LipaK97

Wóz asenizacyjny do 5000 L - jakie polecacie ?

Polecane posty

LipaK97    0

Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 

- Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)

- Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 

- POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  

Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Polecam Pomot 5000l. - cena ok 30 tyś brutto w standardowej wersji. Bardzo fajny wskaźnik napełnienia - duża przeźroczysta rura od góry do dołu. Wysokie koła - 22.5 także lekko się ciągnie.

 

Dużo litrów rocznie masz do wywiezienia ?  Osobiście został bym przy pomocie, sam nie dawno taką kupiłem. Poprzednia beczka też Pomot wytrzymała 20 lat, i dalej się trzymała, więc myślę, że niema sensu przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
W Meprozecie minusem są wizjerki przez które w sumie nic nie widać jak jest gęsta gnojówka i w starszych modelach był problem z tylnym siłownikiem sterującym zaworem spustowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipaK97    0
5 godzin temu, Ursusc385 napisał:

Polecam Pomot 5000l. - cena ok 30 tyś brutto w standardowej wersji. Bardzo fajny wskaźnik napełnienia - duża przeźroczysta rura od góry do dołu. Wysokie koła - 22.5 także lekko się ciągnie.

 

Dużo litrów rocznie masz do wywiezienia ?  Osobiście został bym przy pomocie, sam nie dawno taką kupiłem. Poprzednia beczka też Pomot wytrzymała 20 lat, i dalej się trzymała, więc myślę, że niema sensu przepłacać.

Powiem tak 1/2 razy w tygodniu po ok. 2/3 wyjazdy  w każdy dzień wywożenia. 

Mówisz, że cena beczkowozu to ok. 24.390,24 PLN Netto / 30.000 PLN Brutto - to cena za podstawę zapewne? Doradź mi w co warto się jeszcze doposażyć? 

 

4 godziny temu, mrolniczka95 napisał:

Też mam Pomot 5000l i jesteśmy zadowoleni ;)

Kolego mógłbyś podesłać na priv bądź tutaj ile wyniósł cię zakup beczkowozu i w jakim wyposażeniu? I oczywiście w co warto się doposażyć przy kupnie. Zapewne cena nie będzie się różniła diametralnie ale chcę mieć mniej więcej porównanie. 

 

 

I pytanie ogólne jeszcze takie dodatkowe jaką konstrukcję  wozu bardziej polecili byście samonośna czy ramowa?

Edytowano przez LipaK97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Ja ze swojej strony polecam Ci zainteresować się Pichonem. Swego czasu jak kupowaliśmy beczkowóz 4tys litrów to pichon nie był wcale dużo droższy :) Nie wiem jak u was, ale ja swojego Pomota musiałem rejestrować. natomiast w pichonie wystawiali dokumenty, że nie podlega rejestracji itd :) Też fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipaK97    0

Panowie, zauważyłem, że głównie polecane są 2 marki POMOT, oraz Joskin. Zapewne wiele użytkowników jest zwolennikami POMOT'u a inni Joskina. Zastanawiam się czy w tym momencie w ogóle brać pod uwagę Meprozet PN - 50. 

Teraz pozostaje tylko pytanie, który wybór będzie właściwy, POMOT czy Joskin ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli teraz masz dylemat pomiędzy Pomot-em, a Joskin-em postawiłbym na Joskin-a.Konstrukcja i marka która ma doświadczenie i renomę, a do tego dochodzi tu moje przekonanie do tej marki, oczywiści wybór należy do Ciebie. . W tym wypadku nie brałbym już pod uwagę innych marek, a zastanowił się pomiędzy tymi dwiema. 

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam meprozeta. Mam go już 7 lat i rocznie wywożę 150-170 beczek i nic nie było robione. Tylko olej do pompy dolewam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darsonspire
      Witam i jak w temacie i chcialem dodac ze potrzebuje ladowacza do ciagnika lamborghini spire jest to odpowiednik R2 ciagnik 90 konny i złożony jest wniosek na udzwig do 1600kg. Co byscie polecili a dokladniej jaka firma chwali sie obecnie najlepsza opinnia uzytkownikow, co byscie mogli mi podpowiedziec przy kupnie na co zwrócić uwage przy eweltualnym dogadywaniu u dealera? Osobiscie zastanawialem sie nad agromaszem oraz intertechem a i oczywicsie traktor nie ma adaptacji i czy robia ja firmy produkujace tury czy to trzeba gadac z dealerem czy owa produkuje? 
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
    • Przez Arek
      Chcę zakupić dysze do rozlewania RSM. Jakie polecanie i dlaczego? Wachlarzowe Lechler FD czy może 5 lub 7 otworowe polskie czy jeszcze jakieś inne ?
    • Przez MateuszCiurysek
      Witam planuję do Zetora 5340 założyć lampy ledowe na dach na przód i tył i  o to pytanie które lampy wybrać 16 czy 9 diodowe i jakie światło rozproszone czy skupione i żeby nie zakłócały radia,  https://allegro.pl/oferta/lampa-9-led-halogen-roboczy-27-w-12-24v-diodowa-kw-6097946121?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTEwNzI0NzEAMTI2MTA1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2a5350ef-7117-4aae-ac46-6a591acd60c9 takie się sprawdzą ?
    • Przez PPKaszuba
      Co polecacie jako podstawowy rozsiewacz ? Mam około 15h z czego 10h to użytki zielone a reszta orne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj