3gralins1993

john deere 6420 orka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

 

witam serdecznie nie dawno zakupilem sobie jelonka 6420 110km i poraz pierwszy mam taki ciagnik mianowicie poszedl do orki w plugu 4x38 moge przestawic na 4x45 spalanie mi wyszlo na rostawie 4x38 19l na ha przy predkosci orki 7.6 do 8.2 przy obr silnika 1900 jak zmnieszyc choc troche spalanie bo wydaje mi sie ze to dosc sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Przy tym ciągniku na jakąś super oszczędność bym nie liczył ale i tak najwięcej zależy od klasy ziemi, jej wilgotności i kultury w jakiej jest. Do tych czynników trzeba dobierać szerokość roboczą i ilość korpusów a nie do mocy ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Zrób sobie 4x40 albo trochę dołóż (nie wiem jaką masz regulację) i jeździj 7km/h czy to nie wystarczająco??Zobaczysz jakie będzie spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Koledzy wyżej trafiają w sedno. Dobierz bieg tak by ciągnik szedł w miarę lekko na obrotach ok. 1.600 a prędkość 7 lub delikatnie szybciej ale delikatnie. Ziemi lekkiej nie masz więc każdy wzrost prędkości podnosi opory a więc spalanie a do tego dużo szybciej zużywają się elementy robocze. Oczywiście przy optymalnej wilgotności ma to mniejsze znaczenie niż gdy jest bardzo mokro lub bardzo sucho.

Nie mniej ważne jest to w jakim stanie masz ogumienie i jakie jest w nim ciśnienie bo być może masz spory poślizg. Tu też im szybciej się jedzie tym poślizg będzie większy co w efekcie przeniesie się na wysokość spalania na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opony 520.70 r38 bieznik 4.5 cm i regulacja podnosnika mieszana plug bomet 4 skibowy obrotawy z silownikiem liniowania
glebokosc orania 20 22 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

niby przy orce z kopiowaniem jest najmniejsze zużycie ale nie wiem jak ten pług się do tego ustawia.
Bomet jakie ma odkładanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Najmniejsze spalanie jest na regulacji siłowej. Ciężar maszyny dociąża ciągnik co zmniejsza poślizg. Mniejszy poślizg to większa wydajność w przeliczeniu na czas pracy co w efekcie daje niższe spalanie na ha. uprawionej powierzchni.

Jedyną wadą regulacji siłowej jest spora różnica w głębokości pracy na polach mozajkowatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

Nie wiecie czy jest możliwość podkręcić  tego jd 6420 żeby dodać mu mocy ??? Czy na glebach lekkich poradzi sobie z 4 obrotową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 20.10.2017 o 22:27, 3gralins1993 napisał:

 

 

witam serdecznie nie dawno zakupilem sobie jelonka 6420 110km i poraz pierwszy mam taki ciagnik mianowicie poszedl do orki w plugu 4x38 moge przestawic na 4x45 spalanie mi wyszlo na rostawie 4x38 19l na ha przy predkosci orki 7.6 do 8.2 przy obr silnika 1900 jak zmnieszyc choc troche spalanie bo wydaje mi sie ze to dosc sporo

Ściągnij cegłę z gazu. Obroty 1600 max napewno zobaczysz oszczędności w zbiorniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj