Zaloguj się, aby obserwować  
bekba

Brochard Joskin czy Bergman ? 16t

Polecane posty

bekba    23

Witam

Pragnę kupić nowy rozrzutnik obornika. Bedzie on pracował z ciągnikiem JD 6930 (150km). Zależy mi żeby to była maszyna o nie dużym zapotrzebowaniu mocy i dużej wydajności. Adapter zwykły wałkowy(nie talerzowy). Najlepiej zeby maszyna spełniała rozne funkcje a nie tylko rozrzutnika. Np wożenie zboza czy żwiru... Zastanawiam sie nad tymi 3 firmami jak w tytule ponieważ sa to liderzy wsród rozrzutnikow. Jeżeli ktos posiada proszę dzielic sie opiniami...

bolton13    0

nie wiem czy da rade JD z 16 tonowym rozrzutnikiem.Jesli chodzi o marke to raczej JOskin.posiadam beczkowoz z tej firmy i na rzie tylko tyka :D

mix    4

A nie myślałeś o przyczepie wielofunkcyjnej fliegl? Jak duże są różnice cenowe pomiędzy tymi markami co wymieniłeś?

Wiadomość z agroFakt.pl

Jak poprzednik pomyśl też o jakimś fliegl`u bo po pierwsze będziesz mógł przewozić zborze i żwir a jeszcze do tego mozęsz kupić adapter i będziesz miał rozrzutnik.

Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

kris14    264

U mnie na spółdzielni mają 2 zestawy Annaburger na tandemie- rozrzutnik + beczka z tworzywa.

Sprzęty te pracują z MF'ami coś ok. 170-190KM.

Tak to wygląda >link<

Fajne maszynki i obrabiają nimi naprawde dużą powierzchnie.

Bodajrze 800ha jak nie więcej w 2 rozrzutniki.

dawidg2    30

U mnie też jedna firma użytkuje te przyczepy robi nimi właśnie usługi rozrzucania obornika

laro    0

Brochardem nie tylko rozrzucisz obornik,wywieziesz wapno ale żboże ,rzepak również,W sąsiedztwie świadczą usługi takim 3 osiowym- .Wiem od sprzedawcy ,że możliwa jest również opcja adaptera jako wóz przeładowczy. . Popytaj najlepiej użytkowników -sprzedawcy powinni ci podać namiary -oczywiście ci którzy sie swojego sprzętu nie boją :D

Jestem zauroczona Brochardami .

kamieniak89    27

W przyszłości chciałbym właśnie taki wielofunkcyjny rozrzutnik, i z w/w firm, i najbardziej przypasował mi Bergman, no i anaburger, który ma dużego plusa za doświadczenie (dawny fortschrit) a jak wiadomo te rozrzutniki chodzą po 20 lat i jeszcze pochodzą :D, no a drugie to że produkowane są tuż obok, czyli dostęp do części będzie zawsze :D

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Daaniel766
      Witam. Posiadam rosyjski rozrzutnik ptu 4 i mam problem z krzyzujacymi się listwami z jednej strony, po każdym rozrzutnik muszę je ustawiać i napinac od nowa. Kiedy włączę go na pusto i obserwuje co się dzieje to jeden łańcuch w pewnym momencie nie wskakuje na swoje miejsce na tylnej rolce przez co się przekreca i w pewnym momencie przeskakuje o jedno ogniwko do tyłu i tak co chwilę i finał jest taki że listwy się krzyżują. Miał ktoś może taki przypadek i jest mi w stanie powiedzieć co jest nie tak? Wiem że tam nie ma większej filozofii ale nie chce wywalac pieniędzy w błoto, więc co to może być? Wyciągnięty łańcuch i do wymiany, czy może wymienić tą tylnia rolkę? Myślałem że może łańcuch jest przekrecony czy coś takiego, więc wyjąłem cała stronę listw i założyłem od nowa ale wciąż jest to samo. Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam
    • Przez Mati2812820
      Witam. Rozglądam się za rozrzutnikiem, znalazłem taki model i chciałbym się coś więcej dowiedzieć na jego temat.
      Posiada ktoś taki? Jak z częściami do niego? I ogólne wrażenia z użytkowania.
      Czekam na odpowiedzi.

• Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
    • Przez plati
      Witam 

Posiadam rozrzutnik obornika Fortschritt T088 od 10 lat. Robiłem przy nim jakieś mniejsze i większe remonty.
       Wymienialem wałki roztrząsajace na te klasyczne uniwersalne, coś koło 500zl sztuka. Pochodziły jakieś 6 lat i już są w kiepskim stanie.  DO tego jakoś roztrzasania obornika nie jest najlepsza. 
      Warto zainwestować w takie wałki jak w aukcji poniżej? 

https://www.olx.pl/oferta/adapter-slimakowy-walki-do-fortschritt-t-088-CID757-IDGnHyN.html
    • Przez n1h2
      Witam.Szukam informacji o rozrzutnikach firmy roltrans.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj