Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
c308

rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maja

W mojej miejscowości tylko jeden rolnik używa snopowiązałki ma z 5ha z czego 2 ha kosi snopowiązałko a resztę ktoś ze wsi kombajnem mu kosi.Opowiem na własnym przypadku kombajn zbożowy kopiliśmy około 13lat temu i wszystko kosiło się kombajnem ojciec od razu chciał snopowiązałkę sprzedać ale dziadek mówił że nie wolno wiadomo co będzie może jeszcze trzeba będzie snopowiązałką kosić a więc przez tylko lat zagracała tylko miejsce w garaży sprzedaliśmy snopowiązałkę jakieś 5 lat temu wraz z prasą do młocarni.Do tej pory to i kombajn zbożowy zastał zmieniony jakby została sprzedana 13lat temu byłyby za nią jeszcze dobre pieniądze gdyż w tym okresie było tylko trzy kombajny mój Class Cosmos MF nie pamiętam modelu i Vistula.Na młocarnię amatora nie znalazłem już kilka lat się przymierzamy pociąć ją na złom :).

macin87    40

Ja osobiście jakieś dobre pare lat temu swoja snopowiązałke i maszyne do młucenia pociełem (szkoda dawć na złom- wiecie ile tam kątowników, rór). Do tej pory coś zostało a wiadom zawsze potrzebny jakiś kształtownik, a teraz metal drogi :)

Wiadomość z agroFakt.pl

michal651    8

u nas warmianka jeszcze stoi, nie zdążyła nawet się zużyć, tak jak prasa do niej. A z wiązałki to już sporo rzeczy się przydało i jeszcze sporo się przyda, na złom to z niej w parę taczek resztki się zmieszczą :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować