Polecane posty

RybbA1999    0

Witam. Mam problem nie mogę wyłączyć przedniego napędu gdy odpale ciągnik naciskam hamulec i nie moge wyłączyć przedniego napędu dodam,że ehr działa tak samo nie mogę włączyć blokady mostu. Czy ktoś z was też tak miał? Jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem nie mogę wyłączyć przedniego napędu gdy odpale ciągnik naciskam hamulec i nie moge wyłączyć przedniego napędu dodam,że ehr działa tak samo nie mogę włączyć blokady mostu. Czy ktoś z was też tak miał? Jaka może być tego przyczyna chociaż przełączniki i

a chociaż przełączniki i prądy dochodzące sprawdziłeś???


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hehe po tekście "gdzie są elektrozawory" raczej trzeba zamknąć ten temat bo... wezwij mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Kolego zacznij przy akumulatorze, oczyśc oczka na tych cienkich przewodach dochądzacych do aku.Zobacz bezpieczniki (na tych przewodach) zdarzyło mi się to kilka razy po takim zabiegu zawsze zaczynało chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

pierwsza sprawa - jakie masz kontrolki po naciśnięciu sprzęgła przed przekręceniem stacyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybbA1999    0

Kontrolki przed odpaleniem się palą od ciśnienia oleju w skrzyni i od przedniego napędu sprawdziłem i nie dochodzi prąd do żadnego elektrozaworu. Więc mam pytanie gdzie się znajduje sterownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

pod prawą częścią podłogi
żółw zając przełącza? Jeżeli nie to gdy gasną kontrolki po uruchomieniu silnika prawdopodobnie masz problem z czujnikiem obrotów silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki przed odpaleniem się palą od ciśnienia oleju w skrzyni i od przedniego napędu sprawdziłem i nie dochodzi prąd do żadnego elektrozaworu. Więc mam pytanie gdzie się znajduje sterownik?

Napisz konkretnie czy nie działają tylko te funkcje które podaleś na początku tematu??czy coś jeszcze bo to znacznie uprosci szukanie, czy autotronic wykonuje jakąś funkcję ?


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybbA1999    0

żółw zając przełącza obrotomierz działa nie podaje prądu na te 5 elektrozawory jest jeszcze 1 bliżej przodu i na nim jest napięcie   wyjechałem na próbę w pole i jest napęd na 4 koła 

Edytowano przez RybbA1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli autotronik ma zasilanie, zostaje aktywowany przez czujnik cisnienia i obrotow. sprawdz czy przelaczniki maja zasilanie od blokady i napedu sa one na wspolnym zasilaniu i maja podac sygnal do sterownika


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybbA1999    0

We wszystkich jest napięcie
W tym od przodu jest 17 V a w tym od blokady 16.60

Edytowano przez RybbA1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybbA1999    0

Miernik powinien być dobry sprawdzałem też próbówką i prąd jest ktoś wyżej pisał że mógł paść sterownik teraz moje pytanie czy sterownik to ten komputer pod kabiną po prawej stronie czy ta kostka wisząca? Czy da się go jakoś sprawdzić czy kupować nowy?

Edytowano przez RybbA1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterownik da sie sprawdzic wkladajac w inny ciagnik albo robiac symulacje na stole. ale nie wymieniaj go az nie doprowadzisz instalacji do sprawnosci. napiecie instalacji to max 14,4v ( napiecie ladowania alternatora) u ciebie jest za wysokie(jezeli miernik nie oszukuje)

Edytowano przez Agrotech1111

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Kolego zacznij przy akumulatorze, oczyśc oczka na tych cienkich przewodach dochądzacych do aku.Zobacz bezpieczniki (na tych przewodach) zdarzyło mi się to kilka razy po takim zabiegu zawsze zaczynało chodzić

 

opróżnij skrzynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj