gospodarz1997

Jałowki poród i okres po porodowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Mam jałowke mieszanke SM na wycieleniu (10.11.2017). Pokryta hf (01.02.2017) To moja pierwsza krowa. Powiedzcie mi jakies wskazówki przed porodowe. Ktore wskazują mniej wiecej ze bedzie sie cielic. Wiem ze kości pod ogonem zyła na nich robi sie miekka. Wiadomo tez ze wymie. Narazie nie ma duzego ale stopniowo sie powieksza. Opadniety brzuch ma troche. Doły głodowe są juz wiodcznie w miare. Niby jeszcze tydzien. Ale chodzi mi o takie wskazowki po ktorych wiadomo ze mozna sie spodziewac cielenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193
jak by tak sie dalo określic co do dnia to każdy by przypilnowal ale to nie takie proste u mnie w tym roku padl rekord i krowa przechodzila 29dni po terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

2 tyg. przed wycieleniem wprowadź jej pełną dawkę jak dla krowy w laktacji, nie może jej zabrakować energii. Unikniesz porażeniu poporodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matka jej przechodzi co wycielenie 21 dni i na ten dzien sie cieli heh. Ja mam kozy. A z kozy jest troche inaczej. Krowa pierwsza moja. Dziadki kiedys mieli 1 a czasem 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dyziek_1 napisał:

2 tyg. przed wycieleniem wprowadź jej pełną dawkę jak dla krowy w laktacji, nie może jej zabrakować energii. Unikniesz porażeniu poporodowego.

Dostaje juz jak krowa okolo 1,5tygodnia. Ile siary dajecie pic cielakowi pierwszy razz po wyvieleniu? Do korwy mam tzw drinka pójło z sano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Tak byłoby najlepiej :) ale 3 razy w ciągu dnia też będzie ok. Poza tym to tylko pierwsze 3-4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marijusz
      Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ,a przede wszystkim uczciwych odbiorcow i dobrych cen !!!
      Podlasie propozycja za byki MM 7,3 zł + vat Moja cena 7,5 + vat  Maja odezwac sie w przyszłym tygodniu
    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez Bercik92
      witam. otóz mam problem z pewną jałówka (wysoko cielna) która potrafi sie sama dojić. czy może znacie jakies sposoby aby zaprzestała sie dojić. co prawda nie jest to jałówka z wyższej półki ale szkoda aby sie sama dojiła
    • Przez adamjazyniec
      Witam
      Poszukuję cieląt w zachodniej wielkopolsce, lubuskim (do 100km od grodziska wlkp). Nie jestem handlarzem.
      Moga byc hf, mile widziane tez mcb. 
    • Przez PaulinaJakubiak
      Kupię krowy i jałówki mleczne, najlepiej wysokocielne.
       
      Okolice Olsztyna, warmińsko-mazurskie.
       
      Pozdrawiam Paweł 511693715
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj