Wojtek026

Brony hydrauliczne ząb 20 vs agregat agro factory hydrauliczny 3,2m

Polecane posty

Wojtek026    76

http://pom.com.pl/wyroby_pom/brony/u348_pl.html

 

http://agro-factory.pl/44/agregat-do-upraw-przedsiewnych-caro

 

Chcę coś do uprawy przedsiewnej i w sumie po przeczytaniu wielu tutaj tematów staneło mi na jednym czy lepsze będą brony hydrauliczne na ząbie 20 czy agregat uprawowyw z 2 wałkami strunowymi brona 5,3m robi agregat 3,2m ale agregat to agregat są wałki coś tam zagęści za to brona niby szybciej podgonię, cenowo to podobnie wychodzi z lekką przewagąna bronę, ziemie mam lekkie od 4do 6tej kl hitem ostatnich lat jest u nas ta brona że niby zrobi to samo co agregat ale jestem lekko sceptycznie nastawiony fajnie bo bym szybko przemieszał npk ale pod ozime prosto po orce to czy nie agregat lepiej by zagęścił, czy taka brona na tak dużym zębie nie powyciąga obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Posiadam brony na owym zębie 20 i robotę to robi lecz nie zrobi tego co agregat . Fakt jak jest super mokro to brona wygrywa jak sucho to też .wałki jak mokro to wiadomo zakleja choć wałki robią fajny efekt i trochę ziemie ubiją brona znów ładnie równa . polecam bronę i jakiś agregat do sprzężenia z siewnikiem na łapkach nawet tz; bieda edycja dwa rzędy łapek i wał strunowy i sprzęg do siewnika .Broną polecisz raz i siewnikiem polecisz drugi raz i efekt gwarantowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

brona broną a agregat agregatem, ale uprawa przedsiewna na moich lekkich glebach taka trudna nie jest brył za bardzo nie ma  wsumie bronę 20 wszyscy bardzo chwalą i większa szerokość, za to agregat to agregat chyba bardziej zagęścił by glebę, a co bardziej niszczyło by rozłogi perzu?>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fakt że brona a agregat to dwie różne sprawy i każda maszyna robi inaczej. Agregat z strunowymi rozdrabnia bryły lepiej niż brona gdzie się one tylko obijają pomiędzy zębami. 

Do walki z perzem to raczej głównie pług nie brona. Robi się podorywki a co zostanie na górze z czasem wyschnie zbiera się bronami.

Są jeszcze dwie metody walki mechanicznej warto przeczytać. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

no dobra na perz to glifosat ale czy brona zrobi pole tak jak agregat czy agregat lepiej zrobi? w czym będzei lepszy ten agregat, brył za duzo to nie mam przynajmniej na małej części pól, a czy agregat lepiej nie wyrówna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem jakie masz pole po orce i jak rozpadają się bryły. W moich stronach trzy przejazdy broną nie zrobią tak jak jeden agregatem. W sumie przy trzech przejazdach więcej gniotą koła ciągnika niż kruszy sama brona. 

Agregat puszczony głębiej elegancko równa nierówności po orce, kruszy bryły głównie w warstwie gdzie będą nasiona, idzie lżej niż ciężka brona tej samej szerokości.

Wszystko zależy od ziemi jaka jest u ciebie.

Perz można zwalczać mechanicznie robiąc podorywki czy tnąc talerzówką a potem grabiąc to bronami. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Ja na moich ziemiach(troche piasków, troche glinek) po zakupie wiekszego ciagnika uprawialem pod ozime 2 sezony broną 3polową (ok 3,20m szer), ząb jak w temacie 20cm. Efekt na lekkich glebach ok, na glinkach w miare ok, ewentualnie dwa przejazd. I w tym rok nie wytrzymałem i kupiłem agregat 3,20, ale na sztywnej ramie. A dlaczego? Po bronie zostawały koleiny. Środkowa brona prawie cala szerokoscią szla po glebie miedzy kolami, tylko boki szly nad koleinami delikatnie je zasypując. Boczne brony także szly po plaskim a nad koleinami szly "w powietrzu". W tym sezonie agregat (4 rzedy waskiej łapki + 2 wałki strunowe) robił pole na plasko, nawet na glince zaoranej 3 godziny przed uprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie... poprę słowa kolegi całkowicie. Tak jak pole wyrówna agregat nie zrobi brona nawet gdyby jeździł by po 20-tu arach cały dzień.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
Dnia 23.10.2017 o 17:33, mko09ijn napisał:

Ja na moich ziemiach(troche piasków, troche glinek) po zakupie wiekszego ciagnika uprawialem pod ozime 2 sezony broną 3polową (ok 3,20m szer), ząb jak w temacie 20cm. Efekt na lekkich glebach ok, na glinkach w miare ok, ewentualnie dwa przejazd. I w tym rok nie wytrzymałem i kupiłem agregat 3,20, ale na sztywnej ramie. A dlaczego? Po bronie zostawały koleiny. Środkowa brona prawie cala szerokoscią szla po glebie miedzy kolami, tylko boki szly nad koleinami delikatnie je zasypując. Boczne brony także szly po plaskim a nad koleinami szly "w powietrzu". W tym sezonie agregat (4 rzedy waskiej łapki + 2 wałki strunowe) robił pole na plasko, nawet na glince zaoranej 3 godziny przed uprawą.

rozumiem że agregat bez przedniego wałka, a tylne wałki na ile sekcji masz dzielone? podobno gdy wał tylny nie jest dzielony to lepiej równa pole, u Ciebie tylne wałki to takie strunowe na łańcuszkach? czy w takim agregacie jak nie masz przedniego wałka to masa agregatu spoczywa trochę na tylnych wałkach? czy na piaskach ta brona też kolein nie uprawiała?>

ps. Twój agregat to agro factory, jaką masę ma podaną na tabliczce znamionowej bo to agregat bez przedniego wałka tak

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wałki nic nie wyrównują. One uprawiają ziemię, rozbijają bryły leżące na wierzchu tak by redlice siewnika nie miały problemu zagłębić się w gruncie.

Ziemię równają zęby. Trafiając na górkę robią taką zadymę że ziemia rozsyp[uje się szerzej na boki wsypując w dołki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Agregat taki jak na zdjeciu, walki niby dzielone na 3, ale rama walkow sztywna wiec pracują jak jeden dlugi Agregat uprawowy 3m Becker podwójne wałki kultywator Pokrzywnica - image 1

przy uprawie broną na lekkich glebach w koleinie byla luzna ziemia nasypana przez brone, ale koleina byla, bylo ją znac

Edytowano przez mko09ijn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja ostatnio zrobiłem brony na zębie 20. Ojciec najchętniej używałby ich zawsze i wszędzie ale już go wyleczyłem. Te brony to tylko do wstępnej uprawy przed siewem na jesieni po świeżej orce. Przy odpowiedniej prędkości fajnie rozbijają bryły. Na wiosnę się nie nadają bo ziemia już jest uleżana i lecą po wierzchu a jak docisnę ramą to nie ma czym uciągnąć. Na wiosnę przed siewem kultywator. W moim przypadku nawet sam bo później sieję agregatem z broną aktywną a jak siałem samym siewnikiem to kultywator z wałkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a wałki strunowe nie zageszczą trochę ziemi, nie powciskają kamieni, nie wiem jak po bronie 20 bo obecnie mam 14 no raczej zostało po nich 10-12cm zęba to kamienie na wierzchu ale ziemie mam lekką to z kolei wydaje mi się że ciężka brona nie miała by problemu z uprawą, za agregatem to jestem za tym że na jesień po orce to wydaje mi się że bardziej zagęści ziemię i wyrówna niż brona 20 ale może jestem w błędzie bo nigdy roboty brony 20 nie widziałem mam stary kultywator z pojedyńczym wałkiem to już fajnie równa ale chciałbym coś szerszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a czy wiecej pozytku ni ebyło by zamiast tego agregatu hydraulicznego czy brony moze lepiej na jakiś prosty agregacik z hydropakiem postawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

wracając do tematu bo chce się na coś zdecydować może ktoś coś by jeszcze doradził czy więcej pożytku będę miałz brony 20 na hydraulice czy agregatu z podwójnym wałkiem hydraulicznie składanego 3,2m? ziemie mam lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Więcej pożytku z agregatu. Bez problemu wyregulujesz na jaką głębokość chcesz robić, a wałkami ciut zagęścisz i wyrównasz. A borna, jak wejdzie, tak uprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

no na pewno ale agregat droższy a mniejsza szerokość, a jeszcze pod innym kontem co lepiej niszczy rozłogi perzu, czy brona 20 czy agregat, bo co do agregatu to jakieś takie średniowieczna teoria panuje że wałki wciskają perz i lepiej rośnie, chyba brona lepiej by działała w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj