Skocz do zawartości
arassso

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912

Polecane posty

jaro    163

"Są patenty na odsadzenie felgi ale to zawsze mocniej obciąży łożyska, a u mnie wisi wielikij tur i może nie być ciekawie. Coś za coś..."

A u mnie od pięciu lat wisi Tur może niezaduży ale za to z wielką belą :lol:-i jest ciekawie tzn-nic się nie dzieje-no ale to stary Zetor jest -pancerny znaczy ;)

Luzak    2

moim zdaniem te ciagniki sa bardzo dobre ale nie ma co porownywac ursusa c385A i 914.Mialem okazje je uzytkowac i c385A jest w porownaniu do 914 bardzo jałowy.nie mogl dac rady z plugiem 4*45 musial miec w przodzie jeszcze papaja

mirasek    7
A na żółwiu to cacy zero zgrzytów.

Dokładnie, u mnie na żółwiu biegi też ładnie chodzą :lol: Ciekawe dlaczego tak sie dzieje?

Wiadomość z agroFakt.pl

zts    1

Dokładnie nie powiem wydaje mi się jednak że przekładnia planetarna wyhamowuje skrzynię. Dodatkowo można używać hamulca synchronicznego w skrzynce ale zajmuje to zbyt dużo czasu.

katator    115

miałem 914 z 86 roku i żeby przy zmianie biegów nic nie zgrzytało robiłem tak:

1 - przy zmianie biegu na wyższy - wcisnąć sprzęgło troche więcej jak do połowy; wyłączyć niższy bieg; docisnąć sprzęgło do końca; włączyć wyższy bieg.

2 - przy zmianie biegu na niższy - wcisnąć sprzęgło do końca; wyłączyć wyższy bieg; przegazówka; włączyć niższy bieg.

no i nie zgrzytało :lol: :o:);)

arassso    3

jeszce mozna podciagnąć hamulec skrzyni biegów tam gdzie pod podłoga jest sruba rzymska do podciagania sprzegła jest tez sruba przy pedale trzeba ja wkrecić fakt sprzegło bedzie ciazko chodziło ale biegi beda ładnie wchodziły. a z tym zgrzytaniem ten ciagnik znam na pamieć wiec jak ja jezdze to sprzegło wciskam jak wyzucam z biegu puszczam sprzegło i znów wciskam zeby włozyc bieg podwójne wysprzeglenie i to tez pomaga.albo tez opanowałem to na jakim biegu i przy jakich obrotach mozna wzucić bez sprzegła i bez zgrzytu normalnie to to juz na słuch robie i tez jest ładnie i po drugie zauwazyłem ze nie trzeba tak na chama i raptownie tych biegów wkładac tylko normalnie delikatnie i powoli i tez ładnie wchodzą. ja mam 385 i ładnie chodzi jako ciągnik głowny i jak mi sie skrzynia dwa lata temu rozwaliła myslałem ze po kapitalce beda ładnie wchodziły ale jednak nie mechanik powiedział ze ten typ tak juz ma i zeby podciagnąć hamulec skrzyni i pomoze ale w tedy sprzegło to skała i mam tak zdeka podciagniete i stosuje te reszte doświadczen i jakos sie jezdzi. nagorzej jest jak ma cieżko i z nizszego na wyzszy np w transporcie pod góre piłuje sie go zeby rozbujac i chce sie wiekszy bieg to zgrzyta i najczesciej z 3 na 4

karuś    4

U mnie w 912 biegów aż tak nie redukuje, bo nie mam gdzie jeździć. Na polu to na jednym biegu. Zgrzyt owszem się zdarzy, ale te typy tak mają.

Karol12    0

mam dylemat miedzy Ursusem C-385 , Ursusem 914 ,a Zetorem 7211 którego wybrac??

bede mial okolo 20ha i tyle samo krów.... to jaki radzicie i ile one pala tak mniej wiecej..

slyszalem ze Ursusy nie maj przedniego napedy dlatego kiepskie przy plugach to prawda??

i jeszcze ja chce miec do tego traktoru TUR'a...

moim zdaniem najlepszy bedzie ursus 914 ,a Waszym??

http://www.allegro.pl/item198157679_ciagni...dzo_dorby_.html ile taki moze palic??

arassso    3

przy pługach nie sa słabe 385 3*40 obrotowe ciaga spokojnie sam nie mam ale juz kilka widziałem jak pracowały. a jak masz krówki i tura berdziesz zakładał to biez 914 przodek w tych ciagnikach to daje bardzo duzo. sam mysle zeby załozyc do swojej przodek

Karol12    0

aha to 914 z TUR'em?? tylko czy na moim areale bedzie na siebie zarabial??

mirasek    7

Karol12, jak chcesz zakładać tura do ciągnika z napędem na jedną oś to musi on być z dociskiem żebyś miał sie czym wypychać jak wtopisz sie po silnik :lol: Oszczędź sobie nerwów i do tura kupuj tylko 4x4, przyda sie tez w pracy na polu.

Co do porównania Ursus 91x i Zetor 72xx to pracowałem na 50ha obydwoma i jakościowo lepiej wypada Zetor (komfort kabina, ciszej, super skrzynia, nic nie zgrzyta), nieco mniej też z nim problemów, jest ekonomiczniejszy ale za to Ursus jest mocniejszy i spokojnie ciągał pług 4x35 a dla Zetora było to ciut za ciężko choć też dawał rade. Na dzień dzisiejszy wymienił bym mojego U912 na 7245 bo ciężkie prace wykonuje teraz MF i nie potrzebuje już tak mocnego ciągnika tylko napędu 4x4 do tura! Ewentualnie U914.

Na 20ha to wg mnie obojętne czy kupisz Zetora 66KM czy Ursusa 78KM, bo to czy ciągnik zarobi na siebie zależy od tego czy wykorzystasz jego moc (odpowiednie maszyny). Ja byłbym bardziej za 7245 bo na takim areale ludzie radzą sobie C360 + papaj. Zależy jakie masz jeszcze traktory...

arassso    3

nie powiedział bym ze 72XX jest az tak bardzo ekonomiczne kumpel ma przez ulic takiego i chleje mu niezle a ja swoją 385 spokojnie ciagam zeczy w których zetorek sie troche duzi i przyciezko ma i co za tym idzie mniej spala ursusik a u niego małe wiry w baku

zts    1

Jak myślicie, czy w tych ciągnikach przydałaby się chłodnica oleju przekładniowego tak jak to było już od 1012 w górę?

Przy pracy z hydrauliką olej potrafi się trochę nagrzać.

mirasek    7

Nie zwróciłem na to uwagi, ale wiem że z hydrauliką są problemy przy przechyłach. Przy rozpychaniu turem kukurydzy na pryzmie z podniesioną przeciwwagą na TUZ dzieją sie różne rzeczy przy wjazdach i zjazdach, m.in. zapala sie kontrolka od ciśnienia w układzie, TUZ zaczyna sie dygotać, słychać dziwne odgłosy ze skrzyni i takie tam. Nadmienie że stan oleju jest prawidłowy. Wiem że ma to związek z przechyłami, ale czy z temperaturą oleju? :rolleyes:

mirasek    7

Ale jak wszystko poopuszczam oleju będzie ponad max :rolleyes: choć lepsze to niż katować pompe...

zts    1

W instrukcji jest nawet żeby dolać 5 l kiedy ciągnik ma współpracować z maszynami posiadającymi hydraulikę o większym zapotrzebowaniu. Wrzuć te koła szersze jak pracujesz z czołówką, najlepiej wstaw te felgi 9x15,3 i opony 12,5/80 - 15,3.

Hvb3000    4

A mi biegi nie zgrzytają, najważniejsze jest to żeby na wysokich obrotach nie zmieniać przy pługu podorywkowym(7) z 1 na 2 zmieniałem bez zgrzytu trzeba tylko zejść z obrotów. Wiem że mój wuja przełącza w ten sposób że podwójnie wsprzęgla i zmienia elegancko. Do każdej maszyny trzeba sie wprawić, szczególnie tych starszych.

zts    1

Także podwójnie wysprzęglam przy zmanie na niższy bieg, za pierwszym razem wciskam sprzęgło na jakieś 2 sekundy, neutralna pozycja i później wciskam do połowy i szybko wrzucam bieg, niskie obroty i nie zgrzyta.

Tadeusz1212    2

Miałem kiedyś C-385 i bardzo dobry ciągniczek, tylko jedna rzecz mnie u niego denerwowało. Miał jeszczę tą starą skszynie biegów tzw. na kamienie i bardzo trzeszczała a silnik już miała nowego typu bo ty było ostatnie wydanie C-385 ( 1979 ). Ogólnie dobre ciągniczki.

mirasek    7
Pasowały by takie oponki na przód?

Gdyby zdobyć szerszą felge 20" to z tych z linka wybrałbym VL-44 w rozmiarze 360/70 R20, na oryginalną to nie wiem czy wejdą 9.00-20... Mozna by pokąbinować i obręcz np. z Pronara połączyć z tarczą od osiemdziesiątki :)

mirasek    7
8,3-20 ta to chyba powinna pasować na zwykłą felgę :)

Powinna pasować, tak samo jak 9.00 ale na nią akurat może być już mało miejsca przy kolumnie zwrotnicy resorowanej, choć nie wiem jak to wygląda w praktyce. Możliwe że i 9.00-20 na oryginalnej feldze dadzą sie przykręcić :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szejk1995
      Witam wszystkich Mam następujący problem. Poszukuje kolektora wydechowego do ursus 1224 bez TURBO z wyjściem na tłumik z boku. Posiadam kolektor ale ma wyjście z przodu maski. Zakładam nowa maskę i chciałbym założyć kolektor z bocznym wyjściem na tłumik. Jeśli ktoś z was miałby taki kolektor na sprzedaż dobry i tani kolektor lub chciałby się zamienić na zwykły chociażby ze względu na założenie TUR a ( gdyż nie do każdego pasuje kolektor boczny ) proszę o kontakt na priv. lub o jakiś inny kontakt .  Z góry dziękuje  
    • Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)