Brzoza13

Usługi sieczkarnia na gąsienicach

Polecane posty

Brzoza13    3

Witam

Mam pytanie

Czy wśród Was jest ktoś kto posiada sieczkarnie do kukurydzy z napędem gąsienicowym, albo zna kogoś takiego? Wiem, że może pytanie z kosmosu ale w obecnej sytuacji (gdzie praktycznie cały czas pada a raczej leje deszcz z nieba, przy braku melioracji na polach - bo po co komu suche pole, przecież tyle lat było sucho), trzeba się jakoś organizować. Bo bydłu się raczej nie wytłumaczy, że przez opieszałość rolnika będą głodne... Czy ktoś coś?

Będę wdzięczna też za jakiekolwiek wskazówki.

Dziękuję z góry :)


Dodam, że jestem z kujawsko-pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No musiało by być. U nas w okolicy sieczkarnia z napędem 4x4 jakoś szła ale ciągniki nie, to poprzyczepiali polskie rozrzutniki dwuosiowe które kiedyś 60-kami się ciągało. A w tej mokrzycy duże ciągniki na osiach ale przeciągały mniejsze wózki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Chyba lepiej żeby było ich 2x tyle niż jakby wszystkich trza było wyciągać z pola... W takich warunkach ekonomii już nie będzie żadnej obojętnie jakby się za to zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andx    51

W kujawsko pomorskim u niektórych właścicieli sieczkarni wolny termin na koszenie jest dopiero za miesiąc , skąd dokładniej jesteś bo wiem kto na bliźniakach sieczkarnią jeździ i daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoza13    3

No ja jestem z okolic Wąbrzeźna... to @Andx mówisz, że na bliźniaczych kołach daje radę? Hmm... muszę pomyśleć. No ja nie wiem czy kukurydza tyle mi wytrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nodenode    0

Czy te gąsienice zdają egzamin? A może sieczkarnia na gąsienicach wjedzie w jeszcze większe bagno i co dalej? Ile claas życzy sobie za opcję gąsienic, ta opcja zamknie się w 100 000PLN?

Claas_Jaguar_TT.JPG

12fagagritechnica_17.jpg

24068509_1966424340041245_3402897753647597098_o.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za gąsienice to tak z 50 tys $ sobie liczą, a te ,,markowe,, clasa czy jakieś tam innej firmy od traktorów/kombajnów to pewnie dużo więcej za samo logo śpiewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj