Skocz do zawartości
lolq1660

Problem z firmą regenerującą siłowniki

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

lolq1660    15

Mam taki problem z firmą regenerującą siłowniki itp. mianowicie owa firma sama znalazła do mnie kontakt( ogłoszenie internetowe) i powiedzieli czym się zajmują itp. tak się złożyło że miałem do naprawy siłownik od tura zgięty praktycznie na pół, powiedzieli że dla nich nie ma z tym problemu i praktycznie na drugi dzień po tel. już był pracownik po ten siłownik, i po dwóch dniach był z powrotem już ze sprawnym siłownikiem, z tym że po testach na turze okazało się ze przecieka i dalej jest minimalnie zgięty, niestety z firmą nie można się już skontaktować.
koszt może nawet nie był jakiś duży no ale dalej mam niesprawny sprzęt
firma jest z Inowrocławia ale na kwicie jest siedziba Poznań inna nazwa. Firma ma bardzo dużo negatywnych opinii w necie a kto miał głowę żeby to sprawdzać jak tyle roboty było
Istnieje jakaś szansa żeby pociągnąć ich do odpowiedzialności?

extrabyk    831

Jeśli masz fakturę i sprawa jest dość świeża to spróbuj przez Urząd Ochrony Konsumenta jeśli oni nawet nie odbierają telefonu od Ciebie.

Jeśli tłoczysko było mocno zgięte to powinni dorobić nowe a nie prostować to bo przy mocnym zgięciu nigdy już nie będzie idealnie szczelne a po drugie tłoczysko jest bardzo osłabione i na  pewno ma mikropęknięcia co wcześniej czy później może doprowadzić do nieszczęścia. Firmy,które zajmują się takimi robotami kupują gotowe pręty na tłoczyska. Wycinają odpowiednią długość, obtaczają końcówki, spawają czy gwintują i w taki sposób szybko i też dość tanio naprawiają zamiast bawić się w prostowanie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

lolq1660    15

żadnego dowodu fiskalnego nie ma, wzięli 680zl bodajże
no nic najwyżej się przejedziemy kiedyś do nich

extrabyk    831

Nie wiem dokładnie jaki siłownik Ci naprawiali ale za 680 zł to już można kupić całkiem spory nowy siłownik. Naprawa czyli docięcie z nowego wałka i obrobienie końcówek plus nowe uszczelnienia powinna kosztować 200-300 zł.- czyli za tą kasę miałbyś praktycznie nowy siłownik bo tylko cylinder zostałby stary. Przy mocnym wygięciu może trzeba by też wytoczyć nową prowadnicę ale to już grosze przy całości.

Źle,że nie masz żadnego rachunku bo UOKu trochę się boją bo wiedzą,że sprawy się ciągną i raczej nie mają szans więc po piśmie z UOKu najczęściej oddają kasę lub w tym wypadku dokonują poprawnej naprawy. Zwykłego klienta a zwłaszcza rolnika każdy ma w d*pie i sam nie wiele osiągniesz zwłaszcza jak firma nastawiona jest na naciąganie klientów.

AlaCapone    4040

Cena naprawdę wysoka jeśli chodzi o siłownik do tura. Szanse na odzyskanie pieniędzy indywidualnie jest znikome, ale do odważnych świat należy.

AlaCapone    4040

Nie warto się szarpać, ale takie firmy powinno się usuwać z rynku, aby nie dochodziło do podobnych przypadków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.