Skocz do zawartości
Marcin2105

Jaki ciągnik pod mulczer Samasz Mamut 280?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin2105    0

Witam. Chciałbym kupić mulczer Mamut 280, nie wiem jaki ciągnik do niego będzie dobry. Myślałem nad ursusem 1224, tylko boję się że mogę z paliwem nie nadążyć. Może ktoś ma coś do zaproponowania. Z góry dzięki za pomoc.

AlaCapone    4997

Obecnie nie masz żadnego ciągnika i specjalnie będziesz kupował pod mulczer? Co będziesz mulczował? Na jakich glebach?

• Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Marcin2105    0

Nie mam ciągnika. Mulczowanie łąk. Około 300 hektarów rocznie może więcej. Gleby różne napewno nie ma błota. Mulczer oczywiście nowy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    4997

Minimalna moc ciągnika to 90KM. Jeśli ciągnik ma pracować na takim areale, zapewne często 6h dziennie proponowałbym jednak coś większego 100 - 120KM. Tym bardziej jeśli będą to usługi, wtedy nie wiesz co się trafi, a mogą być także zarośla. Szukaj ciągników z oszczędnym silnikiem.

• Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

corrado    243

Ile chcesz przeznaczyć na ciągnik?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

AlaCapone    4997

Jest sporo ciągników do wyboru, dużo zależy od Twoich preferencji. Zaproponuję kilka:
Renault z silnikiem MWM serii xx.12, lub xx.14 albo xx.54 (120.12, 120.14, 133.14, 120.54) i pozostałe
Fendt z silnikiem MWM (309, 311) i inne
MF serii 6xxx (6160, 6180) i podobne
Deutz-Fahr serii DX (DX 100, DX 6.11) i podobne. Są chłodzone powietrzem, ale starcza. I wiele wiele innych...

Z takim portfelem nie zaszalejesz, ale trzeba szukać, aż trafisz.

• Like 1

corrado    243

Wszędzie jest tak że jak dbasz tak masz. I teraz tak jeśli chcesz mieć prosty ( bardzo prosty ciągnik ) to polecam Ci Deutz-Fahra-a z z pierwszej serii DX tylko nie 100 o której kolega wyżej wspomniał bo takiego nie ma. DX110 albo 120  wystarczy Ci przy tej maszynie to najtańsza, a zarazem najprostsza maszyna bez elektroniki, zadbasz o oleje i filtry, a odwdzięczy Ci się niskim spalaniem i bezawaryjnością. Silnik chłodzony powietrzem ( nie martwisz się o płyn, chłodnicę i przewody ). Droższe opcje  i bardziej komfortowe to cała reszta o której wspomniano wyżej.

corrado    243

Ursus w porównaniu do DF trochę mniejszy komfort i sporo większe spalanie.

AlaCapone    4997

Te, które wymieniłem poprzednio mają dość niskie spalanie.
DF DX 100 - faktycznie pomyłka, powinno być DX 110. Komfortu wiele tam nie ma, ale są wytrzymałe i proste. Trzeba pamiętać o czyszczeniu żeberek w silniku i napięciu paska wentylatora. MF serii 6xxx są ciche, komfortowe i oszczędne, ze skrzynią są problemy, ale przeważnie ze skrzynią A-B. Fendt i Renault z silnikami MWM są naprawdę oszczędne i mało awaryjne. Renault serii xxx.12 to napęd na tylną oś, zaś serii xxx.14 i xxx.54 mają napęd 4x4, z tym, że ta druga jest bardziej komfortowa i posiada "trochę" elektroniki. Godne polecenia są z kabinami TZ, czyli amortyzowaną - po prostu bajka. Ciężkiego Ursusa nigdy nie miałem. Wiem ze słyszenia, że dużo palą, części zamienne tanie, ale mało wytrzymałe. Nie polecałbym osobom bez zacięcia majsterkowicza.

• Thanks 1

corrado    243

Kwestia kupna zależy już od Ciebie czy chcesz przeznaczyć całą kwotę która wymieniłeś na ciągnik czy mniej. Renie wiadomo większy ( w najbogatszej kabinie ) komfort do tego EHR, elektro-hydrauliczny rewers i wygoda jazdy to tak w skrócie. Spalanie jak dla mnie jest podobne w tych ciągnikach ( mówię z  doświadczenia ). Co do części do zachodnich, a do Ursusa to temat rzeka, ponieważ jedni mówią że tanie lecz w rzeczywistości za dobre części do Ursusa też trzeba zapłacić i zazwyczaj bo nie mówię że zawsze jest to 3/4 ceny  części do zachodniego. 

corrado    243

To miałeś kiepskiego DF-a, albo kiepskie doświadczenie , u mnie DX120 i Renia 120.54 swojego czasu robiły tą sama robotę i różnica była nieznaczna. 

Edytowano przez corrado

AlaCapone    4997

Poza tym, że w Renault spalanie wyjdzie mniejsze, przemawia za nim nieoceniona w upały klima. W DF co najwyżej otworzysz okno, żeby zaczerpnąć odrobinę świeżego, gorącego powietrza.

• Thanks 1

corrado    243

Nie musisz tłumaczyć co przemawia, a co nie posiadam kilka tych ciągników. Kwestią najbardziej istotną w tym temacie jest sam autor i jego pieniądze. Zawsze komfort idzie razem z ceną proste. Tak jest wszędzie. 

corrado    243

Jak ciągnik jest zadbany to nie ma z tym problemu. Dobre uszczelki i dobry tłumik to podstawa. Jednakże jak się kombinuje zakłada coś od czegoś to potem tak wychodzi widziałem swojego DF którego sprzedałem 3 lata temu na którego teraz żal patrzeć.

Arturo69    41

Może twój nie miał uszczelek, bo mój ma. Nie mam pojęcia skąd czerpiesz taką chorą wiedzę odnośnie mojego ciągnika. Ja twojego się nie czepiam. Odwal się od mojego i nie pisz wyssanych z palca bzdur. DF spali tyle co Renault pod warunkiem, że leci z przepaści i z wiatrem.

corrado    243

Ja się nie czepiam, a mówię jak jest. I przede wszystkim nie pyskuję i nie stosuję takich odzywek jak Ty. Niestety ale tak pisząc pokazujesz swój poziom... Nie będę się kłócił bo dla mnie to bez sensu. Trochę już tematu przerobiłem więc lataj dalej z wiatrem, nie będę wchodził w dyskusje.

Arturo69    41

Zastosuję się do motta Ala i przestaję z tobą dyskutować, bo jeszcze sprowadzisz mnie do swojego poziomu umysłowego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Heniu95
      Witam wszystkich.

Chcę kupić ciągnik 95-115 km, myśli nad DF k420 lub NH t6030, ale to tylko przykład. Ciągnik ma być głównym w gospodarstwie tzn. miał by pracować z pługiem 4x50 i zestawem siewnym 3m. Cena jaką dysponuje to 120tys brutto.
      Ciągnik musi być oszczędny, mało awaryjny i musi być od roku 2008 wzwyż. 

Pozdrawiam
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?

• Przez maciek21
      witam planuje zakup rozsiewacza i zastanawiam sie nad Langren albo strumyk  i teraz prosił bym o opinie użytkowników tych rozsiewaczy bardziej skłaniał bym sie ku zakupowi rozsiewacza langren bo ma jeden kosz zasypowy i mieszadło działa osobo niż talerze co nie powoduje mielenia nawozu miałem rozsiewacz jarmetu i tam własnie był z tym problem mocznik jak złapał wilgoci to za chu nie dało się wysiewać bo się robił proszek a poza tym nie dorzucał na 12 m co możecie polecieć 
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili tani w zakupie ciągnik 4x4 cena do 30-35 tys. Ciągnik pracowałby na ok 20ha .Chciałbym żeby ciągnik miał zapas mocy bo przewidywane jest powiększenie gospodarstwa w najbliższym czasie.Moc to od 80km do 100km. Traktor ma być w miarę komfortowy,z niskim spalaniem,z łatwo dostępnymi tanimi częściami i oczywiście mało awaryjny. Ziemie lekki ale jest 2ha gliny.Jeszcze nie wiem z jakimi maszynami będzie współpracował. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez karoleeeq
      Strasznie mi sadzi dym z pod głowicy w t25 i patrzylem to nie ma uszczelki pod glowica czy to by była wina że tam nie ma uszczelki i traktor strasznie strzela nie choddzi tak jak powinien Pomocy Bardzo ważne. Z góry dziękuję za odpowiedz