Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZYLA    734

Witam. 

Mam może głupie pytanie, ale czy wykonujecie przedzimową orke pod uprawę ziemniaka? 

U nas wszyscy włącznie ze mną którzy coś tam sądzą na ogół wykonują orkę zimową, czasem z obornikiem, a na wiosnę (wtedy najczęściej idzie obornik) stosuje się również orkę. Jeszcze jakiś agregat i sadzenie. 

Zastanawiam się czy by nie odpuścić sobie orki przedzimowej. Tym bardziej że na polu poplon, który ponoć korzystniej jeśli zostaje na mulcz. Z wiosennej orki raczej nie zrezygnuję, bo nie mam agregatów głęboko penetrujących glebę. Co o tym sądzicie? Jak to u Was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Nie wiem co tam masz za gleby ale jakbym zrobił wiosenna orke pod ziemniaka to se mogę jesienią ręcznie zbierać bo na kombajnie same bryły... Ja kilka dni temu wywiózł obornik, zaorał i do kwietnia nie ruszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

U mnie gleby lekkie na ogół 4 klasa. Rozumiem że na wiosnę orki już nie robisz, tylko agregat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Chyba zrobię tą orkę. Nie będę eksperymentował. Zbyt kosztowna uprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam kolegów. Ostatnimi czasy ktoś mi mówił, że po orce wiosennej wjeżdża od razu w pole bronami, choć posiada agregat uprawowo siewny. Spytany czemu tak robi, odpowiada, że ten zabieg podobno utrzymuje wilgotność gleby. Co o tym sądzicie ? Warto wykonywać taki zabieg ? 

      orka --> brona --> agregat uprawowo siewny. 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam mam pytanie dotyczące przygotowanie pola pod burak czy orka przedzimowa czy lepiej gruberem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj