Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Luke16

7211 - Zgasł i nie chce zapalić

Polecane posty

Apista    6

sprawność to podstawa, dokładność przy składaniu również

każde zgrzytanie czy stukanie które słychać przy silniku należy sprawdzić i naprawić

miałem niedawno pierścienie na tłokach wymieniane i okazało się że: jedna przeciwwaga na wale był luźna...

mało tego, to ten obciążnik przez te luzy obcierał o korbowód, stukania co prawda nie było słychać ani innych odgłosów ale gdyby się taki obciążnik urwał podczas pracy to mógłby śmiało dziure w bloku zrobić.

zorzyk2    50

miałem niedawno pierścienie na tłokach wymieniane i okazało się że: jedna przeciwwaga na wale był luźna...

Nie tylko u Ciebie się poluzowała.

jaroweres    6

Witam

Wiesz co jeśli masz jakiś miernik to spróbuj zbadać jakie jest napięcie w cienkim kabelku który jest przyłączony do rozrusznika za pomocą wsówki lub małej nakrętki... odkręć ten kabel i w momencie naciśnięcia guzika "start" zbadaj napięcie powinno być coś ok 12,6 v. Jeśli bedzie poniżej 12 to masz poprostu przycisk lub ten kabel nadpalony...

Lub jest jeszcze jedna możliwość na zbadanie rozrusznika a dokładniej elektrowłącznika. Jeśli działa na krótko to spróbuj w ten sposób przykręć do nakrętki (tej do której jest przykrcony kabel od akumulatora) dowolny kabelek i przytknij go do tej wsówki lub małej śróbki (tam gdzie jest zamocowany kabel od przycisku "start") jeśli dobrze zakręci rozrusznik to masz rozrusznik w dobrym stanie jeśli nie to do wymiany jest elektrowłącznik

PS. Przy drugiej prubie zacowaj ostrożność i włacz bieg neutralny!!! zeby sie traktor nie przejechał :P

Wiadomość z agroFakt.pl

hanek    0

co do tej przeciwwagi kumpel mi opowiadał ze jego ojciec jak orał zetorem pole po gdzieś godzinie roboty dziura mu sie w silniku zrobiła i mi mówi ze taka wielka była ze łeb szło do nij wsadzić hahaahhahahahaah i jeszcze mi mówił ze tym traktorkiem do domu zajechał hahahahahaha do dzisiej sie z niego śmiejemy ;d;d

adams452    10

Witam, dzisiaj jeździłem zetorem 7211 po sadzie, zgasiłem go i od tej pory nie chce zapalić. Normalnie kręci ale nie chce załapać i zapalić. Dodam że do tej pory palił zawsze za pierwszym razem, nie było żadnych problemów.

romek6340    203

Dopompuj paliwa ręczna pompką i wtedy zobacz czy zapali. Mogła Ci pompka zasilająca paść.

pawel885    376

Zetor jak nie chce zapalić to na 80% spalił całe paliwo z baku, na 15% zapchane filtry i na 5% inna przyczyna <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować