Radek000111

Chwastox Turbo 340 SL

Polecane posty

Radek000111    2

Jakie są wasze opinie na temat tego środka? W jaki momencie go zastosować aby efekt był jak najlepszy? dodam że jesienią pszeniczka była pryskana ExpertMet-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista   
Gość specjalista

mocny środek najlepiej zastosować go nie później niż w fazie krzewienia pszenicy dawka 2,5 l/ha, proponowałbym Ci aminopielik D450 SL lepsze działanie, środek poprostu mocniejszy

efekt będzie zależał od tego w jaką pogodę uda Ci się przeprowadzić zabieg i jakie masz zachwaszczenie plantacji

oprysk przeprowadź w temp. powyżej 10 stopni C a poniżej 25 C przy bezwietrznej pogodzie wtedy unikniesz znoszenia się cieczy użytkowej a co do zachwaszczenia to pewnie Expert z kilkoma sobie poradził a Chwastox zlikwiduje resztę

jak masz pytania to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Osobiście odradzam stosowanie wiosną tego typu preparatów.

Zwłaszcza w oziminach w fazach jakie teraz można zastać na polu.

 

U mnie jest to minimum środek krzewienia do nawet 2 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista   
Gość specjalista

moim zdaniem jak pszenica była posiana w terminie optymalnym to teraz będzie ok strzelania w źdźbło a jak opóźnionym to fazie krzewienia oczywiście wszystko zależy od regionu Polski, a efekt u mnie pierwsza klasa, apyros zmieszany z aminopielikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Nie neguję działania, uważam, że substancje zawarte w tym preparacie mogą zaszkodzić zbożu, zwłaszcza w dość późnych fazach rozwojowych, a takie teraz są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

to najlepszy i najtanszy srodek na chwasty dwuliscienne . po 3 dniach widac efekty[co wazne przy duzych chwastach]. kladzie prawie wszystko,problemem moze byc temperatura i przymrozki-ale w tej chwili to spokojnie mozna pryskac.co roku pryskam parenascie ha i nigdy nie bylo problemow. u nas 2 tyg temu byl jeszcze snieg wiec faza rozwojowa to nie problem.nieraz pryskalem oziminy w maju i nigdy nie spalilo


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

On ci nie spali roślin, uwali kilka pięter na kłosie i parę kwintali pójdzie w d...ę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista   
Gość specjalista

Po prostu pamiętajcie że wszystkie środki zawierające dikambę należy stosować do końca krzewienia zbóż. Tak jest najbezpieczniej dla zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Drodzy użytkownicy af. Otóż mam taki problem , w życie ozimym pojawiło mi się jakieś diabelstwo chyba nazywa się to jasnota pospolita. Roślina ma około 15-17 cm wysokości na jej czubku są takie małe listki i kilka fioletowych kwiatków. I przy okazji tego tematy chciałbym się spytać czy można to opryskać tym chwastoxem czy czymś innym jeśli tak to w jakiej dawce. Prosze o szybką odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Nie jestem specjalistą, ale jak widzę w jakiej fazie rozwojowej jest żyto to na chwastox jest już trochę za późno. Czytałem, że chwastox można stosowac do końca fazy krzewienia a u mnie żyto "idzie" już w źdźbło.

Mustang można stoswac aż do drugiego kolanka, więc może tym opryskaj dając górną dawkę tj. 0,6 l/ha.

Niech się jeszcze inni wypowiedzą ;)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista   
Gość specjalista

Moim zdaniem z chwastoxem to sobie daj spokój. Masz do wyboru tak jak napisał jarekkw : Mustang, możesz także zastosować Starane 250 EC, Tomigan 250 EC, dawka uzależniona od stopnia zachwaszczenia. Dokładnie przeczytaj etykietę/instrukcję stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat chwastoxu jest takie, że najlepiej stosować go na zboża jare gdzie zwalczasz tylko dwuliścienne, natomiast w mieszaninach na ozime nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

pytanko mam.. czy stosujac w jeczmieniu Chwastox Turbo powinno sie to robic razem z adiuwantem? po zastsowaniu po jakim czasie powinno byc widac efekty dzialania srodka (tzn deformacja lisci chwastow i zolkniecie)? i po jakim czasie po zastosowaniu moze spasc deszcz lub wystapic obnizona temperatura (<10stC)??

dzieki

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli masz opakowanie to powinno ci pisac wszystko. a jesli nie masz to sluze pomoca ;)

Zboza jare:

nic tam nie ma napisane o adjuwiancie

o temperaturze nie pisza tylko zeby nie stosowac srodkach ponizej temp. 10 stopni

Moim zdaniem to po 3 dniach powinno juz widac ze zolknie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

dzieki za odp..

mam opakowanie.. czytalem to wszytsko co tam jest napisane i dlatego pytam bo nic tam nie jest napisane o adiuwancie ani o tym ile czasu po zabiegu moze wystapic deszcz lub obnizona temperatura zeby srodek zadzialal odpowiednio.. pytam o adjuwant bo po wykonaniu zabiegu (po przejezdzie) zauwazylem ze cos slabo sie to "trzyma" na chwastach.. chyba nie przyczepia sie to do lisci - a to przeciez srodek, ktory jest wchlaniany przez liscie - tylko spada wszytsko na ziemie i mam obawy, ze dzialanie nie bedzie takie jak powinno byc, i do tego obnizona temperatyra w nocy oraz prawdopodobne opady deszczu jutro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja to akurat z deszczu bardzo bym się cieszył. Po wykonaniu oprysku herbicydem to wystarczy kilka godzin bez deszczu, więc nie masz się czym przejmowac. Trzy dni to trochę za mało aby zauwazyc efekty działania herbicydu. Po tygodniu powinny pojawic się pierwsze oznaki (poskręcane, przebarwione liście chwastów), po dwóch tygodniach powinno byc już widoczne, że roślina schnie, a po około 3 tygodniach roślina już powinna całkowicie uschnąc (tak jest w przypadku Mustanga).

Spadek temperatury może osłabic lub/i spowolnic działanie środka. Zaleznie od tego jaki ten spadek był. Jeśli dobowa temperatura w kilka dni po zabiegu nie spada poniżej +5 to nie ma co panikowac.

 

EDIT

A tak poza tym, to mam wrażenie, że oddzielny temat dotyczący chwastox-u już jest na forum. Więc można by te posty przenieśc i temat zamknąc.

 

EDIT

Dobrze mi się wydawało, jest już temat dotyczący chwastox-u.

http://www.agrofoto.pl/forum/Chwastox-Turb...-SL-t17741.html


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek33073    0

ja dziś rano pryskałem roundup-em (około 9.00) około 13.30 rozpadało sie niestety... mam oprysk do powtórzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

bartek a rano nie było rosy ????

po 4 godzinach nie powinno przeszkadzać że się rozpadało bo w tym czasie środek powinien wniknąc do rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

A jak myślicie czy Turbo może opryskać kukurydzę?? niby na opakowaniu pisze(wypisane odmiany) że albo jest nieszkodliwy albo jest szkodliwy a ja mam odmiane kosmo i niewiem czy moge nim opryskać czy nie? Wie ktoś może coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja stosuje go na zboża jare juz od kilku ładnych lat i bardzo sobie go chwale ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

a ja zastosowałem go w tym roku ostatni raz

już w ubiegłym nie wziął wszystkich chwastów wrażliwych na niego,

ale w tym to już kompletna porażka, po opryskaniu chwasty przywiędły, jednak po paru dniach większość odbiła i ma się teraz w najlepsze (szczególnie modrak i lebioda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdanek    0

Witam wszystkich, mam problem z chwastoxem turbo. W niedziele opryskałem pszenicę jarą chwastoxem turbo 2l /ha + mocznik 20kg + siarczan magnezu 10 kg.

Po godzinie spadł deszcz :P

 

Jak rozumiem mocznik i siarczan pójdzie w korzeń roślin a chwastox zdążył w tą godzinę wniknąć w liście ?? Jeśli nie to mam powtarzać pełną dawkę 2 litry na h czy może innaczej ??

 

 

Dodam że pszenicę siałem bardzo późno 11 kwietnia, podmokły teren, a więc teraz jest pod koniec fazy krzewienia się.

Przed sianiem dałem 220 kg Polifoski 8 i 50 kg Saletrzaka na hektar

 

Ratujcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

nic pewnie sie nie stalo,poczekaj ze dwa dni i zobaczysz czy chwasty zdychaja, a jak nie to poprawka


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj