Kamilos97

Stuki w rozdzielaczu jednosekcyjnym

Polecane posty

Kamilos97    0

Witam mam pewien problem Posiadam sama S320 i niedawno robiłem hydraulikę w nim nowy rozdzielacz jednosekcyjny 40l, nowy siłownik, węże + nowy olej zalałem i zastanawia mnie czego gdy podnoszę na full to w rozdzielaczu coś jakby stuka wydaje to dźwięk jakby z wiertarki co jest udar gdy podnośnik podnosi to nic takiego się nie dzieje tylko gdy podniosę na full jeżeli chodzi o podnoszenie ciężarów to kultywator bodajże 14 łap podnosi bez problemu ale mam takiego żurawia zrobionego i już z ciężarem przeszło 300 kg nie dał rady tylko delikatnie ulżył przedmiot i ten dźwięk jak z udaru ktoś mi może napisać co się dzieje co zrobić  ? 

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A zawór bezpieczeństwa masz w tej instalacji i ustawiony prawidłowo? Pewnie nie i dlatego przeciążasz pompę i ona już nie daje rady i dlatego wydaje takie dżwięki dziwne nie pompuje tylko mieli olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

Jest jakaś regulacja z tył rozdzielacza prawdopodobnie właśnie ten zawór co piszesz czy ustawiony prawidłowo to nwm od momentu zakupu nic w nim nie ustawiałem z tego co czytałem to jest ustawiony fabrycznie na 175 bar,  podnośnik w miarę szybko reaguje i podnosi ale z większymi ciężarami nie daje rady tylko ulży i dalej ten dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

to zawór bezpieczeństwa daje Ci takie dzwięki. Niektóre przepuszczają olej płynnie, a ten widocznie pulsuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

jak reaguje zawór to pompa daje ciśnienie wystarczające. Jak zbyt wolno podnosi wg. Ciebie to można mówić o niedomaganiu pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

Właśnie że ona dosyć szybko podnosi tylko jeżeli chodzi o ciężary powyżej 300 kg to ma problemy i nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Ale powyżej tych 300 kg reaguje Ci zawór tak? to musiał byś podnieść ciśnienie na zaworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

Tak jeżeli podnoszę powyżej około 300 kg to podnośnik tylko ulży troszkę od ziemi około 3-4cm i dalej gdy wciskam dźwignię podnoszenia na rozdzielaczu to ten dźwięk się wydobywa dodam że np jak podnoszę kultywator to on wazy może około 200 kg nie więcej i dźwięk się wydobywa dopiero gdy podnośnik podniesie na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

im wyżej może mieć ciężej na ramionach. Jak masz możliwość to zastosuj grubszy siłownik i będzie git. Im grubszy tym udzwig większy, ale tym wolniej bedzie podnosił. Bo  podnoszenie ciśnienia to przeciążanie całego układu i skracanie jego żywotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

No tak ale taki siłownik co ma teraz powinien do 800 kg unosić bez problemu miałem wcześniej stary siłownik taki sam i zanim stracił żywot to podnosił spokojnie  około 450 kg a szybkość podnoszenia miał prawie  tak jak teraz ma wiec trochę to dziwne mi nie chodzi żeby unosił te 800 kg ale przynajmniej do tych 500 kg, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

To może faktycznie ten Zawór Ci się rozregulował, albo sprężyna pękła w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

Jak będzie tylko pogoda to zajrzę do tego zaworu, jeżeli zawór wkręcamy to zwiększamy ciśnienie a wykręcając zmiejszamy  czy na odwrót ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Ja powiem tylko tyle.... Kupowałem 2 lata temu zawór przelewowy do rozdzielacza rbs10 (do troll-a) według sprzedawcy fabrycznie ustawiony na 160 bar. Efekt - jak słabo podnosił to było tak samo.... zmiana pompy...... to samo, zakum prostego manometru i okazało się że daje ciśnienie 80 bar i trzeba było podkręcić, a zawór opląbowany.

Może też najpierw spróbuj podkręcić na zaworze i zobaczysz co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

Więc tak wydaje mi się ze wyregulowałem ten zawór ponieważ stuki znikły i jest przyjemne delikatne prawie że niesłyszalne ssss gdy podniosę do oporu, nie miałem go jak przetestować pod obciążeniem jak podnosi ale będę chciał zrobić test na pługach 4 grudziądz pług waży  około 400 kg  bo sam jestem ciekaw czy podniesie czy nie wcześniej miał problemy z podniesieniem ich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

Niestety nie mam manometru i nie miałem nawet od kogo pożyczyć, a że jutro es ma pracować w polu tak więc nie pozostało mi nic innego jak ustawić na gapę ale do rzeczy przetestowałem ten podnośnik pod tymi pługami 4 i dosyć fajnie teraz dźwiga wcześniej tylko ulżył od ziemi troszkę a teraz podnosi na full, tylko że muszę mu dawać na połowę gaz żeby zebrał je, wiadome ciężar większy a pompa tez nie wiem czy w najlepszym stanie bo nigdy nie była robiona ale jak całkiem padnie to pomyśli się nad inną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uarek    11

ja mam nową pompę z cyklopa i rozdzielacz waryński jednosekcyjny z opcją pływająca , jak siadała mi stara pompa to nie mogłem podnieść pustego siewnika 15 lekowego , jak założyłem nową pompę to spokojnie podniesie sadzarkę z ziemniakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos97    0

Zadowolony jesteś z tej pompy od cyklopa ? do ilu kg ci dźwiga podnośnik ? ja mam pompę prawdopodobnie od wspomagania ciężarowego i do tej pory byłem nawet zadowolony bo dosyć szybko podnosił myślałem w przyszłości kupić pompę od ursusa C-330  ale nwm czy będę z niej zadowolony nie chcę wydać kasy w błoto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dontadeooo
      witam, juz prawie od roku użytkuje 685dt i mam pewien problem, mianowicie jak maszyna się dobrze rozgrzeje to w przednim moście słychać jakieś zgrzyty i piłowanie, tak jak by jakieś tryby nachodziły na siebie czy coś takiego, w polu nie jest tak żle ale jak zjade z asfaltu to makabra, co gorsze dzeiej sie to coraz częsciej.Druga sprawa to jak wyłącze przedni naped i ruszam to slychać takie pukniecie, (w serwisie powiedzieli ze to normalne) czasami jest tak ze jade i to pukniecie słychać 5 razy albo i więcej, tak jakby ten naped sam sie zalączał i wyłączal mimo że kontrolka sie nie zapala. dzwonilem po serwis 2 razy i za każdym razem jak przyjadą to nic sie nie dzieje, anie nie stuknie ani nie puknie ani nie zgrzytnie;) czy ktoś z was spotkał sie z takim problemem???
    • Przez Granul
      Witam wszystkich mam następujący problem,
      Zrobiłem remont silnika kompletny szlif 1 wału osiowość wymiana piersćieni
      na cylindrach i oporowych które po sćiągnięciu misy znalazłem na dnie dlatego remont ! Wał przesuwał sie o 5 mm.
      Przed remontem po naciśnięciu sprzęgła klekot cichł !!! Po remoncie niestety coś klepie w silniku ewidentnie na 3 cyl metaliczny dzwięk bardzo głośny
      Pompy i wtryski po regeneracji......Dodam że silnik 3 cyl chłodzony powietrzem 1000.3 at Lamborghini
       
      Prosze wszystkich o POMOC bo brak mi już sił silnik rozebrany jeszcze raz i wydaje sie wszytko OKl...
       
      Pozdrawiam
    • Przez masseyf12
      Witam wszystkich i prosze o diagnoze mojego problemu:
      ostatnio robilem remont generalny silnika ursusa 5314 4tys mtg (sytuacja mnie do tego zmusila,a dokladnie wypadek drogowy) po remoncie slychac lakkie stuki w silniku. Dalem nowy blok,tuleje,pierscienie, panweki zostaly stare- nie byly jesze zuzyte, wal ten sam, glowica zregenerowana, nowe wtryski. Z silnika dochodza lekkie stuki, co moze byc przyczyna zregenerowana glowica ? Wspomne ze ciagnik mi dwa razy zgasl podczas jazdy, a nastepnie odpalil bez problemu i dzialal dalej. Co moze byc przyczyna?Nie dotarty silnik?Prosze o odpowiedz.
    • Przez wmarchew12
      Witam, mam takie pytanie, czy możliwe jest stukanie szklanek popychaczy zaworów w t25? Coś mi stuka w silniku od strony rozrządu na małych obrotach(tak do około 800) i tak jakby z I cylindra, zawory regulowałem bo myślałem że któryś lużny, ale bez poprawy, podpowiedzcie mi coś bo coraz bardziej mnie to denerwuje.
    • Przez grzes151
      Mam pytanie coś mi stuka w tylnym moście co to może być bo nie wiem od czego zacząć rozbieranie stukanie zmniejsza się jak włączę przedni napęd może ktoś z was miał coś takiego za ewentualne odpowiedzi byłbym wdzięczny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj