robcio3dz

Zakopaliscie sie ostatnio?

Polecane posty

boruc    0
13.Mar. 2008

u mnie 3 tygodnie temu przy worzeniu gnoju zakopał sie ursus 2812 przyjechal farmtrac 80 4wd ale nie dal rady trzeba bylo zwalic wszystko na kupe

potem wozilismy juz zetorem 7340 ale on tez raz nie dal rady i wyciagnelem go ursusem 2812

gdy wozilismy ziemie 2812 wyjerzdzal z pola ale zakopywal sie przy samej drodze kilka razy udalo sie samemu wyjechac ale raz trzeba byla zapiac c330 bo przyczepa sie troche zapadla. po trzech probach i urwaniu linki jakos z przodem w gorze udalo sie wyjechac.

 

 

 

2 lata temu zetorem 7340 z 2 przyczepami zboza wyciagnalem stara. bez napedu sie nie dalo ale po zalaczeniu nie bylo juz problemu

Edytowano przez lysyrolnik
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

nooo niezle:D:D gratuluje:D heh no niedziwie sie ze mtz nie mial lekko:D

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

To było kilka lat wstecz, przy zbieraniu kamieni. Żeby dziecko miało radoche to wsadzili mnie na C-355 jako operatora, a wujek z kolegą zbierali kamienie. Była to wczesna wiosna, na polu ni krzty wody czy też 'podejrzanych' miejsc. Jade sobie spokojnie na 1 lub 2, aż tu nagle 'plum'. Ale C-355 wyszła sama, bez wspomagaczy :P


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

ja narazie sie niezakopałem ale dzis moj wuja tak . sadzil kartofle i zawiózl sadzarke do domu a potem pojechal po przyczepy i chcial zawrucic na polu głeboszowanym noi plum jego U3512 niewyjechal sam choc mial za soba przyczepe na której było 80 skrzynek kartofli i wózek pusty a on niemyslac odpiol wózek i dalej próbował wyjechac , tak ze ciagnik byl po osie w ziemi :/ szkoda ze niewziolem tela zrobil bym foty . zadzwonil do nas i mtz82 go wyciagnol z calym zestawem zeby juz tam niewiezdzac . Ale gdyby mtz niemial napedu to tez bym zostal w ziemi bo tylne koła zaczely juz kopac .


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Zakopalismy sie Bizonem Rekordem, usiadł na amen... wisiał na wialni, heh, ciagników nie bede wymienial bo dosłownie wyciągało nas poł wsi, a i jeszcze wpadlismy władkiem do bagna, do kabiny sie naloło wody, wyciagały nas dwie c-385 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My ostatnio tydzień temu zdięcia w galerii wyciągał nas Ursus C-360 i Fiat 80km


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

około dwuch tygodni temu przy worzeniu obornika c360 siadła i sama nie dała rady wyciągną ją 3512

a w sobote przy uprawie drógi raz w tym samym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

około tygodnia temu uprawiałem Zetorem 8111, agreagatem uprawowo-siewnym (bez siewnika) mokry kawałek na polu przed siewem i wpadłem naszczęscie droga przebiega wzdłuż i wystarczyła długa lina i C-360 :D


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

U mnie C-360 3P jakoś niedawno podczas rozwożenia wapna się zakopał na poplonie [na jesień było orane] no i jak podjechał 4514 to z liny nic nie zostało :D

Wczoraj jeździłem po moczarach i zwoziłem drzewo na nośniku bel [tak 1-2m3 wchodziły] to gdyby ciągnik był bez przedniego napędu to też by sam se nie dał rady :)

A gdyby był z przyczepą to nie mówie już nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

No ja mialem takie przypadki w ubiegłym roku - zaczelo sie od zakopania sie 1012 z opryskiwaczem, a na tym samym polu latal 7820 a ma opony 710(prawie nie zatapialne) z talezowka - myslal ze go wyciagnie - fakt wyciagnal ale ze na wstecznym to sam siadl , i po raz pierwszy wysiadalo sie z kabiny na rowno B) skonczylo sie wyciaganiem tatra 8x8, ursusem 1224, i warysnskim na gasnienicach. tyle ze lina miala ze 50 metrow i najpierw wydarlismy talezowke a potem dopiero ciagnik. A a jd 7820 z vaderstadem siedzial ze 2 razy. W tym roku jcb 2135(na oponach 600tkach ) z ta sama talezowka nie dal rady torfowisku i skonczylismy robote ciagnac go jd ale to tylko 3 ha wiec zajelo momencik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Wczoraj sie zakopalismy ursusem c-360 z opryskiwaczem. Wyciagany byl na dlgiej linie ursusem 1222 i jakos poszlo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

dwa razy brat siedział claasem ares 656 z uprawowo-siewnym, wyciągali go kirowcem, landini i nh, już niedługo będą zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

a u mnie to w żniwa było tak mokro że na niektórych polach kombajnem jechało się aż się zakopie żeby jak najwięcej skosić a potem wyciągaliśmy go głównie kirowcem aż w pewnym momencie skrzynia w kombajnie padła i to szczęście w nieszczęściu właśnie mieliśmy kończyć żniwa i skończyliśmy z bizonem na holu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ten sezon był tragiczny prawie każdego dnia ciągnik siadał ok 6 razy sam nie wyjechał w tym roku jeździliśmy się tylko wyciągać nawzajem raz jeden za godzinę drugi ciągnik B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas było pare takich akcji :

1 . Wpadł nam tir z 27 tonami wysłodków , i wyciągał go Mtz 82 + 5 * C-360

 

2. ostatnio wpadłem cztery razy z rozrzutnikiem i wyciągał mnie C-360 lub MF 255 lub C-4011 lub C-330 , ale jak tata przyjechał 30- stką to zdychałem ze śmiechu , ale i tak sobie nie poradził

 

3. Na tym samym polu oraliśmy na dwa ciągniki ( MF 255 2*35 i C-360 3*35 ) to w jedną stronę to ja MF ciągnołem tatę z podniesionym pługiem , raz MF - em wpadałem po osie z C-360 , ale jakoś szedł , dodam iż woda była z 10 cm i nawet kaczki się tam kompały ,ale jak tą wodę zaoraliśmy to piach i glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

wczoraj mf 255 z talerzówką 2x8 robiłem koleiny po 10 , 15m ale dawałem sam rade wyjechać tylko zaraz zrezygnowałem bo praca nie miała sensu i jeszcze kilka razy w tym tygodniu wyciągałem sąsiadów


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas jak ktos sie zakopie na wsi to zawsze po wujka idą niby zetor nie jest najsilniejszy ale wujek zawsze wyciągnie ale raz jak sie zagrzebałem zetorem to też wujek ciapkiem przyjechał zetor nawet nie drgną wciągną nas Zetor 8045

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7211-image58338.html


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

C-330 z rozrzutnikiem. Padał deszcz i za każdym wjazdem to samo, czyli po osie. JD6310 nawet nie stęknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

niestety ja też się zakopałem C-360 z kultywatorem mialem mokry kawalek i myslalem ze przejadę niestety usiadlem . zawislem na dolnym zaczepie ale sąsiad 3p wyciągnol az przód poderwalo ale ja potem 2 razy sąsiada wyciągal B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj