakby co pisz na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Po ile cenisz za te kubełki?

 

 

nie warto robić, ja kupiłem podajnik kubełkowy w cenie złomu użytkowego, jakiś czas temu to było i płaciłem 1zł za kg. Co musiałem wymienić to własnie czerpaki i znalazłem na allegro całe pasy z kubełkami gościu je przywoził z Niemiec i chciał za metr 20zł w zależności jeszcze od stanu kubełków.

 

Te co ja mam to tez są w dobrym stanie, Jeszcze parę metrów gratis bym dorzucił :)

One są około 10cm szerokie, w takim razie czekają na kolejnego własciciela, po ile krzyczeć za nie?

 

Wreszcie się temat ruszył :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

to są używki po demontazu i jeden jest krótki a drugi dłuższy

 

EDIT a co do ceny to musze się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Te które ja mam to tez po demontażu, w trzech kawałkach, ~15, 10, 5m, dokładnie nie mierzyłem :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tylko pas z garnuszkami i nawet w dobrym stanie to jest...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Jak masz pas dziesiątkę to wydajność takiego podajnika miałaby coś koło 5t/h, wiem bo właśnie taki wymieniam na wydajniejszy, jak już byś stawiał to postaraj się montować okrągłe rozdzielacze a nie kwadratowe, te pierwsze są szczelniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

to zależy jeszcze co ile są od siebie przymocowane te kubełki, ja mam np. kubełki 15cm szerokie, ale mam założony inny motoreduktor i wydajnośc wynosi 30t/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ten pas co ja mam to jest 10cm szeroki a kubełek ma 9cm szerokosci, są w odstępach co 40cm...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

kolego @dawidg2 masz podajnik ok 12m wysoki i taki wydajny ok 20-25t/h? Mój wuja chciałby taki kupić, napisz jeszcze gdzie dokładnie mieszkasz i jaka była by cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@nimar1999 niestety takiego wysokiego nie posiadam, jeden ma teraz 6m +dół i góra. a szerokość to za jakąś godzinke podam bo jadę do firmy a on tam leży więc zmierzę

 

EDIT: więc tak ten kubełek co wyżej podałem wymiary to jest tak szeroki 16cm na 13 i wys 11 odległość miedzy to 30 cm a drugi mam 4m wys +góra i dół i kubełki są 24 na 17cm i wys 14 i też mniej więcej co 30.

 

@nimar1999 namiary masz na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Panowie co radzicie: kupić używke kubełek za 300zł?metr czy zainwestować w nowy ?? Dodam ze ma być wysoki na jakieś 15-17 metrów i wydajny ok 30 t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ważne żeby był dobry pas, a tak nie ma różnicy między nowym a używką. Dużo zależy od prawidłowego montażu.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj