tomash

Olej przekładniowy C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szudy    0

wlasnie-jest lepszy,a ja wyznaje w olejach zasade-z gorzego na lepsze absolutnie!!!oczywiscie w przypadku silników,a pozatym moja c330 jeszcze nie byla remontowana to tym bardziej,a ma 20110mth;wiec jeszcze pochula na cc

co myslicie o oleju przekladniowo hydraulicznym fuchs titan???bo tak sie sklada ze mam do zalatwienia troche taniej 20l;

Edytowano przez Szudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Fuchs to full wypas.Milvus to tylko klasa wyżej od cc,nic ci nie wymyje a to jedyny superol podobny do oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szudy    0

dobra,za przyslowiowa godzine jade ciagnikiem do zioma bo bedziemy jutro pole orac,tylko musze jechac w nocy bo prawka niy mam,a drogami przez 23km jade,wiec olej jutro zmienimy,skrzynie czyms przeplukac???mam taka plukanke do silnika,moze to??

co do superolu,te silniki przy projektowaniu mialy w koncepcji wziete pod uwage to ze zamiast oleju bedzie wlana woda z klusek,wiec sie nie przjmuje narazie,a tak swoja droga te 2000mth z groszami to duzo na taki traktor??dodam ze dosyc ciezko pracuje,ale malo;jesli jest to maly przebiego i popyrka wiecej do remontu to "kupie" olej texaco 15w40 z mojej pracy sezonowej;p

co do LUX-to nie jest taki lux,nawet komarek szybko na nim padal,nie móåie juz o tym jak wlalem go do nsr z braku oleju do pilarki;pwal sie zatarl,pierscienie staly sie jednoscia z tlokiem,wiec do papaja go nie wleje;

Edytowano przez Szudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego asharot współczuje twojej skrzyni,lux to jest produkt olejopodobny.

Do silnika może być superol milvus,choć poleciłbym turdusa-olej bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

do silnikow to sie TURDUS leje chyba "najlepszy" dla tych starszych ciagnikow

a skrzynia i hydaulika to AGROL chydrauliczno-przykladniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Przecież rozmawiamy o starych ciągnikach.U mnie c360 i t25 śmigają na turdusie od wielu lat

i ze swojego doświadczenia mogę śmiało polecić.

A do skrzyni hipol 6 lub jak kolega wojtas972 agrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Panowie a jak to jest z tymi olejami jak rok temu zalałem superolem cc a teraz jakbym zalał Turdusem to by mi nie wyczyściło silnika tak że trzeba by było robić remont bo cały czas takie bajki słyszę od ojca i nie wiem czy wierzyć czy nie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Spokojnie możesz zalać turdusem,nic sie nie stanie,to też jest olej mineralny

Zanim zalejesz fuchsem przepłukaj skrzynie ropą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Według instrukcij wymiana oleju skrzynia biegów i zwolnice 800mtg, silnik i pompa paliwa 200 mtg ale na dwieście motogodzim to superola nie proponuje bo to jest jedno sezonowy chyba że ktoś klepie tyle w roku to ok. Ja osobiście leje Alande nie wiele droższy a wielosezonowy i wymieniam co dwa sezony! To są dane z orginalnej instrukcji eksploatacji i napraw do ursus c 330!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Olej powinno się wymieniać co tyle ile pisze instrukcja lub co dwa lata ( zależy co wcześniej było spełnione). Dlaczego? bo olej traci swoje właściwości, związki w nim się utleniają, a nawet może się zdarzyć, że po długom czasie związki w oleju w połączeniu z wodą zawartą w powietrzu mogą tworzyć kwasy... W jakiejś mądrej książce to czytałem, i niezależnie od tego tak mówił mi nauczyciel w szkole w Piątku więc coś w tym musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

U mnie jeden olej w skrzyni siedzi 30 lat ale hydraulika i skrzynia nie robione i chodzą bez zastrzeżeń :D Pytanie mam jeszcze: czy do skrzyni zamiast hipolu można nalać superolu ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Coś takiego to tylko we Wladimircu. A mieszać tym bardziej nie wolno

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy jakim dobrym olejem zalać skrzynie w ciapku? 2 lata temu zalałem hipolem 6 to jak w środę spuszczałem to niewierzyłem co z latuje ze skrzyni. Olej koloru czerwonego a zapach farby. Myślę zalać go olejem Agrol u lub niby oryginalnym hipolem 6 w bańkach Orlenu? Doradzcie? Agrol koszt 280 zł wtym bańka 20l 220zł plus 5l za 59 a a hipol tylko w 5l po 60 za sztuke. Już przy składaniu z nowych części to musiałem wymienić na drugą tarcze dociskową bo badziew, kapturki łapek 1 stopnia do wymiany bo jeden już strzelił i sprężynki wcale nie chcą się trzymać w obudowie. Obojętnie jak ich włoże to wyskakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam.

Mam ciągnik Renault 110.54 i skrzynia jest zalana olejem Orlen Agro Stou 10w30. Ten sam olej chcę wlać do skrzyni do C-330 żeby mieć z głowy problem mieszania olejów. Będzie się do niego nadawał? Do tej pory zalany był Hipolem GL-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

C330 to nawet na Kujawskim z piątego tłoczenia będzie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj