Skocz do zawartości
Type255

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    529

Krone ma 35 noży. Od mojej się tylko wielkością. Ta jest mniejsza (a cena większa). Class ma walce rozwalające. Jeśli cena była by około 6 tyś i było by ze 30 noży to by była najlepsza.

http://www.allegro.p..._nie_claas.html ta była wystawiona na sprzedaż gdy ja kupowałem. Tylko cena była wyższa. Od mojej rożni się tylko tandemem.

Adrianos    30

ta krone z andrzeja linku to bdb przyczepa sąsiad taką katuje już od paru lat bez żadnych awarii:D

gazor    0

tylko czy sześćdziesiątka da sobie rade z ta classa bo ja kiedyś słyszałem ze jeżeli są wałki z tyłu to już większej mocy potrzeba

Wiadomość z agroFakt.pl

PALAX    30

Moja pierwsza przyczepa od 1999r do 2002r to krone 5001 coś takiego:

http://www.allegro.pl/item962310318_przyczepa_krone_hsd_500_3_do_zielonek.html

Woziłem nią sianokiszonkę i trawę. Jedyna wada to przeciąganie sianokiszonki przez rotor jak za wolno jedziemy. Czasem pękały noże bo nie miały zabezpieczenia. MF255 dawał radę , jednak do sianokiszonki szkoda było MFa i czepiałem zetora 8145. Używałem jej także do wożenia kukurydzy bo pojemny statek z niej był na uwczesne czasy

Ja bym wybrał Krone na tandemie

andrzej2110    529

tylko czy sześćdziesiątka da sobie rade z ta classa bo ja kiedyś słyszałem ze jeżeli są wałki z tyłu to już większej mocy potrzeba

Mi ferdek dał by rade. 60 tez powinna.

luki15146    13

czy ta krone na tandemie nie za duza by była do 60? poszukuje takowej przyczepki wlasnie do 60 za okolo 5-6 tysiecy. Najlepiej jak by miala walki z tylu i noze tnace, poniewaz bedzie potrzebna do robienia kiszonki z zielonej trawy.

andrzej2110    529

4L -1H

Ostatnio zbierałem żyto to przyczepę załadowałem w 15-20 min. Co prawda długie pole było. 2 całych pokosów nie zmieściłem na przyczepę .

luki15146    13

Tandem nie jest najważniejszy, chodzi mi głównie o dobrze pociętą trawę i wałki z tylu. Służyła by też jako transport kuku od sieczkarni

luki15146    13

ale zawsze gdy taka trawa przejdzie przez takie wałki to już łatwiej ją rozgarnąć ręcznie, zawsze to trochę ja roztrząśnie

andrzej2110    529

Zapewne ale czy nie lepiej pomyśleć o czymś do ciągnika do rozgarniania?? Z walcami przyczepa będzie cięższa i droższa. Jeśli trafisz coś ciekawego to kupuj ale w pierwszej kolejności to są ważne noże. Ilość i sposób podawania zielonki na nie.

luki15146    13

Aha, ok rozumiem. Właśnie na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie? Spotkałem na allegro pare przyczep z wałkami w cenie ok. 6tys

andrzej2110    529

Poza ilością noży i sposobem cięcia bierz z hydraulicznie łamanym zaczepem. To dużo daje. Skoro ma być z "60" to nei ma co brac z napędem hydraulicznym. No chyba że będziesz ciągnik przerabiać. Z obserwacji pracy mojej przyczepki widzę ze gdyby koła podporowe były obok podbieracza było by lepiej. Ja mam za.

luki15146    13

Przerabiać to raczej nie, może za parę lat, gdy stanę się gospodarzem dojdzie troszkę ziemi to może jakiś większy ciągnik, ale to przyszłość odległa. A firma? Pottinger czy krone? Może jeszcze jakąś inną proponujecie?

andrzej2110    529

No i awarie zaliczyłem. Urwał się korbowód(??) od jednego nagarniacza (był wyrobiony ale miałem nadzieje ze jeszcze pochodzi...) I teraz pytanie. Gdzie takie coś dostać??

KamilK199    8

Ja mam kolego 3 wałki w deutz i chodzi mi przy 360-3P i daje sobie rade elegancko:)walki ldobra rzecz bo jeszcze troche poszarpia material na kiszonke i nie trzeba az tyle widlami machac:)

samczyk1991    82

No i awarie zaliczyłem. Urwał się korbowód(??) od jednego nagarniacza (był wyrobiony ale miałem nadzieje ze jeszcze pochodzi...) I teraz pytanie. Gdzie takie coś dostać??

Pospawać się tego nie da ?

Oddaj do pospawania, a potem tokarzowi niech tulejki Ci dorobi wink.gif

KamilK199    8

u nas kolego jeden nie daleko ma taka sam krone jak Ty, i siadl mu podbierak i nie moze teraz nigdzie czesci zanlesc uzywanych a nowe straszie drogie,ale podobno znala gdzie podbierak za 2,5 tys, i ma przekładac,niestety u nas w okolicy nie ma nigdzie sklepów do Krone,poszukaj przez neta firm co moga pościągać części z zagranicy,tylko nie Korbanki!(po co przeplacac)...

karolu    1

Ja mam na sprzedaż claas sprinta 4 tony na jednej osi, szerokie koła łamany dyszel, 26 noży w perfekcyjnym stanie technicznym - posłuży jeszcze długie lata.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez agromalubosz
      Bruder Traktor Claas Nectis 267 F z ładowaczem i przyczepą
      https://www.olx.pl/oferta/bruder-traktor-claas-nectis-267-f-z-ladowaczem-i-przyczepa-CID88-IDj3FXJ.html

Bruder Traktor Claas Nectis 267 F z ładowaczem i przyczepą - 95zł
      Bruder Traktor Claas Nectis 267 F - 55zł
      Bruder Przyczepa Wyrotka - 40zł
      --
      Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą dla najmłodszych i kolekcjonerów. Przedsiębiorstwo Handlowe Agroma S.A. jest dystrybutorem zabawek i modeli takich producentów jak Bruder i SIKU. Agroma S.A. to sklep z częściami do maszyn rolniczych i ciągników, elektronarzędziami, narzędziami i akumulatorami. Posiadamy szeroki asortyment i zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą produktów i części.
    • Przez darekk55
      Burty do przyczep – Producent – Transport na terenie całego kraju

Zychar www.zychar.pl Producent burt do przyczep D35 D47 D50 D55 Brandys BSS HL HW IFA AUTOSAN, akcesoria rolnicze.
      Niskie ceny, wysoka jakość, szybka realizacja zamówień.
      Solidne burty do przyczep w przystępnej cenie. Wykonujemy burty na wymiar do przyczep, rozrzutników, aut ciężarowych, innych pojazdów. Wszystkie nasze burty wykonane są z blachy 2mm (3mm na życzenie).

Produkujemy burty i nadstawki do polskich i zagranicznych przyczep wypełnione blachą 2mm tłoczoną w głęboki trapez. Standardowa wysokość 50cm (możliwość wykonania dowolnej wysokości). Burty są szczelnie spawane. Odtłuszczone i malowane przemysłową farbą podkładową, przygotowane do położenia farby nawierzchniowej. Możliwość umiejscowienia wysypu w dowolnej burcie w przyczepie.

Istnieje możliwość zamówienia burt wraz z zestawem do dolnego otwierania. Posiadamy w ofercie zamknięcia, zawiasy, bolce, sworznie, wysokiej jakości odkuwki w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprzedajemy również samą blachę trapezową o długości do 300cm. Blachę na podłogę dociętą na wymiar.

Nie wymagamy zaliczek płatność przy odbiorze lub faktura terminowa.
      Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania
      ZAMÓWIENIA PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE
      Tel. 785 833 753
      Tel. 668 040 316
      e-mail: zychar1@o2.pl
      Produkcja Biłgoraj woj, Lubelskie
      Szybki Transport na terenie całego kraju.
      Możliwy odbiór osobisty

ogłoszenia na OLX:

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/zhzb/

• Przez dzony9203
      Witam, jestem w posiadaniu starego wózka. 
      Po kilku(nastu) latach w końcu planuję przywrócić go do normalnego stanu (podłoga, burty, światła i wywrot - reszta w miarę ok).

Chciałbym go odnowić na wzór oryginału ale nigdzie niema tabliczki znamionowej.
      Dla ułatwienia dodam że tylna klapa otwierała się do góry.

W załączeniu zdjęcia - może ktoś rozpozna.
      Dla mnie to jakiś autosan ale tu moje pomysły się kończą.

Pozdrawiam

• Przez dzony9203
      Witam.
      Planuje wykorzystać taką przyczepę i przerobić ją na przyczepę do bel.
      Obecnie ma jakieś 1,40m x 2,50m.

Planuję aby miała jakieś 3 m szerokości a długości to zależy.
      W załączeniu zdjęcia, proszę o radę czy warto się za to brać.
      Pozdrawiam