Polecane posty

Tomasz78    1029

to ok 30cm na 1m szału nie ma i bez solidnego podciągu lub podciągów konstrukcja będzie kiepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co by jednak nie pisać taka konstrukcja dachu, jaką posiada obecnie jest ekonomicznie i praktycznie nieuzasadniona. Żeby obniżyć koszty a jednocześnie wykonać bezpieczny dach trzeba "sporo" przekonstruować.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To daje jeszcze gorszy wynik, bo kąt nachylenia dachu wynosi zaledwie 13,3 0 - a to dla naszego klimatu zbyt mało.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie jedyną, ale jedną z lepszych, być może taniej i z całą pewnością dach nie będzie się zapadał.

Nie jestem cieślą, brat ma tartak i dużo tego robi na sprzedaż.
Przy kącie dachu 25 0 , czyli dla Ciebie będzie to wysokość dachu 252 cm proponowałbym krokwie 16x8 co metr, czyli wyjdzie 30 szt. Łaty z deski calówki, czyli 15x2,5 co pół metra, wyjdzie 166 szt po 6mb każda.


To tylko propozycja, być może jest tu ktoś, kto ma większą wiedzę niż ja :D w tym temacie. Proponowałbym podjechać do jakiegoś cieśli w okolicy i wszystko CI wyjaśni.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Z całą pewnością wyjdzie drożej.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Stal wyjdzie dużo drożej ale może i warto dołozyć ,otyle co łaty by wyszły w podobnej cenie ,to krokiew juz nie ,choć przyznam że nie wiem ile wychodzi teraz koziol za mb o przekroju takim jak podaje kolega Al ,z drugiej strony jak by policzyć podciąg to może i lepiej stalowy

,co do samych łat ja bym na rozpiętości 1m dał jednak standardowo 4/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.10.2017 o 22:49, AgroDamian360330 napisał:

i na to można blachę trapezowa przykrecac? a jak fachowo nazywają się takie łaty z blachy?

Jak chcesz tam maszyny trzymać to blachy bym nie dawał bez izolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak ,kazda blacha powinna byc izolowana ,bo reaguje na zmiany temperatur ,jest teraz nowy wynalazek ,mianowicie blacha z podklejoną ondulina ,niby sie nie skrapla ,lecz w praktyce tego nie miałem okazji jeszcze zobaczyć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Być może nie znam się na tym, dlatego mam prośbę: koledzy wytłumaczcie mi, po co ocieplenie blachy w pomieszczeniu na przechowywanie maszyn?
Może żyję zbyt krótko, bo tylko 46 lat a może zbyt małą wiedzę posiadam - mam kilka budynków pokrytych blachą, które odziedziczyłem po ojcu, sam zbudowałem także kilka i w żadnym nie mam ocieplenia a od kiedy pamiętam, nic się na tychże dachach z blachy nie skrapla. Mieszkam w Polsce B - może dlatego?!

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no jak to po co... żeby maszyny miały w zimie ciepło a przy okazji jednemu z drugim uszy nie odpadły jak będzie co drugi dzień latał koło nich ze szmatką :D no bo skąd ta różnica temp ??

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Polecam blachę z powłoką antykondensacyjną. Kosztuje nie wiele, a warto. W tym roku postawiłem budynek gospodarczy z takim pokryciem.W dachu są wstawione panele z pleksi i na nich już skrapla się woda. Poprzedni garaż pokryty zwykłą blachą - otwarcie drzwi w pewnych warunkach pogodowych gwarantuje lekki prysznic. Jak ktoś lubi jak mu za kołnierz kapie to wolny wybór.

20171107_145231.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie wiem, gdzie mieszkacie, ale w moich stronach deszcz pada z góry. Przez 46 lat nie widziałem, żeby gdziekolwiek kropla pojawiła się na blasze, nawet po otwarciu drzwi podczas deszczu.

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Widocznie musisz zacząć lepiej świat obserwować. Miejsce zamieszkania nie ma nic do rzeczy, a warto wiedzieć co to jest kondensacja powierzchniowa  pary wodnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale faktycznie , ta para wodna nie zawsze i nie wszędzie na blasze się osadza . W stodole , ani w spichlerzu nigdy nie widziałem ani kropli wewnątrz , natomiast w garażu blaszaku dość często "pada deszcz" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Musisz kolego @Agrest nająć ekipę do naprawy dachu, bo masz tam pewnie dziury. Jeśli ich nie ma, sama konstrukcja jest spartaczona - dlatego cieknie Ci z dachu jak z rynny.
U mnie przez 46 lat nigdy nie cieknie, ale to kwestia wykonania dachu zgodnie z obowiązującymi normami.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że Tobie nie cieknie , to jeszcze nie dowód na to że tak jest wszędzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

No cóż  - uchowaj Panie Boże przed dekarzami z Twoim obeznaniem w temacie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

U mnie nie cieknie, w przeciwieństwie do Twojego dachu, gdzie nie wiadomo, czy deszcz pada wewnątrz czy na zewnątrz.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Widocznie inne prawa fizyki u Ciebie. 

 Autor tematu niech poczyta w necie pojeździ po znajomych o tej właśnie porze roku i sam zdecyduje.

Najgorzej jak ktoś wyżej sra niż d*pę ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15380

Ja mam duży garaż z desek pokryty blachą  i wiosną na ursusku jest pokapane z dachu kroplami, a w drugim pod eternitem sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj