Skocz do zawartości
arassso

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912

Polecane posty

arassso    3

ja mam balonowe 825 i mało miejsca jest ze 3 cm luzu przy zwrotnicy no i te doły na polu swiezo zaoranym przy ostrym skrecaniu rwrwrwr ale ole te wysokie ładniej na nich wyglada jak są takie pekate oponki

ferguson235    0

1. Który lepszy bys cie wybrali, ktory lepiej kupic ? ;)

2. Czym sie naprawde róznią te ursusy bo chyba moc maja taką samą ?

kazikow    8

Silnik 912 jak się nie myle to ma chyba więcej 1 lub 2 km od 385 i ma wydłużony okres żywotności w niewielkim stopniu od 385.

Wiadomość z agroFakt.pl

mirasek    7
1. Który lepszy bys cie wybrali, ktory lepiej kupic ? ;)

2. Czym sie naprawde róznią te ursusy bo chyba moc maja taką samą ?

1. wybrałbym tego którego było by mnie stać kupić w stanie conajmniej przyzwoitym :D

2. różnią sie

-mocą (pierwsze 385 były słabsze o kilka KM)

-hydrauliką i podnośnikiem (912 ma oba mocniejsze)

-oponami (912 ma nieco szersze/wyższe z tyłu)

-układem kierowniczym (912 może mieć orbitrol)

-912 ma miękki przodek, nie wiem czy w 385 były ale raczej nie...

-maska, wydech na masce (385)/ obok maski (912) ale nie wiem czy to reguła

-dach - od 1992 roku 912 sprzedawany w Polsce miał tzw. "gruby dach", wersje eksportowe wsześniej

-...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wybrał 912. Parę koni więcej zawsze się przyda...

black08    3

912 lepiej wyglada(inna maska) i ma inaczej ułozone wajchy od biegów(chyba ze ktos przerobił) miekkie i twarde przody miały chyba oba modele, inny kolektor wydechowy, nowsze 912 lepszy układ kierowniczy. i bardziej komf kabina (szyby uchylne lepszy fotel) pozatym 912 zawsze lepiej sprzedać dalej ;)

krolikNH    56

Miałem 912 a sąsiad miał C385... To moge powiedzieć, że 912 lepszy, wygodniej sie biegi zmienia (C385 ma reduktor pod siedzeniem, 912 z boku). 912 ma troszke mocniejszy podnośnik. No i 912 po prostu jest ładniejszy i bardziej mi się widzi... I jakby co to jest o wiele więcej wart od C385... Pozdro ;)

rafal13113    96

rączka od biegów kosztuje nieco ponad 30 zł remont blacharki ( maska, gruby dach, błotniki) do 3000 i można zrobić ciągnik naprawde super ważne żeby reszta była dobra i moim zdaniem na to trzeba patrzyć przy zakupie ciągnika bo blacharka i detale kosztują grosze ale silnik skrzynia most i podnośnik są drogie w remoncie a jeśli chcesz silniejszy to kup czwórkę z turbo w cale nie są dużo droższe

ferguson235    0
rączka od biegów kosztuje nieco ponad 30 zł remont blacharki ( maska, gruby dach, błotniki) do 3000 i można zrobić ciągnik naprawde super ważne żeby reszta była dobra i moim zdaniem na to trzeba patrzyć przy zakupie ciągnika bo blacharka i detale kosztują grosze ale silnik skrzynia most i podnośnik są drogie w remoncie a jeśli chcesz silniejszy to kup czwórkę z turbo w cale nie są dużo droższe

914 ma turbo ???

binek    264

zapomniałeś jeszcze o U 902. Skrzyżowanie 385 i 912 ,maska prosta jak 385 ale światła montowane w środku jak 912,kolektor wydechowy w masce jak 385. Podnośnik,zaczepy ogólnie cały tylni most i środek kabiny to 912. Cenowo też po środku między 385 a912 ale troszke bliżej mu do 912

ferguson235    0
elo na twoim miejscu wybral bym u -912 ale to twoj wybor nie ma co kupowac jak sam nie zadecydujesz a potem masz zalowac pozdro

Dzieki za rade tez myslalem o 912 troszke wiecej koni i komfort tez lepszy.

rafal13113    96
914 ma turbo ???

1002 1004 1012 1014 mają turbo a 914 ma przedni napęd a turba nie ma może powiesz jeszcze że ma silnik odrzutowy owszem chyba że masz turbinę dołożoną albo silnik od tych co wypisałem prędzej

quercus    6
1002 1004 1012 1014 mają turbo a 914 ma przedni napęd a turba nie ma może powiesz jeszcze że ma silnik odrzutowy owszem chyba że masz turbinę dołożoną albo silnik od tych co wypisałem prędzej

No no Twoja wiedza jest imponująca...

Widziałem 914+T zresztą to jest ten sam (na 90%) silnik co w 912/14.

pawel    2

napewno silnik nie jest taki sam 385-i cała seria 900 posiada silniki wolnossace a cała seria 10.. posiada turbodoładowanie

rafal13113    96
No no Twoja wiedza jest imponująca...

Widziałem 914+T zresztą to jest ten sam (na 90%) silnik co w 912/14.

widzięć moogłeś ale zaden z serii 900 nie wyszedł z fabryki z turbiną tym się głównie różnią od serii 1000 a ja nawet widziałem c- 385 przerobionego na 1614

pawel    2
widzięć moogłeś ale zaden z serii 900 nie wyszedł z fabryki z turbiną tym się głównie różnią od serii 1000 a ja nawet widziałem c- 385 przerobionego na 1614

no właśnie przerobić można tylko po co ,po pierwsze duży koszy a po drugie to nie to co oryginał

zts    1

Niektórym wydaje się że wszystko można i sprzedają 914 turbo ;)

krolikNH    56

Nie wiem po co przerabiać całkowicie ciągnik 4 garowy na 6 garowy, przecież to ingerencja w konstrukcję traktora... ;)

quercus    6

Dla mnie jest to bez sensu zakładanie 6 garowego silnika do skrzyni od 4 garowego. Wdaje się że to może być taka sama skrzynia ale nie są. Widziałem 80tke z 6 garowym sercem i po 2 miesiącach pracy skrzynia się posypała. Tak ja już wolę zainwestować tą kasę w przyszłe naprawy z normalny fabryczny ciągnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szejk1995
      Witam wszystkich Mam następujący problem. Poszukuje kolektora wydechowego do ursus 1224 bez TURBO z wyjściem na tłumik z boku. Posiadam kolektor ale ma wyjście z przodu maski. Zakładam nowa maskę i chciałbym założyć kolektor z bocznym wyjściem na tłumik. Jeśli ktoś z was miałby taki kolektor na sprzedaż dobry i tani kolektor lub chciałby się zamienić na zwykły chociażby ze względu na założenie TUR a ( gdyż nie do każdego pasuje kolektor boczny ) proszę o kontakt na priv. lub o jakiś inny kontakt .  Z góry dziękuje  
    • Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)