waldi33

nowy vs uzywany

Polecane posty

Mikruss    536

Co do fergusona czy case ovowiazuje jedna zasada

Albo bulimy za porzadnego mechanika co nie tylko sie zna w miare mechanicznie ale ma ksiazki serwisowe do danego modelu i umie z nich korzystać albo dajemy partaczowi co nie wie za co sie zlapac i kupujemy drugi ciagnik w czesciach bo ciagle sie cos dzieje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
@ lukbold dobrze napisałeś @theantichrist a wiesz ile kosztuje pompa hydrauliczna do Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kontaktu  z właścicielem, seria bodajże 6400 rocznik 2004 lub 5. 

 

@gosciu506 Nie mam pojęcia ile kosztuje co do czego, to była luźna sugestia. Ja miałem parę używanych sprzętów i dobry trafia się raz na 10, tak więc może autor tematu powinien zdecydować się na maszynę fabrycznie nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
Dnia 20.10.2017 o 19:27, waldi33 napisał:

agregat up-siew agro masz waga agregat ok600kg siewnik 720 [na pojedynczym talerzu]z ziarnem ok1600-1700kg.ciągnik nowy to mtz ale który[820 da rade podnośnik ]farmtrack675[to samo]marzenie to zakop  zetor proxima80

Takimi zestawami to będzie przypominać męczarnię niż siew, często także jedynym widokiem jaki będziesz widział to niebo.

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 31.10.2017 o 19:27, pawelec1997 napisał:

Case 5150 ma 5.9l silnik i do tego 6 cyl a forterra 4,2l i 4 cylindry i gdzie tu ta mała pojemność?Do tej kwoty będziesz ciężko miał znaleźć zachodni ciągnik,chyba,że coś starszego np.case 1455,case 1255    renault 155.54 renault 133.54 .

myslelismy nad renault 155.54 ale podobno w renowkach tez sa czeste awarie ale moze w tyhc nowszysch seriach a jak jest ze starszymi seriami ? chyba ze zamiast tej renowki kupic forshnita i za 20 tys bd co wy o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Co ty porównujesz fortschritta do renault to dwa różne światy,każdy ciągnik się psuję.zobacz sobie case 1455 albo 1255 prosty mechaniczny ciągnik.

Jak ja bym miał kupować fortschritta to już wolał bym ursusa albo zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie porownuje tylko tak pytalem . mf sporo jest ale u nich wlasnie skrzyni naprawa to jeden z okolic facet to by mu wyszlo 40 tys do mf jakiegos dolozyc to sprzedal go bo za tyle to drugi ciagnik sie kupi .a w tyhc case i renowkach np z seri tej 114 czy 54 to drogie remonty skrzyn sa itd . bo mi wujek mowil ze renowki slabe skrzynie maja prawda to ? silniki to maja dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hehe.... chłopie kup se ursusa albo MTZta.... te to na pewno mają mocne skrzynie... pewno wujek kuzyna zapomniał wspomnieć?? będziesz miał spokój bo remont całego traktora zrobisz za ułamek kasy co skrzynia w zachodnim.... tylko nie oczekuj kilku półbiegów, synchronizacji, rewersu no i tej całej ergonomii oraz komfortu.

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Z takim podejściem najlepiej kup kowadło tylko porządne, będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że nie złamiesz.

  • Haha 3

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z racji moich prywatnych doświadczen śmiało powiem że nigdy więcej nowego. I nie ma się z czego śmiać bo byle jaki ciągnik kosztuje średnio od 130 tyś zł wzwyż a dzieją się cuda na kiju. Nasz miał w dniu sprzedaży 650mth czyli ledwo dotarty: urwał się wtrysk, sprzęgło się kończyło, plastiki pękały, o urywajacych się dźwigniach nie mówię czy zacinających się przyciskach. Wujkowi w takim samym modelu przy 490mth wysralo turbo, znajomemu w ciągniku klasy premium przy 790mth zaraz po gwarancji skrzynia biegów poszła i za remont zapłacił 32 tyś zł. Kolejnemu w nowym CASE przy 40mth wyświetliło błąd skrzyni i włączył się tryb serwisowy, ciągnik unieruchomiony. Pytając się ludzi czy drugi raz by nowego kupili odpowiadają stanowcze NIE. Bo stare rupcie śmigały a te nowe niestety nie.  Znam jeszcze kilka innych przypadków gdzie mój klient w rocznym Belarusie robił skrzynie i most ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś sprzedaje się mało ciągników, dealerzy narzucają ogromne marże więc producenci żyją z serwisu, musi się psuć i koniec, a zepsuta część musi być tylko jedna na świecie - w magazynie producenta.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @warchest jak będziesz całą swą wiedzę opierał na OPINIACH innych ludzi nigdy nie kupisz ciągnika, bo nie ma w świecie realnym ciągnika idealnego. Każdy ma swoje wady i zalety. Im więcej ich wysłuchasz, tym szybciej dojdziesz do wniosku iż są one ze sobą sprzeczne a ciągnik idealny (wiecznie nie psujący się) nie istnieje - jak wieczne pióro.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Alacapone zgadza się nie ma ciągnika idealnego bo każdy się popsuje, ale umówmy się że nie nowy z przebiegiem 300mth a jeżdżąc po ludziach sporo o tym słyszę i widzę. W używce wszystko zależy od stanu w jakim go kupimy. Moją Renowke wzięli znajomi nawet nie planowo bo mieli tylko zobaczyć przejechać się itd, a to co zobaczyli u handlarzy wolało o pomstę albo czegoś brakowało, zaczepu czy obciążnika, albo odpicowane za grube pieniądze. Mnie już do nowego nikt nie zachęci. Raz miałem i dziękuję. Ale nie tylko ja tak mam tylko Ci co pobrali nówki. Chyba znam dwie osoby które są zadowolone, reszta tylko przeklina i nie ważne jaka marka czy Zetor czy Case, czasy dobrej jakości się skończyły w roku ok. 2000. Może Niemca, Francuza czy Holendra stać na serwis który kosztuje krocie, nas Polaków niestety nie.

Do autora, przerzuciłem sporo marek ciągników i uwierz mi że jeżeli dbasz o wysoki stan oleju, nie wrzucasz biegów jak w c360 czyli zgrzytnie ale musi wejść to skrzynia nie ma prawa pajsc. Dla Ciebie widzę jakiegoś mfa 699 lub nowszego 399 lub właśnie jakaś Renowke że skrzynią 12x12. 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Podnośnik nie chciał podnosić agregatu, słaba pompa. Wycieki? Jakie wycieki? Zarówno z podnośnika jak i silnika, plamy oleju w garażu xD ciągnik 500mth wówczas parkując Renowke z 84 pod Majorem olej pod Renault sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku widziałem w skupie zboża Majora z 2014 i cały zarzygany olejem zarówno silnik jak i podnośnik, kiedys w tygodniku opisywano kilkukrotnie awarie w Majorach, przeważnie pompa paliwa, lub podnośnik, także udana to ta seria nie jest, chociaż biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych sztuk to procentowo to pewnie znikome liczby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 5.11.2017 o 11:54, Luke16 napisał:

Alacapone zgadza się nie ma ciągnika idealnego bo każdy się popsuje, ale umówmy się że nie nowy z przebiegiem 300mth a jeżdżąc po ludziach sporo o tym słyszę i widzę. W używce wszystko zależy od stanu w jakim go kupimy. Moją Renowke wzięli znajomi nawet nie planowo bo mieli tylko zobaczyć przejechać się itd, a to co zobaczyli u handlarzy wolało o pomstę albo czegoś brakowało, zaczepu czy obciążnika, albo odpicowane za grube pieniądze. Mnie już do nowego nikt nie zachęci. Raz miałem i dziękuję. Ale nie tylko ja tak mam tylko Ci co pobrali nówki. Chyba znam dwie osoby które są zadowolone, reszta tylko przeklina i nie ważne jaka marka czy Zetor czy Case, czasy dobrej jakości się skończyły w roku ok. 2000. Może Niemca, Francuza czy Holendra stać na serwis który kosztuje krocie, nas Polaków niestety nie.

Do autora, przerzuciłem sporo marek ciągników i uwierz mi że jeżeli dbasz o wysoki stan oleju, nie wrzucasz biegów jak w c360 czyli zgrzytnie ale musi wejść to skrzynia nie ma prawa pajsc. Dla Ciebie widzę jakiegoś mfa 699 lub nowszego 399 lub właśnie jakaś Renowke że skrzynią 12x12. 

no wlasnie pewnie renowka bedzie ale niewiem to dopiero na wiosne ale renowke najlepiej jaka brac z oznaczeniem koncowki 54 czy 114 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kolega robił jedną renówkę. 39tysięcy same części w skrzyni - 15 trybów poszło. Kup sobie Ursusa1245 i śpij spokojnie. Ogólnie silniki to nie jest jakaś częsta awaria. Wiadomo jak zajechany to remont boli ale remont skrzyni boli jeszcze bardziej. Np w Fendt seria 500 półbiegi pod obciążeniem - remont 30tys. Chcesz poczytać o cenach części? https://agromer.pl/czesci-do-ciagnikow-rolniczych,cp4,pl.html

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw to napisz co to za Ursus 1245 bo pierwszy raz o takim słyszę???

Remont skrzyni Vario w Fendzie mniej kosztuję niż ty piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pomyłka- 1234. 

Variator w skrzyni vario kosztuje 43k netto więc mi nie mów że remont kosztuje mniej. Wymiana niektórych elementów jest tańsza ale nie kompleksowy remont skrzyni vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie zawsze on leci.

Ale napisz o tym Ursusie ??

Bo tu dałeś popis swojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Niema nic wiecznego -czy nowy czy używany  w każdej chwili może się sypnąć co do używki to jest większe prawdopodobieństwo przy zakupie że może być jakaś awaria ale w nowym to jest dopiero szok i rozgoryczenie.mam znajomego któremu na wiosne przywieźli nowego NH T7 a w październiku laweta zabrała go na wymianę silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj