Skocz do zawartości
grzybu1

Arion 640 cmatic wchodzi na obroty

Polecane posty

grzybu1    2

Hej, 

mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.

pozdrawiam

adikpl1    184

A jak ogólnie się sprawowała ta przekładnia do tej pory. Masz porównanie do bezstopniówki innego producenta?

grzybu1    2

Porównania niestety nie mam, dlatego ciężko mi się wypowiadać. Ciągnik ma 1800 mtg na razie wszystko jest ok. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Tetsuya    7

Chyba serwis u ciebie nie zagląda oprogramowanie które posiadales było dość stare 5.5.1 tam nie było problemu z obrotami ale też zbiornik paliwa był źle skalibrowany oraz nie działał tryb ręczny. Wersja 5.5.4 wprawdzia tryb ręczny ale też wchodzenie na obroty nieco lepiej jest już w wersji 5.5.6 która serwis wgral mi w maju. Tam już tak nie skacze w obroty i doszła funkcja wyłączenia tempomatu hamulcem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kurekk
      Witam mam problem z moim Władkiem mianowicie pewnego pięknego dnia porządkowałem nim  kolo pryzmy i zakleszczył mi się na 1/2 biegu po odblokowaniu bieg wchodzi tylko do polowy gdy puszczam sprzęgło trochę pojedzie i wyskakuje co mogło się stać dodam ze dzieje się to na polowych jak i na szosowych na wstecznym i na jeździe w przód . Jest to wladek na 1 wajchę 
    • Przez CLAASIK610c
      Witam. Chciałbym dowiedzieć się jak kalibruje się skrzynie biegów w Claas Arion 610 c.

• Przez giziulek
      witam, czy wie ktoś jak rozebrać siłownik podnośnika w claas ares?
    • Przez Niewidoczny96
      Witam. Potrzebuje instrukcji obsługi komputera i dane do ustawienia sit, klepiska itp. rozumiem że są już takie tematy ale odpowiedzi są dosyć stare. Oczywiście wszystko dotyczy claas lexion 420
    • Przez Poznaniak
      Prosze o porade co moze byc przyczyną
      Ciagnik 3p stracił moc i wieksze obroty, pomyslałem zapchany filtr paliwa i wymieniłem go niestety po ok 200m ciagniecia zapala ale na gaz reaguje jakby z opuznieniem i tylko wkreca sie do 1200 z komina nie dymi nie widac bynajmniej.
      wiec odkrecam głowice ale uszczelka cała, zmieniam ja , wtyski do spradzenia i tez dobre  rurki przedmuchałem ,składam do kupy i to samo 200m ciagniecia luzujac wtryski aby odpowietrzc i jak juz wkoncu zapali to chodzi ale tak samo ze nie wchodzi na duze obroty, próbuje odłączyc waz od filtra powietrza ale w niczym nie pomaga, na zapalonym luzuje pokoleji wtryski i sika z kazdego. chodzi cały czas ale po zgaszeniu nie ma mowy o odpaleniu z rozrusznika
      Odkreciłem pompe wtryskowa i chce zawiesc do sprawdzenia jeszcze nie rozbierana a tam jest tez chyba jakies sitko filtr?