kurpiak124

żywienie bydła - prośba o poradę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kurpiak124    0

witam, szukam porady co do żywienia bydła mlecznego.  Utrzymuję 20 sztuk bydła. Krowy dostają sianokiszonkę, kiszonkę z kukurydzy przez cały rok 12kg na dzień, granulki z golpaszu GOLMIX LACTO 18 FORTE 2,2 kg dziennie, zboże gniecione (150kg soja, 150kg rzepak, 300kg kukurydza, 300kg jęczmień, 100kg pszenżyto) w ilości 2 kg dziennie, witaminy bergophor hohmin CA-Pro-Vit MAX Z15  w ilości 80g dziennie, stymulator żwacza sano kristall hefe 50g dziennie,  soda 50g dziennie, kreda 50g dziennie, wysłodki buraczane mokre 3,5 kg dziennie, marchew 3,5 kg dziennie. Krowy przez pierwsze 60-80  dni laktacji dają od 40 do 50 litrów mleka dziennie potem produkcja spada powoli nie drastycznie. Krowy są żerne nie mam jako takich problemów z ketozą zdaża się ale sporadycznie. Białko na poziomie 3,3 do 3,5 tłuszcz 4,0 do 4,2. Mam problem bo w odchodach znajdują się dosyć duża ilość ziarna kukurydzy i mieszanki zbożowej . Od listopada wchodzę pod ocenę użytkowości mlecznej, więc będzie więcej informacji. Szukam porad wśród was co do żywienia. Z góry dziękuje za wasze podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar przerobić garaż na oborę dla opasów i potrzebuję Państwa pomocy jak byłoby najkorzystniej wykorzystać posiadane pomieszczenia. Na chwilę obecną posiadam 17 sztuk byków oraz 4 sztuki jałówek - wszystkie mają około 10-11 miesięcy. W najbliższym czasie zamierzam dokupić około 10 sztuk młodych cielaków (miesięcznych). Dobrze byłoby gdyby udało się wplanować 2,5-3 metrowy korytarz. 
      Załączyłem szkic garażu wraz z jego wymiarami wewnętrznymi.  Na kolor ciemnoczerwony zaznaczyłem drzwi które mają niecałe 4 metry szerokości. Wysokość garażu to 3 metry. Ściana wewnątrz budynku może być zburzona gdy będzie to konieczne. 

    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj