user2017

Dotacje na urządzenie pasieki.

Polecane posty

user2017    0

Witam,

czy ktoś orientuje się może czy ten temat da się z którejś strony ugryźć? Chciałbym założyć pasiekę i rozglądam się za możliwością dofinansowania i jak widać chyba jest to zapomniana działalność, w kołach można uzyskać jedynie refundacje na około 50% za zakupiony sprzęt, jednak pieniędzy jest bardzo mało, pieniądze zwracane są dopiero po zakupie a i sklepy mają specjalne cenniki dla refundacji oczywiście wyższe ;)

Mój ojciec ma oddane w dzierżawę 1ha gruntów ornych i 1ha łąki, województwo wielkopolskie które ewentualnie mógłbym dostać, przynajmniej w dzierżawę, jednak dla programu "Młody rolnik" jest to stanowczo za mało, "Restrukturyzacja małych gospodarstw" i 60 tysięcy też odpada z powodu wymagania bycia przez 24 miesiące rolnikiem i opłacania KRUSu, czy jest możliwość, że zmienią ten wymóg przy kolejnym naborze? Z tego co czytałem w tym roku, wniosków wpłynęło mniej niż się spodziewali. Czy może macie jakis pomysł czy zostaje samodzielne wykładanie na wszystko kasy?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez alvaroalvaro78
      Dziś przyszła forma papierowa także wątek czas zacząć...
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez katopo
      Zamierzam składać wniosek na dopłatę w budowy płyty obornikowej. Mam jednak pytanie czy mogę taką inwestycję wykonać na nie swojej działce (Działka z budynkami jest na rodziców)? Ewentualnie czy jest tu jakiś doradca który mógł by tę sprawę doprowadzić do pozytywnego końca. Najlepiej z wielkopolski
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj