Polecane posty

kubatedi    2

Cześć ma do was pytanie zarazem prośbę o pomoc :)

 

W tym roku na powierzchni 1.15h posiałem żyto ozime populacyjne odmiana Dańkowskie Diament i niestety pojawił się problem.

Mianowicie żyto bardzo ładnie wzeszło siane było 19 września natomiast 30 września zostało opryskane środkiem Boxer 800ec w dawce 2,5l/h i przedplonem było pszenżyto ozime a przedsiewnie pod żyto została zastosowana Polifoska 6 w ilości 200kg/h I niestety po intensywnych opadach z początku października na plantacji pojawiły się żółte przebarwienia/plamy  nie jest to na całym polu ale na znacznej jego powierzchni i stąd moje pytanie co może być przyczyną tego problemu  co trzeba zastosować wiosną żeby łan zrobił się znowu ładny i zielony czy to już są efekty nieodwracalne ? Poprosił bym o poradę z zakresu nawozu doglebowego dowolnej firmy a także o zastosowanie dokarmienia dolistnego oraz podanie dawek danych produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

to prawdopodobnie przez boxera, teez mam na pszenicy gdzie niegdzie  takie przebarwienia. Chłopaki w temacie pszenicy pisali ze to minie, jak nie i porazone zboze  wypadnie to na nastepny rok zrezygnuje z tego srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A w jakiej fazie jest żyto? Moim zdaniem już żyto głoduję bo mam to samo kilka żółtych plam i nie pryskałem od chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubatedi    2

Nie robiłem niestety :/ to co zastosować wiosną ? Jest to klasa V czyli tak trochę piaskownia może wczesną wiosna rzucę siarczan magnezu tak 100-150kg/h a potem zaksan+polifoska6  po 100kg czyli 200kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Kolego kubatedi w mojej okolicy nie u jednego są te plamy żółte u mnie tez na życie. Moim zdaniem potrzebuje azotu no ale to dopiero na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli byłaby to wina środka to efekty widoczne na całym polu, na uwrociach nakładki (większa fitotoksyczność) i w miejscach niedopryskanych nic się nie dzieje. A podobno są place.

To kolejna pora roku z takimi efektami, na wiosną gdy było mokro i chłodno było to samo. Gdy w glebie jest mało wapnia, to podczas chłodów i dużej wilgoci jest on blokowany a dostępne są toksyczne jony glinu, żelaza i manganu.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubatedi    2

No konkretna odp :) To poradź mi w takim razie jakie nawożenie wiosną zastosować aby łan na całości odzyskał zdrowy zielony kolor i wrócił do pełni zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na start 200 kg saletry lub 250kg saletrzaku i 100-150kg siarczanu magnezu. Siarczan możesz dać trochę wcześniej (np w lutym jak będziesz mógł wjechać).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj