Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Hl80-11
Gość   
Gość

Rolnik , kiedy te zdjęcia robione nowym telefonem zaczniesz wstawiać ?^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ale co ty Rolnik pierdzielisz - jak padre Capone ma sucho i w Twoim województwie mieszka, do którego skąd inąd mam sentyment. I tak ogólnie to zazdroszczę Wam  zżycia i zjednoczenia. Dzieli nas Wisła tyklo i aż

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Rolnik , kiedy te zdjęcia robione nowym telefonem zaczniesz wstawiać ?^_^

Pszenżyto wstawione narazie niema obiektów ciekawych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znaczy właściwie co masz na myśli z tym zżyciem Agrest ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Duzo zalezy od konstrukcji  budynku i umiejscowieniu . Mam wiate 2 garaze i dom pokryty blacha bez zadnego ocieplenia i nigdzie nie cieknie.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Byłem -niestety na pogrzebie - mojej babki siostry 104 lata - takiej solidarności w społeczeństwie miejscowości chyba nigdzie nie uświadczysz. Zresztą na imprezie 100 lat też byłem. Wschód to inne życie. I to w pozytywnym znaczeniu w mojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No proszę . Czyli krótko mówiąc - Niech się Zachód od Wschodu uczy :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

wracając do pokryć dachowych, mam pytanie: Na dniach muszę przekryć oborę (zdjąć dachówkę cementową, nabić nowe łaty i położyć blachę). Budynek ze stropem, na stropie słoma w belach. Jedna ekipa dekarzy mówi mi dawać folię pod blachę (chyba chodzi o skraplanie właśnie). Czy warto? Jakie to koszty?

Łaty 35mmx60cm przy metrowym rozstawie krokwi wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeśli masz dawać folię/membranę to kup blachę z powłoką -  koszt ten sam w materiale ( a pewnie mniejszy w robociźnie), ale trwały - membrana przyklejona do blachy koszt do 5 zł/m2 ( za t 55 grubość 0,5 mm z powłoką płaciłem 27 netto) Membrana/ folia wytrzyma Ci pod dachem 5-7 lat i się rozleci ewentualnie myszy i wróble jej pomogą i nastąpi to wcześniej. ( ta przyklejona nie wiem ile wytrzyma, ale wydaje mi się, że  dłużej)

Ogólnie Twój wybór. Popytaj, poobserwuj i nie wierz na słowo:D.

 

Tak ogólnie- dopóki były dachy  z eternitu i dachówki - to straty po wichurach były znikome.  W wypadku blachy niestety dach cały idzie na sąsiednią wieś. Ale eternit bee!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
9 godzin temu, AlaCapone napisał:

Być może nie znam się na tym, dlatego mam prośbę: koledzy wytłumaczcie mi, po co ocieplenie blachy w pomieszczeniu na przechowywanie maszyn?
Może żyję zbyt krótko, bo tylko 46 lat a może zbyt małą wiedzę posiadam - mam kilka budynków pokrytych blachą, które odziedziczyłem po ojcu, sam zbudowałem także kilka i w żadnym nie mam ocieplenia a od kiedy pamiętam, nic się na tychże dachach z blachy nie skrapla. Mieszkam w Polsce B - może dlatego?!

Al nie ocieplenie tylko odizolowanie ,nie uważam sie za fachowca w tej dziedzinie ,lecz sporo robie rożnych konstrukcji nie zawsze zgodnie z zachowaniem wszystkich norm (chodzi mi o nachylenia dachu ) ale do rzeczy ,ja jestem za takim rozwiązaniem ,mebrana wiele nie kosztuje ,a zabezpiecza zwłaszcza dachy o niskim nachyleniu i tam problem skraplania występuje najczęściej ,zwłaszcza gdy polac dachu jest od najbardziej nasłonecznionej strony   ,wystarczy dobry szron ,a następnie przygrzeje słońce,efekt jest natychmiastowy ,dla potwierdzenia mojej wypowiedzi wrzucę w temat zdjecia z mojego magazynu ,ale musze poczekac na sprzyjające warunki

Rolnik z tym eternitem to tez jest rożnie ,garaż od ruska mam pokryty eurofala ,kilka plyt mi zbrakło i dołozylem starego azbestowego i ku mojemu zdziwieniu eurofala przemarza i robi sie wilgotna a azbest suchy

co do samej dyskusji nie ma co się kłócić,wymieniajmy poglądy ,każdemu z nas sie dodatkowa wiedza przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Mam w swojej galerii opisane - ceownik zimnogięty 140mm - rozmieszczony co 1,2 m  - ale rozpiętość może być większa- tak wychodziło z projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

czyli z ogólnych wypowiedzi wnioskuję, że dawanie folii przy moim budynku nie ma większego sensu. Budynek stary 25mx10m.

Krokwie długości około 7m, może 7,5m Spadek (pochylenie) dość duże. Poza tym dobra wentylacja pomieszczenia z bykami. 

Jesli dam bez membrany, to łaty mniej wytrzymają?

Co do strat to wiadomo, że dachówka cementowa może być rozłożona na mniejsze kawałki i lepiej znosi wiarty, blacha trzyma się kupy i działa jak latawiec. Natomiast najbardziej 'dochodowa" przy odszkodowaniu jest właśnie dachówka. Tak nam powiedział facet, który szacował straty po wichurze. Droga jest z racji tego, że nie idzie tego nigdzie dostać a ceramiczna wychodzi jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Żeby się skraplało w pomieszczeniach na maszyny musi być coś mocno spartolone, od takich pseudo fachowców broń nas Panie Boże . Widły w ręce i won z posesji. W normalnych warunkach, przy odpowiedniej konstrukcji zarówno dachu i budynku nic się nie ma prawa skraplać. Dziwię się, że ktoś to odbiera.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

 Trwaj dalej w swym przekonaniu - nikt nie broni.

Dobrze, że Ci co robią i odbierają mają szerszą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Podziwiam ludzi co zachwalają cieknące dachy, jako coś dobrego. Osobiście uważam, że to porażka i nijak nie da się tego obronić. Ale nadal trwajcie w przekonaniu, że cieknący dach to dach, bo nim nie jest.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Upartemu koniowi wodę można przynieść ale do picia się go nie zmusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Agrest mam w domu membranę paroprzepuszczalną, na to łaty, kontrłaty i blacha - po 8miu latach nic się nie rozleciało, myszy też tego nie ruszaja.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To dobrą trafiłeś - moja skruszyła się w pył - a kupowałem w renomowanej firmie z górnej półki cenowej ( z wiekiem może przesadziłem - u mnie obecnie 11 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Uwielbiam dyskutować z ludźmi, którzy nie mają pojęcia o czym piszą. A jak nie mają argumentów atakują swojego adwersarza. Dziecinada.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ala , ale Ty nie dyskutujesz , tylko w koło powtarzasz że u ciebie się nie skrapla .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

 

Al masz racje ,jak ma ktoś spieprzyć robotę i jeszcze za to wziąć kase  to faktycznie widły w ruch ,

ja u siebie robiąc ten felerny dach 15lat temu miałem mniejszą wiedze niż dziś ,,ale  czy spieprzyłem robote ,hmmm i tak i nie ,dlaczego ?otóż spad dachu  to 10cm na 1 m przy rozpietości 4,5m ale technicznie tak trzeba bylo ,solidne tragarze wykorzystane po betonowym stropie na to folia paro przepuszczalna ,i blacha trapez ,jedyna wada to folia dotyka blachy bo nie zrobilem dylatacji i kapie z tej folii gdy szron puszcza ,podobnie zachowuje sie blacha bez folii ,

w moich stronach zaden dekarz nie założy blachy bez folii czy membrany ,chyba że na odpowiedzialność inwestora ,dachy kryte sama blacha zakładają tylko na wiatach np do slomy gdzie jest przewiew ioraz na takich na których jest duży kat nachylenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Zaskakujące jak wysoko głowę nosisz.

Zrozum - nie jesteś alfą i omegą w każdej dziedzinie, nie neguj wszystkiego co jest nie po Twojej myśli , skup się na tym czego jesteś pewien -  jak to zrozumiesz to uznasz za komplement, bo już reklama lat temu naście głosiła - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. 

Ps> nadal nie odpowiedziałeś jak azot z wapniem po tygodniu się spotyka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj