krzysio55

Renault hamulce hydrauliczne

Polecane posty

krzysio55    2

Witam. Posiadam ciągnik Renault 120.14 i chciałbym się dowiedzieć jak włączyć, uruchomić te hamulce po podłączeniu przyczepy ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

co tam uruchamiać, podpinasz i ma działać, chyba że ktoś kiedyś odłączył rozdzielacz i nie podaje teraz ciśnienia na wyjście


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przeważnie jest tak, że podpinasz przyczepę wyposażoną w hamulec hydrauliczny przewodem w odpowiednie gniazdo w ciągniku. Następnie uruchamiasz silnik w ciągniku i naciskasz na pedał hamulca - powinno działać. W niektórych wersjach do hamowania przyczepą była oddzielna dźwignia.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie, była to dźwignia z prawej strony kierownicy, jak od zmiany biegów.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Czyli nią się tylko hamowało samą przyczepę? To tak samo pewnie jak by się podpiął pod wyjście hydrauliczne i hamował dźwignią. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dokładnie tak.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43
12 godzin temu, AlaCapone napisał:

Dokładnie tak.

Czyli teoretycznie przyczepę z hamulcem hydraulicznym można podpiąć pod zwykłe szybkozłącze od hydrauliki zewnętrznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

oczywiście że można, ale wątpię abyś operował biegami, kierownicą i sterowaniem hamulcami na raz tylko 2 rękami, chyba że masz więcej xD


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak najbardziej tylko trzeba dopasować do siebie typ złącza. Po drugie złącze hydrauliczne, które możemy wykorzystać w tym celu to złącze jednostronnego działania wyposażone w pozycję wolny spływ. Tak najkrócej mówiąc.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Witam. Przerobiłem w przyczepach hamulce na hydrauliczne podłączyłem renie 155.54 i aby odpowietrzyć przewody to włożyłem do banki. Po naciśnięciu hamulca po chwil zaczął płynąc olej tylko, że płyną cały czas choć hamulec nie był wciśnięty. Zgasiłem renie i przestał (konsternacja ???) co teraz. A raz się żyje. Poskręcałem wszystko do kupy i próba o dziwo wszystko dział. Po naciśnięciu tłoczki się wysuwają a potem powoli chowaj jak puszcze pedał. Ale martwi mnie ten stały wypływ oleju choć pedał nie był wciśnięty. Tak ma być, czy coś się przycięło bo mam renie od 3 lat i to był jej pierwszy raz bynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj