Polecane posty

karino25    102

Witam, czy jest obowiązek zgłaszać wszystkie działki do dopłat bezpośrednich ( takich powyżej 0,1ha)?  Mowa o nieużytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak, musisz wypisać wszystkie działki bez wyjątku. Tak jak kolega wyżej napisał. Masz w rejestrze, musisz wpisać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Mi chodzi o taki przypadek; Biorę w użytek działkę od osoby której się zmarło, Dajmy na to  Ciotka z drugiego pokolenia. Ide do gminy i zgłaszam że bede użytkował tę działkę       ( placil podatek). Na działce dawno nie uprawiana ziemia, rosną już samosiewy drzew. Nie mam ochoty w inwestowanie aby te zarośla usunąć. Nie chce tez dopłat. Teraz pytanie: Czy muszę to zgłaszać do Agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
nie musisz agencji to nie interesuje co jest w rejestrze gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ale chwila... Czyli czyja jest działka? Z opisu wynika, że nie ma uregulowanej własności tj. nie możesz pójść do gminy zgłosić, że będziesz użytkował nie swoją działką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w gminie kto uprawia, to tyle będzie ich obchodzić co nic. Zadowoleni będą że mają chętnego do płacenia podatku jesli wlasciciel zmarl, bo tak to by musieli kombinować i szukać adresów spadkobierców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Obecnie podatku rolnego nikt nie płaci za tą działkę. Właścicielką była osoba z rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartekSzulc
      Witam. Niedawno wziołem w dzierżawę kilka nieużytków z chwastami sięgającymi około metra. Pierwsze co zrobiłem na tych działkach to usunołem krzaki i samosiejki jeśli były i skosiłem kosiarką bijakową. Chciałem to jeszcze opryskać glifosatem. Tylko czy to nie za późno już na glifosat?  Może lepiej opryskać na wiosnę? Albo zaorać teraz to lub stalerzować ? Proszę o rady.
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
    • Przez AgroJarek
      Jak w temacie - czy istnieją jakieś programy dofinansowujące utwardzanie podwórka (kostka) ? Chodzi mi o Małopolskę.
    • Przez kamil200
      Witam co myślicie zrobić na działce gdzie część działki jest łąka A reszta to nieuzytek chce doprowadzić to pole do jak najlepszej kondycji żeby na jesień zasiać bez problemu . Myślałem o temacie grochu do przyorania co o tym sądzicie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj