chorche007

Amazone D8 Super Próba kręcona / tabela wysiewu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chorche007    0

Amazone D8 Super 3metrowy 29 redlic rozmiar koła to 10/75-15 jaka jest ilosc obrotów koła na ha mam tabele wysiewu tego siewnika w jezyku polskim którą kupilem i ksiazke od tego siewnika w jezyku niemieckim tylko problem jest taki ze w kazdej jest inna liczba obrotow kola na ha moze ktos wie jaka powinna byc ilosc obrotow tego kola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mało tych obrotów trzeba w D-8, w D-7 Super S mam 36,5, trzeba sie namęczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

to jakoś dużo może masz małe koła, u nas w D7 typ 30 kręcimy 15,8 raza.

 

chorche007 najlepiej jak sobiesam policzysz ile trzeba razy przekekręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie deczko inny siewnik ale na ar jest 11 obrotów - przy założeniu ze mierzymy pół siewnika :P tak to sobie francuzi wymyślili


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

kolego toszto prościzna u mnie jest to 34obroty i to jest 1/40h wiec kręcisz 34razy i ważysz to zboże i wagę mnożysz razy 40 i masz ilosć na hektar na skrzyni przekładniowej jest tabliczka i jest tam wszystko opisane dla danego typu ogumienia:D ja mam szerokie oponki to może być inaczej jak nie opanujesz to wieczorkiem zrobię fotkę tej tabelki i wrzucę na AF będzie golnie dostępna naj wyżej przypomnij się wieczorkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

wysłałem na AF tą tabele niedługo będzie pewnie w mojej galerii w razie pytań piszcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorche007    0

center jest dokladnie tak jak pisałes 34 obroty mnozy sie razy 40 i mamy wysiew na ha a ja mialem jeszcze latwiej poniewaz mialem tabele okragla na ktorej sie ustawia liczbe ustawiona na przekladni i ona pokazuje nam na tym okrągłym "kółku" ilosc kg na ha dla pewnosci zrobilem drugą prube krecona i potwierdzila sie ilosc kg/ha tylko wlasnie nie wiedzialem dokladnej ilosci obrotów kola na ha ale teraz wiem juz wszystko lepiej sie spytac raz wiecej jak pozniej sluchac ludzi "jak on zasiał" dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Mam 2 tablice prób kręconych dla siewnika d8 super i dla koła 6.0-16 i kręcenia na 1/40 jedna podaje 36,7 a druga jak dobrze pamietam 38.5. Wynika to prawdopodobnie z tego, że w d8 super były różne rodzaje skrzyń. Prosta, z zewnątrz jak w d7 ale pokrywa z "daszkiem" http://www.allegro.pl/item602239891_siewni...8_super_3m.html i ja niestety takową posiadam i ta w której końcówki wałków są widoczne w obudowie skrzyni z możliwością regulacji zakresu http://www.allegro.pl/item602883604_siewni...hydraulika.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no to ta tablica która podałem wam podałem jest od tej drugiej skrzyni z tym zewnętrznym wybrzuszeniem na zmianę tych trybów plastikowych.;) pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

Amazone D8 Super 3metro

Kolego Ja mnierze obwod kola wynik..y.. nastepnie krece tyle razy kolem ,zeby wyszlo 33,3 m ,powiedzmy wyszlo 15 obrotow. 33,3 m x 3 m siewnik wychodzi 1ar,100ar=1ha. A wiec krecisz 15 razy,wysypujesz zboze i na wage ,wylecialo 1,7kgx100=170kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Witam wszystkich chciałem wykonać próbę kręconą w moim Amazone D7 super s typ 25 koła mam 6.00-16 jak to zrobić ??: )


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak i kogo pytac mam d8 3 29 r lola 16 skszynks starszy typ kolega ma nowszy i to niby to samo powiedzial 10 razy kolem waga ziarna razy 14\8 sialem tak kilka hekta ale cos mi nie pasuje wudaje mi sie ze zamalo nie wiem sam jak to wykonac poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukifil    58

Ja w swoim D8 mam 30,7 obrotów koła i wychodzi 1/40 ha więc ważysz to co wykręcisz i mnożysz razy 40 i wychodzi Ci ile nasion wisiewasz na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio221    0

Witam, minęło kilka lat ale ponownie temat, może bogatsi o nowe doświadczenia podzielicie się swoimi metodami. Zakupilem amazone d8 super, siewnik 3m, opony 6.0-16, 25 redlic  pytanie brzmi czy przy próbie kreconej sugerujecie się dostepną instrukcją i kręcicie 36,7 i razy 40 na ha, czy to się sprawdza czy macie jakieś swoje sprawdzone metody? Drugie pytanie siew na szybkim biegu (jeżeli to konieczne) czy szczególnie trzeba przy tym biegu na coś zwrócić uwagę, czy po prostu jeżeli na biegu wolnym nie można ustawić  większej dawki przekładamy tryb robimy próbę i siejemy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj