robcio3dz

Zakopaliscie sie ostatnio?

Polecane posty

gryfel    5

Sąsiad w sobotę zagrzebał się na polu z bronami Ursusem 4512, wyciągnął go Zetorem 10145. Tata zakopał się w środę na polu Ursusem C-330 z siewnikiem do zboża, wyciągałem go Lamborghini 70


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

330 & kultywator. jechałem na wyższe pole pierw bo je musiałem prędzej zrobić, a korzystając z okazji, że przejeżdzałem obok pola, które też jest do roboty to opuściłem go tam. 10m przejechane i polowa tylnich kol w blocie. a tak to najgorsza wpadka byla jak jechalem go nad rzeke myc i sobie skrotem pojechalem to tylko komin wystawał. :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ostatnio ojciec 2 razy ursusem3512 na szczescie byl case i wyciągnolem go bez klopotów 4x4 i idzie i jeszcze o maly wlos jak bronowalem bo bylo mokro


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ostatnio zakopałem się sąsiada MF255 z cysterną 7500 litrów wody + masa przyczepy D47 albo D50 ( 6 ton ładowności, zawsze mylą mi się te symbole). Prawe tylnie koło przyczepy wpadło w bruzdę, było to na polnej drodze przy skręcie 90 stopni w lewo, ferdek zaczął skakac, jeszcze trawa i koniec jazdy. Tak to jest jak człowiek przyzwyczajony do ciągników o mocy 70-175 koni. No to do sołtysa po line i mnie wujek przodem złapał bo miał opryskiwacz zaczepiony i wyciągnął.

Jeszcze zakopałem się przy wykopach NH tm 175 z metaltechem - 15-16 ton ziemniaków i trzyosiówka - 17 ton. Przyczepy rozczepiliśmy i NH TM 155 mnie przodem wyciągnął bo miał kombajn do ziemniaków zaczepiony, zetorem 10641 nawet nie próbowaliśmy, a trzyosiówkę za tylnią oś i do tyłu, potem zczepiliśmy się na asfalcie i kurs na fabrykę chipsów z opóźnieniem nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ja też mam czyste konto w tym roku, chyba za sprawą takiej suszy B) ale w tamtym roku dwa razy utopiłem się z agregatem uprawowym z tych najpowazniejszych wpadek jakie pamiętam, bo wyciągał mnie Zetor 8145 i C-360 B)


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka tygodni temu zakopałem się MTZ 82 z przyczepom bo wywoziłem obornik na pole i wyciągałem go Zetorem Forterrą 11441 i nie było dużych problemów z wyciągnięciem. B)


Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

My dzisiaj pojechaliśmy kosić trawe C-355 na podmokłą łake (raczej bagno). Tata pierwszy raz objeżdzał i nagle przód się zapad w ziemie, prawe koło się całe schowało i ciągnik wisiał na szynach od tura. :mellow: Poszliśmy po drugą c-360 z turem i jechał po tych samych śladach, zeby gdzie indziej nie wpaść i nagle przód się zarwał i stoi. :lol: Takim sposobem utopiliśmy dzisiaj 2 c-360 :D:D Poszedłem do wujka i dopiero powyciągał nas Zetorem 5340 4x4

ehh szkoda że nie miałem aparatu :D widok 2 zakopanych c-360 na jednym polu - bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie się zakopałem na łące ale napęd pomógł. Znajomy chciał przejechać kacapem przez mostek a było dużo wody i wjechał obok mostku do rowu beż pomocy się nie obyło. :mellow:


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

W tym roku jeszcze nie zakopałem się ale po ostatnich deszczach będzie naprawdę niezła jazda. Szczególnie że została nam trawa na torfie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

W tm roku to mieliśmy 2 wpadki: pierwsza wiosną kiedy rozrzucaliśmy gnój pod QQ-rydzę to wtedy zetor 5211 siadł z rozrzutnikiem i wyciągałem go zetorem 11441 (rozrzutnik zawiesił się na tylnej osi) a drugi raz podczas prasowania też zetor 5211 z prasą sipmą na dołku. Prasa podbieraczem zaczęła po ziemi ciągnąc i wyciągaliśmy 3p i mf 235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

U nas w tym roku była 1 wpadka wiosną z rozrzutnikiem 3,5t jednoosiowym i New Hollandem TD80D. Rozrzutnik siadł na osi trzeba było zrzucić towar ale potem sam dał rade bez odczepiania wyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja ostatnio proxa wyciagałem TIRa 30t ład. kamienia + tir ale lekko siadł koło szosy wiec stanołem na ulicy i dawaj poszedł bez najmniejszego problemu :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak fendtem dokasywałem od strumyka tylnią oponę mi ściągneło w wpadłem dobrze że kosiarka była po przeciwnej stronie to go podtrzymywała tok to by fikną :) Szkoda że fotek nie zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja ostatnio explorerem z przyczepą naktórej było 5 ton zboża. na polu siadła pod same ośki. to najpierw c-360 wycią galiśmy razem z 3 100. nie dało rady więc pojechałem po kumpla i on wzioł k110. jego deutza do przyczepy a explorera do przodu za linke, ledwo wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ja w sobotę zakopałem się ursusem 1212 z dwoma metaltechami DB14000, na ścierni było mokro i jak zawracałem to się zakopałem, ładunku miałem może 3 tony, chciałem przyczepy przestawić i lipa. Wyciągnął mnie NH CSX7050 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

u nas ostatnio kostkę na podwórku kładliśmy i trzeba było przywieź piachu trochę więc wziąłem 2-kółkę i pojechałem po piach , przyjechałem i był już wysypany inny piach na drodze gdzie mieli kłaść kostkę na wjeździe a ja mam tylko 1 wjazd więc jadę i jadę a tu nagle zaczął się kopać próbowałem jeszcze nim wyjechać ale już nie dało rady więc wziąłem jelcza który stał na podwórku i dawaj do ursusa 3502 i poszedł jak burza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas sianokosów (drugi pokos) wujo zakopał c-360 z prasą kostką, chciał minąć obniżenie i bez wcześniejszego obejrzenia objazdu pojechał prze niekoszoną łąkę a tam jak wpadł to ledwo ciągnik było widać :rolleyes: . Najpierw próbowaliśmy MTZ 82 ale wszystkie 4 koła w miejscu, po odczepieniu prasy Mtz i Zetor 7211 z wielkim trudem wyciągneli ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Może nie ja się zakopałem ale 10 minut temu dziadek na letnich oponach wjechał w zaspe Polonezem :rolleyes: Wypchneliśmy go w dwóch bez pomocy ciągnika :D


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja się zakopałem jeszcze na tych żniwach Ursusem 1614 jak orałem pługiem 5 skibowym obracalnym pole, pole jest nie równe .Ursusa wyciągałem New hollandem T6080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ja w tym roku maiłem wpadke zetorem 7211+pilmet 412 zkopaliśmy się że połowy tylnich kół nie było widać a wyciągali mnie ursusem 360 i 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

ja ostatnio u znajomego wyciagałem mtz 82 tira z weglem <24t> i wyciagnelismy go bez problemu ale nie obyło sie bez 4*4 :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

w zeszłą wiosnę wpadłem moim Ursusem 902 tak że wiciagali mnie Valtrą A95 i ursusem 914 troche było ciężko ale dali rade, jedno koo mi wpadło tak że prawie ciagnik leżał na boku. w załączniku jest jak to wyglądało.

post-3529-126695154001_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja przedwczoraj jak jechałem w pole C-330 do połowy kół się zakopałem, ale sam wyjechał :P


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

zima .... naszczescie juz odchodzi bez łancuchow ani rusz bezprzery sie zakopywałem i niejednokrotnie nie wyjechałem bo zrobił sie lód pod kołami i ni wjedna i w drugą strone kiedys przywiózł i w straszne błoto muto na 3 mtz 4x4 i mf 255 ledwo ledwo ale wykiprował do silosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj