corrado

Przyczepa na osi typu tandem z napędem

Polecane posty

corrado    401

Witam.

 

Potrzebuję pomocy przy wyborze przyczepy objętościowej, oś typu tandem  z tym że ma być z napędem. Macie może jakieś doświadczenie w kwestii takiej przyczepy? Mam na oku Kaweco tylko na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?   


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nowa, czy używana?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na stan techniczny, sprawność wszystkich mechanizmów, układu hamulcowego i hydraulicznego. Jeśli opróżnianie odbywa się za pomocą taśmy ważna jest regulacja szybkości pracy taśmy. Wszystko co posiada ma działać. Dopasowanie przyczepy do ciągnika i naszych potrzeb jest priorytetem. Stan opon i ich szerokość także są bardzo istotne, by przyczepa nie zapadała się w trudnych sytuacjach. Trzeba zwracać uwagę na szybkość opróżniania skrzyni a także wszechstronność, czyli możliwość wykorzystania do innej pracy. Byłoby wskazane, gdyby posiadała amortyzowany dyszel, także z hydrauliczną podporę, ale nie musi. Czasami można zdobyć przyczepę ze skrętną tylną osią, co znacząco pomaga przy ostrych skrętach, nie niszczy podłoża i oszczędza zużywanie się opon. Tylko przy takim budżecie będzie trudno. Napęd oczywiście bardzo wskazany i niekiedy niezbędny.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jasne że wszystko ma działać to normalne przynajmniej dla mnie i opony to podstawa ( chociaż w przypadku opon to zależy od ceny przyczepy, dobra cena i można je zmienić ). Dopasowanie przyczepy do ciągnika  również nie jest problemem. To co musi i nie musi mieć to już kwesta upodobań i wykorzystania. Bardziej interesują mnie podpowiedzi co do napędu i jego biegów które występują, jak to jest rozwiązywane ? Jak jest w momencie napędu  tyłu, jest skrzynia ? 

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Napędy są różnie wykonywane, zależy od przyczepy i rocznika. Skrzynia biegów jest pomiędzy wałkiem napędowym a tylnym mostem, czyli zaraz na początku przyczepy. Spotyka się dwa podstawowe biegi: wolny i szybki oraz przód-tył. Są także przyczepy bez skrzyni, wtedy dobrze, gdyby ciągnik był wyposażony zależny wałek WOM.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli najlepszym/najwygodniejszym ( choć nie do końca )  rozwiązaniem będzie napęd hydrauliczny. Nie trzeba wychodzić przekładać, zmieniać itp.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Każdy napęd ma swoje wady i zalety.

Przy zależnym wałku WOM sprawa ma się podobnie. Przełączanie skrzyni jest kłopotliwe, ale znowu nie robi się tego zbyt często.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak wszędzie, każda konstrukcja ma swoje + i -. Przydałby się tu ktoś z doświadczeniem z taką przyczepą.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez Jan556
      Czy dorabiał ktoś może przedni napęd Ursusa C360 z mostu od Stara 660?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj