Radek000111

Chwastox Turbo 340 SL

Polecane posty

farmer07    1

Jaki jest lepszy Chwastox: Turbo czy Trio? Chodzi mi o zastosowanie w zbożu jarym z uwzględnieniem takich chwastów jak: rumiany, przytulia, chaber i ostrożeń. A może lepszy będzie jakiś Aminopielik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogłbyś mi powiedzieć kolego czy jak po 2- 2,5 godz oprysku chwastoxem extra zboża spadł deszcz to oprysk zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

czy  chwastox turbo w jeczmieniu jarym moge stosować z siarczanem magnezu i mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Generalnie nie powinno się. Ale u nas zawsze dodaje się mocznik tak z 10 kg na ha wzmacnia to działanie środka i troche odżywia zboże. Co do siarczanu magnezu to nie mam doświadczenia

Witam wszystkich, mam problem z chwastoxem turbo. W niedziele opryskałem pszenicę jarą chwastoxem turbo 2l /ha + mocznik 20kg + siarczan magnezu 10 kg.
Po godzinie spadł deszcz http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/tongue.gif

Jak rozumiem mocznik i siarczan pójdzie w korzeń roślin a chwastox zdążył w tą godzinę wniknąć w liście ?? Jeśli nie to mam powtarzać pełną dawkę 2 litry na h czy może innaczej ??



Dodam że pszenicę siałem bardzo późno 11 kwietnia, podmokły teren, a więc teraz jest pod koniec fazy krzewienia się.
Przed sianiem dałem 220 kg Polifoski 8 i 50 kg Saletrzaka na hektar

Ratujcie http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/tongue.gif


Przy dodatku moczkika aparaty szparkowe szezej się otwieraja i roslinki wchłaniają większą ilość środka. Być może ta godzina wystarczyła.

Mam podobny dylemat z butoxtone w uprawie grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

czy  chwastox turbo w jeczmieniu jarym moge stosować z siarczanem magnezu i mocznikiem?

 

Chwatox Turbo to dobry środek za nie duże pieniądzę.

Ja przy oprysku jęczmienia dodaje zawsze do niego nawet 25kg/ha mocznika i około 5kg siarczanu magnezu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszał ktoś Chwastox Turbo 340 SL z Chwastox MP 600 SL bo nie wiem czy robić  z tego mieszaninę na etykiecie pisze że można ale nie wiem na opryskać pszenicę ozimą gdzie pojawiła się przytulia czepna jeden oprysk nie dał rady sobie z nią i zastanawiam się czy opryskać mieszaniną czy samym Turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli  chodzi o  przytulię -  to  MP 600 lepiej  sobie  z nia  poradzi  , tyle że  faza  rozwoju jest  zaawansowana i  pewniejsze  byłoby cos  typu STARANE  , TOMIGAN  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosowany był Glean 75 WG 2 tygodnie temu i nie dał rady ze wszystkimi chwastami a w szczególności z przytulicą więc trzeba opryskać jeszcze raz za kilka dni i się zastanawiam czy sam Turbo wystarczy bo rzekomo bierze w pierwszej kolejności czy lepiej zmieszać z MP 600 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Camaro i  Mustang  306  to- to  samo , moim  zdaniem  nie  dadzą  rady  . Nie  chce mi  się  wierzyć  że nie  mają Starane  lub  Tomigan , może  źle nazywałeś?

Jesli naprawdę nie  mają - zmień sklep , 

pytaj  też  o  

Grodyl 75 WG 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

pryskałem dziś rano chwastoxem turbo owies a nadają dziś na noc przymrozek czy mam się czegoś obawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirosław88    0

Osobiście odradzam... Mocny środek i szkoda roślin.  Lepiej pójść w coś sprawdzonego. Ja z polecenia wziąłem Bisteran jakiś czas temu i jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj