robcio3dz

Zakopaliscie sie ostatnio?

Polecane posty

LUCEK    0

JA DZIŚ ZAKOPAŁEM SIĘ Z DRZEWEM W LESIE ALE POMAŁU DAŁEM RADE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

ja miesiąc temu w śniegu na osi zawisłem podczas odśnieżaniaursusem c-360 ale sam wyjechał tylko musieliśmy troche podkopać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W ubiegłym roku były ciężkie żniwa i zaliczyłem kilka wpadek. Jedną kombajnem Bizonem (kół tylnych nie było widać)- wyciągnął mnie tato Ursusem 1634, a drugi raz MTZ- 82 siadł podczas gruberowania (siadł po same osie) i również pomocna przydała się "16". :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

ostatnie wpadki w mojej okolicy:

-wiosna/lato pijany gosc (kolega mojego taty) pryska zyto na usludze wjechal do rzeczki ja akurat jechalem na rowerze on mnie zawolal i kazal przyprowadzic mi swojego brata z c-0360 i po sprawie;

-bronowanie przd siewne koles wjechal w bloto grzrzebal grzebal az sie wygrzebal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakopałem się MF 6140 z dwiema przyczepami około 18t pomógł MF 698, jakiś miesiąc temu u sąsiada woziłem MF turem obornik miał dosłownie bagno utopiłem się po oś podniosłem się na turze wrzuciliśmy pod koła około 20 pustaków udało się wyjechać.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Ja ostatnio usiadlem przyzepa zbierajaca ursusem 360-3P po sama os:)ciezko bylo ale z pomoca MF 595 wyszedł bez problemu:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

w zeszłym tygodniu w miejscowości serafin rolnik utopił traktor... zakopał się i poszedł po sąsiada a gdy wrócili na łąkę traktora już nie było. dodam że ów łąka jest na terenie wyschniętego jeziora, traktora nie można nawet zlokalizować, szukali nawet kilku metrowymi tyczkami i na nic nie natrafili, tylko dzióra po traktorze została... historia na 100% prawdziwa może jest ktoś z okolic łysych i zna więcej szczegółów sam bym się chętnie czegoś dowiedział


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

w zeszłym tygodniu w miejscowości serafin rolnik utopił traktor... zakopał się i poszedł po sąsiada a gdy wrócili na łąkę traktora już nie było. dodam że ów łąka jest na terenie wyschniętego jeziora, traktora nie można nawet zlokalizować, szukali nawet kilku metrowymi tyczkami i na nic nie natrafili, tylko dzióra po traktorze została... historia na 100% prawdziwa może jest ktoś z okolic łysych i zna więcej szczegółów sam bym się chętnie czegoś dowiedział

Ta historia się nadaje do filmu :) Oczywiście szkoda tego traktorka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mieliśmy żwirownię to jakiś znajomy opowiadał jak tak koparkę stracili. Albo jeden facet mówił, że jego kolega który ma żwirownię kupił koparkę gąsienicową Cata, kopał nią żwir ze stawu. Ale podczas kopania woda podmywa teren pod koparką - i ta wpadła. :) Próbowali ja wyciągnąć 3 dużymi ładowarkami, ale " na szczęście" liny się urwały bo i te poszły by w to bagno. Tata kiedyś też tak kopał, ale to na szczęście zaprzestał. Jak byłem mały, to na żwirowni nie raz już zaczęło mnie wciągać... :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

w zeszłym tygodniu w miejscowości serafin rolnik utopił traktor... zakopał się i poszedł po sąsiada a gdy wrócili na łąkę traktora już nie było. dodam że ów łąka jest na terenie wyschniętego jeziora, traktora nie można nawet zlokalizować, szukali nawet kilku metrowymi tyczkami i na nic nie natrafili, tylko dzióra po traktorze została... historia na 100% prawdziwa może jest ktoś z okolic łysych i zna więcej szczegółów sam bym się chętnie czegoś dowiedział

 

Wiesz może jaki to był ciągnik??? Stary czy nowy, chociaż tego i tego szkoda :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Dziś jechałem w poprzek pola z agregatem, odwrócona uwaga i już przód mtz jest na polu sąsiada. Tylko że to pole jest z 1m poniżej mojego. Silnik dotykał ziemi. MTZ bez przedniego napędu. Tylne koła zaczęły doły robić. Akurat na tę chwilę dobrze było że jest jedno miejsce gdzie zawsze wyoruje się kamienie. Ziemia w tym miejscu jest prawie czarna nie da się orać głębiej niż na 15cm. Tak więc pozbierałem trochę kamieni pod koła i wyszedł. Z jednym pogiętym przednim błotnikiem :)


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrz17xd    0

A ja nie potrzebuje drugiego ciągnika sam wychodzę biorę tylko kołek drewniany gruby i łańcuch podsadzam kołek pod koło przywiązuje łańcuchem blokada i rura i już stoję na wierzchu(a ciąnik to Zetor 8145) :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

ja ostatno usiadłem zetorem 7340 z beczką i tatuś mnie do tyłu 5320 wyciagnał


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wczoraj siadłem fortschrittem z pługiem orałem już w poprzek więc prawie koniec i wpadł przy samej łące ;) a wyciągnąłem go ursusem c 360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tzn wiosna się zakopałem fendtem 714tms z pługiem kuhn vari master152

wyciągał mnie case 250 konny i zajęło mu to gdzieś z 30 minut albo dłużej;

)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja się jeszcze nie zakopałem na tyle, żeby musieli mnie wyciągać. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Bobek widocznie masz dobrą meliorację, dobry odpływ wody z pól B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Różnie z tym bywa, ale ja jakoś nie lubię jak mi pomagają, więc staram się robić tak, żeby mnie nie wyciągali.

Od początku tego roku licząc to Jaśka ratowaliśmy 3 razy(zawsze z RCW), 914 4 razy( 2 u nas, 2 u znajomego, zawsze z beczką), Niuńka raz, bo opryskiwacz usiadł. Jeszcze kilka lat temu nagminnym było ratowanie 3514 z RNW podczas wiosennych siewów nawozów. Wiadomo wiosna i lato były jakie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja ostatnio 5 razy (jak na 80 rozrzutników to w tym roku i tak nie dużo) C-360 z rozrzutnikiem obornika B) Wtedy telefon, przycisk "Żona Marta" i za 10min pomoc na polu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozrzutnik Warfamy? N-218? smile.gif Ustaw sobie wybieranie głosowe: Kochana Żonka. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ja ostatnio utopilem u1014 z [;ugiem po prostu mi sie jedna strona zapadla na podmoklym tak ze nie dalo sie otworzyc prawych drzwi... przyjechal kumpel lambo r6 140dcr i nie dal rady z obciaznikiem na przodzie dodam ze odpielismy plug i przyjechal jeszcze drugi znajomy nh td95 i na dwa dali rade mnie wyrwac a potem linka wyciagalismy plug... pierwsza moja tak powazna wpadka szkoda ze nie mialem aparatu bo byla by wpadka tygodnia jak nic tylko ze to juz w nocy bylo:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ja się nie zakopałem a od początku września to 6 razy wyciągałem. Za każdym razem dorobkiewiczów co gospodaży z marszałkowskiej łaki hodowlane koszą (podmokłe torfowiska na dopłaty). Za każdym razem obiecują, że jutro flaszkę w podzięce przyniosą, już niektórzy 2 mies tak idą.

Jak był by to sąsiad co własne obrabia to można ująć za pomoc sąsiedzką.

 

Chyba następnym razem obiecam tak jak i oni i zostawię na środku torfowisk do rana. B)


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Ja się jakoś nie zakopywałem, ale sąsiad co orał w sobotę po kukurydzy się zakopał swoją 60-tką i pojechałem go wyciągać drugą 60-tką i chyba z 20 min się męczyliśmy. Zaraz po deszczu wyjechał na glinę i takie efekty B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj