kuzaj63

tłumiki w zetorach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuzaj63    45

Próbował ktoś może "wyciszyć" zetorka poprzez zmianę tłumika na jakiś bardziej cichy?Może jakaś przekładka z innego ciągnika by pomogła a może jakaś samoróbka?

4 cylindry chodzą jeszcze jakoś w miarę cicho ale 3 ryk taki że w następnej wsi słychać :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Jak dla mnie zetor bez orginalnego tłumika to nie zetor . Ten dzwięk jest niepowtarzalny :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

kuzaj63 napisz jaki to jest Zetor bo z twoich wcześniejszych postów domyślam się że jest to 5245 czyli raczej masz tłumik płaski. Może pomóc zamiana na tłumik tzw. cygaro, ale do tego będzie potrzeba zmienić kolanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak dla mnie zetor bez orginalnego tłumika to nie zetor . Ten dzwięk jest niepowtarzalny :) :)

[/quote

Owszem-powtarzalny-ostatnimi czsy obciąłem tłumik w C-360-dźwięk zmienił się na "zetorowski" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

zmieniłem ostatnio tłumnik i mama mówi że brzydko chodzi :/

tłumnik był kilkakrotnie już urwany, na pół sama rdza, trzeba było wymienić, ale zrobiłem ten błąd że za wczasu kupiłem inne kolanko, na które przychodzi tłumnik z dwoma chaczykami a obecnie mam na 3 śróby i kolanko tak jedno mi zostało...

odgłos jest jak od 3 cylindrowego, nawet bardziej hałaśliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45
kuzaj63 napisz jaki to jest Zetor bo z twoich wcześniejszych postów domyślam się że jest to 5245 czyli raczej masz tłumik płaski. Może pomóc zamiana na tłumik tzw. cygaro, ale do tego będzie potrzeba zmienić kolanko.

Tak to 5245.

Myślałem o "cygarze" tylko nie wiem czy dużo pomoże.

A co do "urokliwego dzwięku zetora to może i owszem ale po 12 godzinach dziennie i 5 dniach w tygodniu urok ginie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal9393    2

Siema jestem tu novy:P,sądzę iż dzwięk z zetorów jest jeden i niepowtarzalny (szczególnie ze starego 3 garzystego 3011 z 62;P)miód malina dla ucha:D,na żaden inny tłumik bym go nie zamienił:F,mają u nas c-360 3p nie podoba mi sie jego dzwiek jak zetora jest jeszcze mf255 tez ni chodzi fajnie(nie obrazając fanów mf255 i c-360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

a co za różnica jaki odgłos daje ciągnik, daje jaki daje, byle nie za głośno

a jak się turbo ma pod maską to od razu banan na ryju i się cieszy z tego dźwięku :)

większość twierdzi że wszędzie rozpoznają swój ciągnik po odgłosie... prawda, miałem tak do niedawna, ale po wymianie to już ciężlo :) a jeszcze kilka z okolicy zetorków się kręci to już nie tak łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal9393    2

ja mój poznam na pewno lub mojego wujka bo zetorów 3011 z 62' nie ma więcej w obrebie kilkunastu lub kilku dziesieciu kilometrow,żadko spotykane ciągniki w mojej okolicy,a ich dzwięk mnie zadowala nawet bez turba,to poczciwy stary 3 -cylindrowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Witam ja w swoim zetorze miałem tłumik "cygaro" ale już przerdzewiały :/, wymieniłem go na drugi też cygaro i zetor gwiżdże jak by miał turbo, albo jak by z fabryki wyjechał :) :) . Wydaje mi się że w Zetorze stało się ciszej. Mi również chodził głośno gdy uszczelka pomiędzy kolankiem a tłumikiem pękła przy zmianie tłumika :) , jak teraz jest nowa uszczelka to miód, słód i malina :)


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Rozejrzę sie jeszcze za jakimś rzemieślnikiem może coś na zamówienie zrobią a jak nie to spróbuje "cygaro założyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiosiny    0

Nie zakładaj innych bo Ci moc spadnie, mój wujo ma 7211 i mu sie oryginalny tłumnik urwał to złożył zwykły to go osłabiło o jkieś 3KM no ale było dużo ciszej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na jakiej podstawie stwierdził, że moc spadła o 3km ? LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj