Polecane posty

blaszka    0

Czy Jasiek 5080r da rade w agregacie uprawowym 4,2m czy lepiej 3,6m?? ja ciągnę ursusem 2812 agregat 2,1m więc myślę że Jasiek da rade uciągnąć ale czy da rade go podnieść i przodu nie poderwie?? Jak myślicie?? Gleby raczej lekkie 3,4 klasa i trochę 1 i 2 klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja bym celował w tego 3,6m. Po drogach "wygodniej" się będzie jeździło, poza tym w 4,2m może mieć czasami za ciężko.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Mam pytanie do użytkowników R-ki. Jakiś tydzień temu przywieźli mi 5090r dzisiaj trochę nim pojeździłem i wydaje mi się, że jakoś dziwnie mi szarpie podczas przełączania z "3" na "4", niezależnie od grupy. Z "1" na "2" i z "2" na "3" wchodzi płynnie. Czy ktoś z użytkowników ma podobne odczucie czy po prostu u mnie coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

4 półbieg jest najtwardszym na wszystkich zakresach i to normalne że jest lekkie przymulenie.

 

2 tony na TUZie za dużo nie mówi, zależy czy to krótka brona czy długi pług. Jeśli rozsiewacz czy inna nie za dużo wysunięta maszyna to balast 900 kg na przód i powinno być OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Mógłby mi ktoś z was wytłumaczyć jak to jest z tymi grupami w JD? Bo np. teoretycznie podczas orki to jeżdżę na grupie ABCD i tylko przyspieszam i zwalniam biegami 1234 czy odwrotnie: 1234 to normalne biegi a ABCD redukuję prędkość? Albo podczas transportu mam grupę "D" i przerzucam po kolei 1,2,3,4?

Mam Forterrę więc tam biegi trochę inaczej... Zawsze mnie to zastanawiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0
Napisano (edytowany)

W Jaśku masz skrzynie power quad plus tzn. że jest gałka zmiany biegów w 4 zakresach które przełączasz ze sprzęgłem nożnym lub guzikiem na gałce zmiany i to są główne biegi są też jeszcze na każdym zakresie po 4 półbiegi załączane guzikami tzn. na zakresie np. A jeśli masz załączony półbieg 1 to guzikiem możesz przyspieszyć zmieniając na 2 półbieg i tak do 4 a potem przełączasz na zakres B i znowu półbiegami do góry. Nie jest regułą że musisz dojść do 4 półbiegu aby zmienić na następny zakres ponieważw tej skrzyni jest dopasowanie prędkości między biegami czyli automatyczne dobranie półbiegu przy zmianie zakresu na wyższy lub niższy możesz także zwalniać półbiegami np z B4 na B3. Istnieje także skrzynia Auto Quad plus ale ten rodzaj skrzyni działa na zasadzie automatycznego zmieniania biegu przy ustawionych obrotach....

opisane to jest tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23068-powerquad-a-powerquad-plus/

Edytowano przez blaszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

użytkownicy jaśka 5080 R jak to jest z tym paliwem do tych ciągników,ciągniki te są bardzo wrażliwe i może byc problem? ,mam na myśli paliwo kupowane na zwykłych stacjach a (nie na jakiś markowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

A ta wersja Comfort jest słabsza od Classica ? czym one się różnią ?

wydajnością pompy zegary i halogeny takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Panowie mam takie pytanko: Czy taka usterka jak wyciek pomiędzy pompom paliwową a blokiem silnika zostanie zaliczona do gwarancji jaką daje JD na silnik. Dodam ,że usterka ma miejsce obecnie a traktor ma rok i dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na silnik jest dwa lata gwarancji więc próbuj dzwonić do serwisu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Zgłaszaj natychmiasta ta usterke a najlepiej zawiadomienie telefoniczne poprzyj odpowiednim pismem i beda musieli przyjechac. O ile wiem jest to typowa usterka w serii 5xxx wiec beda musieli sie za to brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Typowa w serii 5M


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Co to znaczy typowa usterka w serii M czy R przecież JD są wspaniałe i się nie psują, a tu typowa usterka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Versu-Ty tutaj ?:D -jeżeli tak piszesz to jak mniemam znasz te obie serie od podszewki ?I oczywiście wiesz czym się różnią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

Kupował ktoś z Was ostatnio JD 5080R? A może ktoś teraz negocjuje cenę tego ciągniika? Chciałbym się dowiedzieć za ile można teraz "wyrwać" tą R-kę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czescijd
      http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1YqKl/
       
       
      I inne można pytać tutaj
    • Przez Markok
      Witam, już dość dawno temu niestety zdarzyło mi się za mocno zaciągnąć ręczny (wyrobione łapy na ursusie 914..) co zaowocowało nie pełnym powracaniem do punktu wyjścia, miałem ostatnio okazję coś zamawiać to i wziąłem odpowiedzialną za to jak mniemałem sprężynę, tą z tyłu za traktorem, ale po jej wymianie nic się nie zmieniło, ręczny próbuje trzymać na ostatnim zębie i trzeba wajchę z tyłu podnieść.. Zdarzyło się to już komuś, w tej czy poprzednich generacjach bo pewnie to to samo. W katalogu oprócz sprężyny nic nie wydaje się być za to odpowiedzialne, reszta to pancerny metal, ale mogę wrzucić rysunek. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj