Polecane posty

kapsel1m    21

Mi mówili 3,6 tyś zł netto dlatego się zastanawiam za to był by jakiś osprzęt do ładowacza, tym bardziej że mam landiniego z ładowaczem i ma kawałek przeszklonego dachu.Nie mam możliwości zobaczyć na żywo JD z lukiem i ładowaczem prędzej bym się zdecydował. Może w Kielcach na targach tylko żeby nie było już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To nie musisz oglądać ciągnika akurat z oknem dachowym, wystarczy zwykła seria 5R lub nawet 5M bez luku dachowego tylko z ładowaczem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co szyberdachu, to może to się przyda :)<link> można zajrzeć do kabiny z takim wyposażeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado    0

Mam zamiar kupić JD 5080R z ładowaczem czołowym i zastanawiam się czy ładować kasę w luk dachowy . Jest on naprawdę tak niezbędny czy można się bez niego obejść ? W MF 5425 luk dachowy jest faktycznie super i tu bym się nie zastanawiał ale w JD 5R sporo gorzej to wygląda.

 

Mam zamiar kupić JD 5080R z ładowaczem czołowym i zastanawiam się czy ładować kasę w luk dachowy . Jest on naprawdę tak niezbędny czy można się bez niego obejść ? W MF 5425 luk dachowy jest faktycznie super i tu bym się nie zastanawiał ale w JD 5R sporo gorzej to wygląda.

 

Mam zamiar kupić JD 5080R z ładowaczem czołowym i zastanawiam się czy ładować kasę w luk dachowy . Jest on naprawdę tak niezbędny czy można się bez niego obejść ? W MF 5425 luk dachowy jest faktycznie super i tu bym się nie zastanawiał ale w JD 5R sporo gorzej to wygląda.

 

w MF 5435 itp. szyberdach się przyda ale w JD to sie mija z celem wg mnie , nie dawno kupiłem JD5090R z ładowaczem ale z szyberdachu zrezygnowałem szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Nie jestem wogóle zwolennikiem ładowacza czołowego w ciagnikach, nie dość, że kosztuje nie mało to i ciagniczek szpeci i to bardzo. Miałem brać "R" z ładowaczem właśnie, ale zdecydowałem się na zakup ładowarki teleskopowej, która nie dość, że podnieść podniesie o niebo więcej (3 t) to i o zwrotności (skrętne obie osie) ciągnik może tylko pomażyć.

 

Oczywiscie nie wspomniałem o 6 m wysięgu czego w traktorku też nie zrobisz.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No tak ale jak ktos kupi ciagnik z ladowaczem to za te zalozmy 250 tys ma ciagnik z turem, albo moze kupic ladowarke za ok 270-300 tys ale ladowarka nie pojedzie orac i nie zrobi tego co ciagnik, po za tym mysle ze kupno ladowarki oplaca sie tylko przy wiekszych gosp, bo na mniejszym to sie nie zwroci a dla szpanu zeby zaimponowac sasiadom to nie ma sensu. moj kumpel juz zaluje ze kupił ladowarke JD co prawda robota idzie sprawnie no ale kupił uzywke i to duza i mowił ze jak zbierał ciagnikiem z turem bele no to zbierał jakies 1,5 dnia dłuzej no ale paliwa mu połowe spalił co ta ładowarka, wiec sie tu potwierdza fakt ze ladowarce trzeba dac pozadne zajecie zeby na siebie pracowała a do zbioru 1000 czy 2000 bel i troche gnoju to nie bardzo sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Czy do ładowacza JD będzie pasował osprzęt od MX ,Stoll,Quicke, czy Warfamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wszystkie ładowacze z tzw euroramką mogą się wymieniać osprzętem. Aktualnie wszystkie które wymieniłeś ja posiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Mam pytanie od mojego sąsiada kupił on JD R5080 najbogatsza wersja (jest on z Common Rail) i czy można wlać do niego "ruską" ON?

Ktoś już to robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli jest dobrej jakości, to czemu nie... co najwyżej kilka kilkanaście tysięcy na naprawę :lol: Ale czy teraz się opłaca kupowanie takiego paliwa???? Odliczenie VAT, akcyzy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

A ja mam takie małe pytanko odnośnie tej 5R jak JD, ile tak naprawdę palą :) Słyszałem że to żłopy ale to chyba lekka przeginka ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Widzę,że temat spalania przewija się przy każdym modelu ciągnika, trochę mnie to śmieszy, jak każdy z was prześciga się w tym, który to traktor najmniej pali, testy testami, technika dziś tak poszła do przodu, że nie ma ogromnych różnic pomiędzy poszczególnymi markami. Poza tym jeżeli kogoś stać na traktor, który wartością swoją doruwnuje samochodom z najwyższej półki, nie powinien sie nad tym zastanawiać, bo jeżeli kogoś stać na mercedesa klasy S to niespotakałem w nim instalacji gazowej bo PB 95 jest droga, on tankuje PB 98 i to do pełna, przyznajcie się, który z was tankuje do pełna gaz????. Ale dziś wszyscy rolnicy chcą jeżdzić mercedesami, mimo że tak naprawdę 90% ich nie stać.

Edytowano przez tomek1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Poprawka-ja nie mam 5080 R tylko 5720 :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Prawie robi wielką różnicę. :lol:


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Prawie robi wielką różnicę. :lol:

 

 

 

Eee tam-oprócz silnika to raczej niewielka różnica-oczywiście parę drobnych różnic jest (lub może być-za dopłatą)-ja mam dosyć ubogą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro65    1

ile trzeba dopłacić za szerokie opony w JD? 480/70 R34

w JD 5R takie opony są w standarcie nie trzeba dopłacać


PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0

Witam mam pytanie do użytkowników John deere 5080R comfort :D .

Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem tego ciągniczka i nie wiem czy będzie odpowiedni.

Ma być jako główny w gospodarstwie 20ha (wszystko pod warzywami kalafior, marchew, por, pietruszka, seler itp) w najbliższych 5 latach planuje zwiększyć o następne 10-15 ha. Będzie on współpracował m.in. z beczką 5000l(jak na razie),deszczownią, kombajnem do warzyw weremczuk "alina supernova", formownicą aktywną 2 rzędową weremczuka, agregatem uprawowym 3m, rozrzutnikiem obornika 7 ton, a także pługiem (pług dopiero do jaśka w planach ma być obrotowy i nie wiem czy 3*50cm czy 4*35-40 na lekkiej ramie :rolleyes: ) ziemie mam klasy I, II, III i trochę IV. Jak myślicie czy Jahn deere 5080R comfort będzie dobrym wyborem do wydania mam około 180 tyś brutto. Myślałem też nad 5090M ale po obiegowej opinii o ich jakości wykonania odszedłem od tego modelu :mellow: . Zwróciłem też uwagę na 6130 ale niestety nie ten przedział cenowy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

blaszka - Dobry wybór, spokojnie da radę na twoim areale i jeszcze się będzie nudził, jak go kupisz to nie pożałujesz, ja mam i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czescijd
      http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1YqKl/
       
       
      I inne można pytać tutaj
    • Przez Markok
      Witam, już dość dawno temu niestety zdarzyło mi się za mocno zaciągnąć ręczny (wyrobione łapy na ursusie 914..) co zaowocowało nie pełnym powracaniem do punktu wyjścia, miałem ostatnio okazję coś zamawiać to i wziąłem odpowiedzialną za to jak mniemałem sprężynę, tą z tyłu za traktorem, ale po jej wymianie nic się nie zmieniło, ręczny próbuje trzymać na ostatnim zębie i trzeba wajchę z tyłu podnieść.. Zdarzyło się to już komuś, w tej czy poprzednich generacjach bo pewnie to to samo. W katalogu oprócz sprężyny nic nie wydaje się być za to odpowiedzialne, reszta to pancerny metal, ale mogę wrzucić rysunek. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj