xmatekx

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xmatekx    0

SIemanko!

Mam zamiar w tym roku przystąpić do Olimpiady Wiedzy i Umiejetności ROlniczych.

Blok agrobiznes :D

 

Jak sobie dobrze przygotować? Jak u was to wyglądało ?

Pomocy !!! :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Może wyłączyć Internet i zacząć się uczyć? Za moich czasów w ten sposób się wygrywało krajówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmatekx    0

Może wyłączyć Internet i zacząć się uczyć? Za moich czasów w ten sposób się wygrywało krajówke

Ja bardziej informacyjnie tutaj. Jaką lekturę polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mnie przygotowywał nauczyciel w technikum. startowałem że zwierzęcej z finałem krajowym na podium. wydaje mi się że nie zdajesz sobie sprawy ile trzeba się uczyć. ja dopiero w 3 klasie wygrałem. a przygotowywałem się od pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Hehe no dziwne by to było że pierwszoklasista zdążył ogarnąć cały program nauczania technikum ;) ja w 2 klasie rozgonił towarzystwo nieuków ze starszych klas ale prawdziwa zabawa była w kolejnych latach... Tu się nie ma co uczyć tylko trzeba się interesować tematem, załatwić jakieś stare testy, pytania praktyczne i byle do przodu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38

Dokładnie jak kolega wyżej napisał, ja startowałem z mechanizacji , w finale krajowym byłem w pierwszej 10- ce. Nauczyciel , który mnie przygotowywał miał całe stosy testów z poprzednich lat, mase książek więc sporo czasu trzeba na to poświęcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Brałem udział w 33 i 34 edycji w bloku produkcji roślinnej. Będąc w 2 klasie technikum udało mi się wygrać etap wojewódzki, na okręgowej nie było tak dobrze. Moja nauczycielka miała dużo testów które dużo pomogły a co do części praktycznej to już kwestia własnej wiedzy i szczęścia do pytań


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonowsky    0

Witam ! W tym roku po raz pierwszy będę brał udział w OWiUR z bloku "mechanizacja rolnictwa" i chciałbym się dowiedzieć, czego mogę się spodziewać na egzaminie praktycznym na etapie szkolnym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1343    2

Witam ! W tym roku po raz pierwszy będę brał udział w OWiUR z bloku "mechanizacja rolnictwa" i chciałbym się dowiedzieć, czego mogę się spodziewać na egzaminie praktycznym na etapie szkolnym ? 

 

Witam. Mam trochę doświadczenia w tej dziedzinie. Na eliminacjach szkolnych można się spodziewać ustawienia pługa, pomiar wału korbowego, konstrukcja dojarki, możliwe ustawienia w kombajnie Bizon, pomiar tulei cylindrowej, rozpoznawanie oznaczenia na oponach (chociaż ja to miałem na okręgówce), P1 ciągnika może być, przygotowanie kosiarki rotacyjnej do pracy,(to miałem akurat na krajówce, ocena ogólnego stanu, zużycia nożyków, i jeżeli nawet jeden nożyk jest uszkodzony to i tak powinny być wymienione wszystkie na obu bębnach), próba kręcona siewnika, ( to miałem na bank na  szkolnych). Testy z lat poprzednich to podstawa, pytania się powtarzają, nie oszukujmy się ;), co rok dorzucają kilka nowych. Tak że warto się uczyć z testów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmatekx    0

Pewnie, że jest tylko że jestem w Technikum Agrobiznesu to lepszy kierunek dla mnie. Każda szkoła może brać udział w tematyce jakiej chce :P U nas jest mechanizacja,roślinna,zwierzęca i agrobiznes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

i jak tam Panowie ? co mieliście na praktycznym na etapie szkolnym w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackStorm    0

A niech mi ktoś powie ile osób przechodzi na etap okręgowy bo podobno miałem 3 miejsce i nigdzie nie mogę znaleźć czy się łapię czy tylko 1 miejsce ze szkoły blok weterynaria 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bowney    0
Dnia 29.10.2017 o 16:23, BlackStorm napisał:

A niech mi ktoś powie ile osób przechodzi na etap okręgowy bo podobno miałem 3 miejsce i nigdzie nie mogę znaleźć czy się łapię czy tylko 1 miejsce ze szkoły blok weterynaria 

zależy od ilości uczestników,zazwyczaj jedna lub 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj