waldi33

nowy vs uzywany

Polecane posty

waldi33    1

wiem tematów podobnych zapewne wiele.ale coż napisze i liczę na konkretne i szczere wypowiedzi urzytkownikow.a wiec przymierzam się do zakupu ciagnika ma pracowac z z 3 obrotowa [plug]agregat up-siew agro masz waga agregat ok600kg siewnik 720 [na pojedynczym talerzu]z ziarnem ok1600-1700kg.ciągnik nowy to mtz ale który[820 da rade podnośnik ]farmtrack675[to samo]marzenie to zakop  zetor proxima80 ale cna brutto 150tys.ciągnik na 22 ha ziemia 2kl-5kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

kup sobie uzywanego deutz fahra, mf , case, ford. do 80tys kupisz fajny zachodni ciagnik 100konny ktory ci to wszystko pociagnie i zrobi tak samo jak jakis nowy duzo drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Jak masz brać zetora to za niego polecam belarusa 952 bedzie tańszy i mniej awaryjny oraz ekonomiczny :) chyba ze coś używanego to DF agrotrona 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

dajcie spokuj z ruskim szajsem szwagier ma pronara i przeklina to codziennie i marzy zeby sie tego pozbyc tam jest wszystko utrudnione w tym ciagniku kup lepiej jakis zachodni uzywany ale to tez noe pewne jak cie stac to biez proxime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

case mx 135 150 5150 kup taka uzywke rece do kieszeni i zaorane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

jeżeli masz Agregat upr-siew. 1700 kg to wszystkie ciągniki które podałeś nowe odpadają. 70-80 km z tym nie podoła. A jaki Ciągnik ciąga to teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

i 100km może być za mało do takiego zestawu, nie wiem jak ludzie tym pracują, ale już widziałem nie jeden nowy 100-110km co na 2 kołach z takim agregatem chodził, w sumie dużo ziemi nie masz, wszystkie te ciągniki które wymieniłeś sprawdzą się doskonale pod warunkiem że ten zestaw uprawowowsiewny rozepniesz i każdą z maszyn będziesz pracował z osobna, co do farmtracka to jak najbardziej ale 685 lub 690 przynajmniej ma szybką skrzynię, a co nowe to nowe, te 3 tyś mtg lejesz paliwo i ganiasz, a używany zawsze coś prędzej czy później wyjdzie, no chyba że masz jakieś sprawdzonego mechanika od zachodnich ciągników na podorędziu to i używany zachodni ze 120km  będzie dobry dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

ziemi swojej mam 11ha w dzierzawie mam od tego roku kolejne 11 ha .dodatkowo pracuje tak wiec chodzi mi o czas.na chwile obecna mam c360 i c385.agregat nowy jeszcze nie przyjechal .czy 80 da rade smiem watpic.nowy ciagnik wiadomo duze prawdopodobienstwo bezawaryjnosci.a co do zachodnich to wszystko ladnie pieknie tylko uzywka zawsze moze sie popsuc a niechcialbym duzo kasy na serwis tracic[na naprawy]moze belarus 952?


a mam pyt kupujac za gotowke da rade wiekszy upust zalatwic ?znizka na podatku?prosze o rzetelne odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Belarus 952 może mieć cięzko manewrować z tym agregatem,chyba,że będziesz agregatem robił osobno,a z tyłu za tobą by ktoś siał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Już ktoś ci odpowiadał na to pytanie dotyczące udźwigu

"waga agregat ok600kg siewnik 720 [na pojedynczym talerzu]z ziarnem ok1600-1700kg"

 

To całość będzie miała ~2 920 kg czy podałeś masę całościowa?

 

A ciągnik waży: Zetor Proxima 80- 3 750 kg bez obciążników. Czy naprawdę dopasowałeś maszynę do ciągnika?

 

Farmtrack 675 maksymalnie podniesie 2 400 Kg.

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

belarus podniesie, ale na uwrociach trzeba składać na hydropaku ,bo inaczej przód w górze

na małych kawałkach ,męka nie sianie

Ruski traktor to zero komfortu, jak kupujesz za "swoje" to polecał bym coś używanego zachodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie pytanie do was otoz poszukuje ciagnika max do 50 tys zł moc od 110 do 160 max najlepiej na szybkiej skrzyni i 6 cylindrowy  pracowalby na ok 50 ha jako glowny ciagnik orka talerzowka siew z agregatem jaki ciagnik polecicie dobry by sie nie psuł lepiej zachodni myslalem nad jakas renowka ale podobna sa awaryjne . masey fergusonow widze sporo ale w nich podobno bardzo drogie remonty skrzyn sa . ursus polski to za wolny jest i czeste awarie , fendy to strasznie drogie ciagniki w tym sensie cena droga rocznik stary , john deere oleje drogie , to słyszalem od ludzi takie opinie teraz was prosze o porade z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na CASE np 5150, jest kilka w okolicy i to śmiga na podobnych areałach i mechanicznie brak awarii. Jako ciekawostkę potwierdzę to co napisałeś o MF na wiosce są dwa kloce 6-garowe jeden jeszcze z tych z kanciatą maską i prostokątnymi lampami, drugi młodszy, z małymi okrągłymi w obydwóch rozsypały się w krótkim czasie skrzynie Dyna-6, koszty od 20-40 k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jezeli stare kloce to nie bylo tam dyna 6 bo ona jest chyba od 2000 roku dostepna.

Dwa nie wiem na co oni wydali do 40 tyszl........a i malo prawdopodobne zeby to byla awaria z dnia na dzien bo zeby tak rozp...c skrzynie to trzeba sie starac i na bank jechali tak dlugo jak sie dalo albo jechali bez oleju co tez znam takie przypadki  i pozniej placz bo przeciez power quad w jd nie do zajechania a skrzynia w srodku fioletowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
9 godzin temu, TheAntichrist napisał:

Co powiesz na CASE np 5150, jest kilka w okolicy i to śmiga na podobnych areałach i mechanicznie brak awarii. Jako ciekawostkę potwierdzę to co napisałeś o MF na wiosce są dwa kloce 6-garowe jeden jeszcze z tych z kanciatą maską i prostokątnymi lampami, drugi młodszy, z małymi okrągłymi w obydwóch rozsypały się w krótkim czasie skrzynie Dyna-6, koszty od 20-40 k

case ok ale inne modele bym bral ten niby 125 koni ale mala pojemnosc silnika i mały udzwig ma zetora forterre mam to ma udzwig 6 ton .a jak z awariami w case jest i jak drogie czesci .a takie ciagniki jak fordy/new hollandy co o tym powiecie ? i o renowkach starszych niech sie ktos wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ten 5150 to forterre hd 140 rozerwie w pol.....

Powies na frotce plug 1700kg i na casie.  Juz kilka frotek sie polamalo i tu na forum i slyszalem w okolicy tez cos kleklo albo nawet nie moze pluga podnieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Case 5150 ma 5.9l silnik i do tego 6 cyl a forterra 4,2l i 4 cylindry i gdzie tu ta mała pojemność?Do tej kwoty będziesz ciężko miał znaleźć zachodni ciągnik,chyba,że coś starszego np.case 1455,case 1255    renault 155.54 renault 133.54 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Mikruss napisał:

Jezeli stare kloce to nie bylo tam dyna 6 bo ona jest chyba od 2000 roku dostepna.

Dwa nie wiem na co oni wydali do 40 tyszl........a i malo prawdopodobne zeby to byla awaria z dnia na dzien bo zeby tak rozp...c skrzynie to trzeba sie starac i na bank jechali tak dlugo jak sie dalo albo jechali bez oleju co tez znam takie przypadki  i pozniej placz bo przeciez power quad w jd nie do zajechania a skrzynia w srodku fioletowa. 

Kloce w sensie ogólnego wyglądu, modele obydwa po 2000 roku młodszy chyba 2004, ale masz racje co do piłowania dłuższy czas pomimo awarii, jeden do dziś od 3 lat nie zrobiony stoi w warsztacie bo wykończył właściciela finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Dodaj że kupił go za ok 40 tyś w pieknym, błyszczącym lakierze nie mając pojęcia podstawowej obsłudze więc jak dla mnie szukanie kłopotów na siłę a poza tym coś gdzieś słyszałeś i powtarzasz pierdoły więc zatrzymaj te swoją wiedzę z kategorii bezużyteczna dla siebie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj