Polecane posty

MDSikor    6

Posiadaczy 5R jest na AF akurat pełno, wystarczy przejrzeć galerię i poczytać komentarze i będziesz wiedział prawie wszystko o tych ciągnikach.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

jak chcesz jakieś info, pisz na priv, mam 5090R


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dzisiaj dostałem telefon od dealera że nie można już zamawiać 5R, ponoć zostały 2 ciągniki 5080R w PL, a co JD pokaże w następstwie to jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Obstawiam że będą wyposażone w silnik PWX o pojemności 4.5l, wyposażone w turbosprężarkę z zaworem wastegate i filtrem DOC, 4 zawory na cylinder, cEGR.

 

Moce od 85 do 122KM

http://www.deere.com...ction_guide.pdf tutaj trochę o silnikach (zobaczcie wykres momentu obrotowego na stronie 19)

 

Jeżeli kończy się też produkcja małych 6030 to można liczyć też na małe 6M :)

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem z Jelonka i też mi mówił że wczoraj dostali cynka że 5R nie można zamawiać, wstępne plany mówiły o możliwości zamawiana do Czerwca, ale ze względu na duże zainteresowanie tymi modelami, zapasy wyczerpały się wcześniej.

 

PS: W okolicach Czerwca będzie wiadomo co będzie w zamian za 5R

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Pewni nowa seria 5R - chyba nazwy nie zmienią bo do całej gamy by nie pasowała.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ma być R-ka po liftingu, inna maska ma być z tego co ja wiem. A co dokładnie będzie to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1999    0

Witam. Zainteresował mnie ciągnik John Deere 5080R. Jaka cena w podstawowym wyposażeniu? Czy będzie dobry na jakieś 10-12ha jako główny ciągnik wraz z Ursusem C-330 M? Interesuje mnie nowy ciągnik, nie używany. Pozdrawiam! ;)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Na te 12ha to weś sobie 5070M i będzie tańszy ciągnik i spokojnie obrobisz, kosztuje około 120netto, a 5080R okolo 170netto.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Wybaczcie, że pytam, ale skąd u Was taka dochodowość,że na 12 ha bierzecie pod uwagę uwagę ciągnik z ,bądź co bądź, górnej półki? Nie zrozumcie mnie źle, ale u mnie 5080R ciągnie opryskiwacz na 300 ha, więc od wiosny do żniw opryskiwanie, w żniwa trochę transportu zboża, a itak mam wrażenie, że nie jest odpowiednio do ceny obciążony pracą.

P.S. Uważam, że ciągnik jest całkiem udany. Np. tempomat obrotów to przy common railu świetna sprawa, bo w poprzednim opryskiwaczu bez komputera musiałem utrzymywać stałą prędkość. W ciągniku na zwykłej pompie pod górkę słabł, z górki przyspieszał, a tu obroty stoją w miejscu! Do tego dojeżdżając do olwantu noga z gazu, a w następnej ścieżce gaz do podłogi i prędkość taka, jak ustawiłem. Podoba mi się także sterowanie podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Obikey ja posiadam gospodarstwo 40 ha i zakupiłem 5080r jako ciągnik pomocniczy nie żałuję takiego wyboru ,bardzo mi zależało aby ciągnik służył bezawaryjnie , był wygodny itd. miałem wcześniej ursus 3512 ten nie dawał rady miał zbyt ciężko ,powoli zaczynały się problemy z pompą i w kopaniu buraków cukrowych jak było mokro to już była tragedia,za to sąsiedzi kupili ciągniki innych marek i tańsze np. taki polmot 100 koników ma problemy z podniesieniem agregatu ścierniskowego 3 m,(gdzie mój jelonek podnosi go bez problemu na wolnych obrotach) musi dobrze przegazować aby go podnieść,na tyle jak podnośnik już są wycieki ,wciskając sprzęgło po kilkunastu razach zabolało mnie kolano tak ciężko chodzi ,uważam że lepiej dopłacić i mieć super sprzęt niż męczyć się z jakimś badziewem,w końcu jakby nie było spędzamy dużo czasu za kierownicą i nawet do fotela jest dobrze dopłacić bo kręgosłup mamy ciągle jeden i ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A słuchaj on nie ma czegoś takiego jak amortyzacja narzędzi na podnośniku do transportu?

Tak jest taka funkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

zależy w jakiej pracy, z jaką maszyną, w jakich warunkach, napisz coś więcej

Edytowano przez lukas15

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

Czy istnieje techniczna możliwość dołożenia do skrzyni powr Quad ''elektroniki'' tak aby zrobić z niej skrzynie auto Quad ?, i jaki to koszt ? jeśli jest ktoś w temacie.

 

jle spali john deere 5080r

4 l- opryskiwacz zawieszany 1200*18 ( obroty1300)

7l agregat uprawowy 2.6m (obroty1700- teren mocno górzysty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

A mozna wiedziec po co CI taka przeróbka?? Czegos zwykłej skrzyni brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

Ciągła zmiana biegów guzikami!, auto quad to wygoda, załączasz właściwie tylko jeden lub dwa biegi a półbiegi przeskakują same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galileusz    0

A jakie JD ma teraz modele w przedziale 70-90KM i czy znacie ceny ? Na stronie JD.pl nadal sa w zakladce, wiec ktore teraz sa dostepne/produkowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czescijd
      http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1YqKl/
       
       
      I inne można pytać tutaj
    • Przez Markok
      Witam, już dość dawno temu niestety zdarzyło mi się za mocno zaciągnąć ręczny (wyrobione łapy na ursusie 914..) co zaowocowało nie pełnym powracaniem do punktu wyjścia, miałem ostatnio okazję coś zamawiać to i wziąłem odpowiedzialną za to jak mniemałem sprężynę, tą z tyłu za traktorem, ale po jej wymianie nic się nie zmieniło, ręczny próbuje trzymać na ostatnim zębie i trzeba wajchę z tyłu podnieść.. Zdarzyło się to już komuś, w tej czy poprzednich generacjach bo pewnie to to samo. W katalogu oprócz sprężyny nic nie wydaje się być za to odpowiedzialne, reszta to pancerny metal, ale mogę wrzucić rysunek. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj