Marcin2105

Jaki ciągnik pod mulczer Samasz Mamut 280?

Polecane posty

Marcin2105    0

Witam. Chciałbym kupić mulczer Mamut 280, nie wiem jaki ciągnik do niego będzie dobry. Myślałem nad ursusem 1224, tylko boję się że mogę z paliwem nie nadążyć. Może ktoś ma coś do zaproponowania. Z góry dzięki za pomoc.

AlaCapone    5003

Obecnie nie masz żadnego ciągnika i specjalnie będziesz kupował pod mulczer? Co będziesz mulczował? Na jakich glebach?

• Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Marcin2105    0

Nie mam ciągnika. Mulczowanie łąk. Około 300 hektarów rocznie może więcej. Gleby różne napewno nie ma błota. Mulczer oczywiście nowy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5003

Minimalna moc ciągnika to 90KM. Jeśli ciągnik ma pracować na takim areale, zapewne często 6h dziennie proponowałbym jednak coś większego 100 - 120KM. Tym bardziej jeśli będą to usługi, wtedy nie wiesz co się trafi, a mogą być także zarośla. Szukaj ciągników z oszczędnym silnikiem.

• Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

corrado    359

Ile chcesz przeznaczyć na ciągnik?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

AlaCapone    5003

Jest sporo ciągników do wyboru, dużo zależy od Twoich preferencji. Zaproponuję kilka:
Renault z silnikiem MWM serii xx.12, lub xx.14 albo xx.54 (120.12, 120.14, 133.14, 120.54) i pozostałe
Fendt z silnikiem MWM (309, 311) i inne
MF serii 6xxx (6160, 6180) i podobne
Deutz-Fahr serii DX (DX 100, DX 6.11) i podobne. Są chłodzone powietrzem, ale starcza. I wiele wiele innych...

Z takim portfelem nie zaszalejesz, ale trzeba szukać, aż trafisz.

• Like 1

corrado    359

Wszędzie jest tak że jak dbasz tak masz. I teraz tak jeśli chcesz mieć prosty ( bardzo prosty ciągnik ) to polecam Ci Deutz-Fahra-a z z pierwszej serii DX tylko nie 100 o której kolega wyżej wspomniał bo takiego nie ma. DX110 albo 120  wystarczy Ci przy tej maszynie to najtańsza, a zarazem najprostsza maszyna bez elektroniki, zadbasz o oleje i filtry, a odwdzięczy Ci się niskim spalaniem i bezawaryjnością. Silnik chłodzony powietrzem ( nie martwisz się o płyn, chłodnicę i przewody ). Droższe opcje  i bardziej komfortowe to cała reszta o której wspomniano wyżej.

corrado    359

Ursus w porównaniu do DF trochę mniejszy komfort i sporo większe spalanie.

AlaCapone    5003

Te, które wymieniłem poprzednio mają dość niskie spalanie.
DF DX 100 - faktycznie pomyłka, powinno być DX 110. Komfortu wiele tam nie ma, ale są wytrzymałe i proste. Trzeba pamiętać o czyszczeniu żeberek w silniku i napięciu paska wentylatora. MF serii 6xxx są ciche, komfortowe i oszczędne, ze skrzynią są problemy, ale przeważnie ze skrzynią A-B. Fendt i Renault z silnikami MWM są naprawdę oszczędne i mało awaryjne. Renault serii xxx.12 to napęd na tylną oś, zaś serii xxx.14 i xxx.54 mają napęd 4x4, z tym, że ta druga jest bardziej komfortowa i posiada "trochę" elektroniki. Godne polecenia są z kabinami TZ, czyli amortyzowaną - po prostu bajka. Ciężkiego Ursusa nigdy nie miałem. Wiem ze słyszenia, że dużo palą, części zamienne tanie, ale mało wytrzymałe. Nie polecałbym osobom bez zacięcia majsterkowicza.

• Thanks 1

corrado    359

Kwestia kupna zależy już od Ciebie czy chcesz przeznaczyć całą kwotę która wymieniłeś na ciągnik czy mniej. Renie wiadomo większy ( w najbogatszej kabinie ) komfort do tego EHR, elektro-hydrauliczny rewers i wygoda jazdy to tak w skrócie. Spalanie jak dla mnie jest podobne w tych ciągnikach ( mówię z  doświadczenia ). Co do części do zachodnich, a do Ursusa to temat rzeka, ponieważ jedni mówią że tanie lecz w rzeczywistości za dobre części do Ursusa też trzeba zapłacić i zazwyczaj bo nie mówię że zawsze jest to 3/4 ceny  części do zachodniego. 

corrado    359

To miałeś kiepskiego DF-a, albo kiepskie doświadczenie , u mnie DX120 i Renia 120.54 swojego czasu robiły tą sama robotę i różnica była nieznaczna. 

Edytowano przez corrado

AlaCapone    5003

Poza tym, że w Renault spalanie wyjdzie mniejsze, przemawia za nim nieoceniona w upały klima. W DF co najwyżej otworzysz okno, żeby zaczerpnąć odrobinę świeżego, gorącego powietrza.

• Thanks 1

corrado    359

Nie musisz tłumaczyć co przemawia, a co nie posiadam kilka tych ciągników. Kwestią najbardziej istotną w tym temacie jest sam autor i jego pieniądze. Zawsze komfort idzie razem z ceną proste. Tak jest wszędzie. 

corrado    359

Jak ciągnik jest zadbany to nie ma z tym problemu. Dobre uszczelki i dobry tłumik to podstawa. Jednakże jak się kombinuje zakłada coś od czegoś to potem tak wychodzi widziałem swojego DF którego sprzedałem 3 lata temu na którego teraz żal patrzeć.

Arturo69    41

Może twój nie miał uszczelek, bo mój ma. Nie mam pojęcia skąd czerpiesz taką chorą wiedzę odnośnie mojego ciągnika. Ja twojego się nie czepiam. Odwal się od mojego i nie pisz wyssanych z palca bzdur. DF spali tyle co Renault pod warunkiem, że leci z przepaści i z wiatrem.

corrado    359

Ja się nie czepiam, a mówię jak jest. I przede wszystkim nie pyskuję i nie stosuję takich odzywek jak Ty. Niestety ale tak pisząc pokazujesz swój poziom... Nie będę się kłócił bo dla mnie to bez sensu. Trochę już tematu przerobiłem więc lataj dalej z wiatrem, nie będę wchodził w dyskusje.

Arturo69    41

Zastosuję się do motta Ala i przestaję z tobą dyskutować, bo jeszcze sprowadzisz mnie do swojego poziomu umysłowego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez micgal39533
      Sprzedam ciągnik Białoruś 
      -ciągnik Białoruś rok 1984
      -cena 8500zł
      -Busko-Zdrój buski 
      - tel: 726-576-748
      -Sprzedam ciągnik Białoruś w pełni sprawny, wspomaganie kierownicy na orbitrol, nowe pompy hydrauliki oraz rozdzielacz, opony w stanie dobrym, ubezpieczenie ważne do 02.2019r przegląd do 04.2020r
      Cena do negocjacji. Więcej informacji telefonicznie.
      link https://www.olx.pl/oferta/bialorus-CID757-IDxripT.html
    • Przez bizonzo56
      Chciał bym żeby ktoś mi  doradził jaki ciągnik wybrać do 30000 zł .Ciągnik może być do 100 koni . Moje warunki to żeby ciągnik nie palił nie wiadomo,  ile żeby części były wmiare tanie i dostępne . Najlepiej żeby się nadawał do trudnych prac polowych a i żeby był dobry do tura. Doradźcie jaki ciągnik był by dobry i wmiare spełniał moje wymagania.
    • Przez adamigos
      Witam.Bardzo proszę o wasze opinie.Chciałbym zakupić nowy ciągnik z turem (Premia Młody Rolnik).Wymagam również u niego,aby dawał radę przy takich maszynach jak : Opryskiwacz Amazone UX 3200,Rozsiewacz Nawozów poj.2600 i ewentualnie agregat uprawowo - siewny Vaderstad Rapid 3m.Cena do 250 tyś.
    • Przez Sztachel
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile m3 powinien mieć wóz paszowy aby zmieściło się 2 bele sianokiszonki (120) i dwa krokodyle kiszonki z kukurydzy.
      Z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez Darek1899
      Witam tak jak w temacie jaki ciągnik wybrać na główny w 50h gospodarstwie.
      Maszyny w których będzie pracował to 3 obrotwa obrotwa ( w przyszłości być może 4x40 obrotowy) agregat siewny 2,7 talerzowka 2,7 
      W gre wchodzą tylko New Holland 100 /115 KM
      Jakieś wady,zalety,spalanie itp 
      Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.