ffox

Akumulator w C-330

Polecane posty

Witam :)

Mam zamiar zmienić z 2 akumulatorów 6V

na jeden 12V ;)

Czy dużó jest z tym przeróbek ( bo słyszałem ,że nie )

I Czy C-330 bedzie palić i czy się to opłaci :D

Z Góry ziękuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

zamiast podpiąć szeregowo to tylko jeden podpinasz i żadnych przeróbek nie ma, palić będzie a dlaczego nie miała by odpalić :


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie, że się opłaci i jezeli masz dobre ładowanie to ciągnik równiez dobrze chodzi.

Ja u siebie w kaczorku mam już tak nie pamiętam od kiedy i naprawdę jest dobrze

przy 2 aku 6V jest problem jak jeden słabnie a tu masz spokój

u siebie mam 105 AH i w zupełności wystarczy

Podłączenie masz bardzo proste bo przewód prądowy dajesz na PLUS a minus/ masę do ramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

mój kolega ma jeden akumulator od jakiegoś samochodu ciężarowego typu star jelcz w ursus 4011 już kilka tak i kręci extra tylko musiał dorobić skrzynkę na ten większy akumulator umiejscowił go po prawej stronie. moim zdaniem że jeden lepiej się sprawuje żeby tylko nie te rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Pewnie, że się opłaci i jezeli masz dobre ładowanie to ciągnik równiez dobrze chodzi.

Ja u siebie w kaczorku mam już tak nie pamiętam od kiedy i naprawdę jest dobrze

przy 2 aku 6V jest problem jak jeden słabnie a tu masz spokój

u siebie mam 105 AH i w zupełności wystarczy

Podłączenie masz bardzo proste bo przewód prądowy dajesz na PLUS a minus/ masę do ramy

chyba przewód prądowy dajesz na minus a masę na plus gdy masz oryginalną prądnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jeżeli masz zwykły rozrusznik to proponuję ci aku 120 ah ,

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-120ah-870a-centra-professional-power-cf1202-p-706.html

jak szybkoobrotowy to wystarczy ci 72 ah

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-centra-futura-ca722-72ah-720a-p-194.html

To lepsze rozwiazanie niż 2x6v.Mam oba i polecam

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i pierwsze 3 lata ok ale potem co dzień w zimę masakra. a ładowanie altek. Teraz założyłem 6 i jest jak powinno. Skoro fabryka tak zakładała to tak jest lepiej. Ja mam taką opinie.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Jeden 12V/120Ah w zupełności wystarczy, widziałem kiedyś C-330 z akumulatorem 12V/72Ah i oryginalnym rozrusznikiem, palił bez problemu. Osobiście odpalałem C-360-3P z akumulatora 12V/55Ah też na oryginalnym rozruszniku. Kierunek podłączenia akumulatora dla rozrusznika i prądnicy (o ile regulator napięcia nie jest elektroniczny) nie ma znaczenia, trzeba tylko przemagnesować stojan prądnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Sam jeździłem przez jakiś czas na akumulatorze 44 Ah. Co prawda było lato ale palił elegancko na oryginalnym rozruszniku. Obecne akumulatory czyli 2 x 6V powoli się kończą i też myślę nad jednym. Niby dużej różnicy w cenie nie ma ale zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

jeżeli zimą nie stoi na mrozie możesz 12-ke zakładać, osobiście niedawno założyłem centre 2x6v 165ah i polecam. Co prawda 12 taniej wyjdzie ale krucej wytrzyma, cenowo wyjdzie na to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek0192    2

Ja przy c-330 mam 12v 55ah już kilka lat i działa bez problemu tyle, że zimą stoi w ogrzewanym garażu i mrozu nie ma. Jak do odpalania w większych mrozach to jednak większy akumulator lepiej, 12v 105ah powinien wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Po co wam 165 ah jak on i tak nigdy nie doładowany przez prądnicę?Przez miesiąc ruska paliłem bez problemu na 44 ah.

Liczy się prąd rozruchu a nie pojemność aku.Ja jestem po ogólniaku i wiem takie rzeczy.Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja w c330 mam aku 70ah, z rozbitego samochodu i chula , dziś miał problem z odpaleniem w sumie wiecie co za oknem jest, do c330 idealny jest 100-120ah, w c360 mam 125ah 5 rok.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ w lato i zime stoi w ciepłym garażu to 12V 120. A moje obecne 6V 165Ah Aletk naładuje bez problemu bo sprawdzam miernikiem jak stoi.

Jeśli aku jest nowe to nawet na 44 zapali ale ile tak pociągnie??? Każdy pisze że rok albo krótszy okres czasu palił na słabym aku a potem co? trzeba było kupić inny? Koszty między 12V a 2x6V po jakimś czasie wychodzą na równe.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ten 120 ah mam w C 360 od prawie 5 lat.Ważne by był doładowany to wtedy długo pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Kolega Volvo ma racje. Najważniejszy jest prąd rozruchu. Ojciec z audika 72ah akumulator wyjmował jak ferguson w mrozy nie chciał odpalać bo ma większy prąd rozruchu niż 100 czy 105ah w fergusonie ;)

 

 

 


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

to u znajomego akumulator 78ah odpala 4cylindrowego perkinsa w koparce ale dużo dają świece żarowe bo bez tego to można sobie kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Dawniej w T25 miałem jeden aku 180 ah,woziłem go na błotniku.Wytrzymał 4 lata ale często go doładowywałem.Rozruchu miał

ponad 1000A,przy zapalaniu aż przewody podskakiwały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

Nie wiek co lepiej kusi mnie jeden mocniejszy akumulator ale nie wiem czy lepszy 1 czy 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boniek1707    0

Ja bym proponował jeden 12v, co prawda nie mam 30 tylko 60 ale jak miałem dwie 6v to od kupna nowych aku nie mineło dwa lata i był problem z uruchomieniem ciągnika, a jak mam jedną 12v jak się nie mylę pięć lat, ten problem zginoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0

Witajcie chodzi oto że na zime wyjmowalem akumulatory z mojej c330 i teraz niewiem jak je podłaczyc i musze odpalac z pycha a to chyba przynosi jakies konsekfecje podam wam rysunek jak mam teraz podlaczone akumulatory

bez tytułu.bmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Za siedzeniem łączysz plus z minusem, jeśli masz prądnice plus z lewego aku dajesz na masę, a minus z prawego na rozrusznik, jeśli masz alternator to plus na rozrusznik minus na masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj