Dominik_1211

Jaka talerzówka/brona talerzowa do Ursusa 4512

Polecane posty

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem do ursusa 4512 (na szerokich kołach 16.9R30) talerzówki, jakiej firmy i jakiej szerokości.

Czy w 2.4m famarol słupsk da sobie rade? Chciałbym kupić coś solidnego i dobrego, a nie wiem czy można tak powiedzieć o akpilu czy bomecie stąd też zastanawiam się nad starym famarolem 2x11, myślalem też na unia cut 2.3m ale podobno lepiej bez wału jej nie brać bo straszne bruzdy robi, a z wałem 4512 nie chce wgl podnieść mimo iż ma 1 siłownik wspomagający.

 

Proszę  o jakieś opinie. Ursusik da rade z 2.4m?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

również nie polecam zwykłej talerzówki moim zdaniem to relikt przeszłości, spalisz paliwa jak w orce a tylko se perzu naflancujesz unia cul L to prawda bruzdy robi, nie lepiej jakaś ścierniskówka 1,8m lub porządne pługi jednobelkowe z regulacją szerokości zrobisz płyciutko podorywkę efekt dużo lepszy jak po talerzówce a wierz mi paliwa spalisz nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Wojtek pi*****isz jak potłuczony gdzie ci spali jak w orce i gdzie ci się perz rozprzestrzenia. Dominik w 2,4 spokojnie da radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

@PRIMO  nie wiem jaką masz talerzówkę i jakie pługi ale ja mam unia cut L 2,8m i agromasz PJ4 i w paliwie podobnie wychodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja mam akpila 2.7 i swego czasu ciagalem ja na listwie  ursusem 3512 . Byla ustawiona na X ale to byla mordega dla ciagnika .Mysle ze do 4512 szerokosc 2.7 to max .Dziwie sie troche gadaniu o perzu ze sie namnozy ja go nie mam a podorywki robione byly dobre ponad 10 lat temu . Jesli sie robi porzadnie orki i uprawe  to go nie bedzie .A gdy ktos ma perz i jeszcze jak talerze potna to wtedy bedzie nie ciekawie .Obecnie mam ja ustawiona na V a waly z talerzami pod max. katem (robilem dodatkowe otwory w ramie) .Ciagam ja forterra z tylu jest jeszcze wal rurowy plus balast na ramie .Moze i jest to juz relikt ale robote robi (gryzie po same piasty).Rama wytrzymuje nic nie peka nic sie nie dzieje .I szczerze wole ten relikt niz jakies garazowe badziewie od pana Henia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@PRIMO nie wiem jaką masz talerzówkę i jakie pługi ale ja mam unia cut L 2,8m i agromasz PJ4 i w paliwie podobnie wychodzi,

Talerzówkę mam 2,7m V Strumyk, pługi Atlas a ciąga to Ursus 5314.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akpila 2.7 i swego czasu ciagalem ja na listwie  ursusem 3512 . Byla ustawiona na X ale to byla mordega dla ciagnika .Mysle ze do 4512 szerokosc 2.7 to max .Dziwie sie troche gadaniu o perzu ze sie namnozy ja go nie mam a podorywki robione byly dobre ponad 10 lat temu . Jesli sie robi porzadnie orki i uprawe  to go nie bedzie .A gdy ktos ma perz i jeszcze jak talerze potna to wtedy bedzie nie ciekawie .Obecnie mam ja ustawiona na V a waly z talerzami pod max. katem (robilem dodatkowe otwory w ramie) .Ciagam ja forterra z tylu jest jeszcze wal rurowy plus balast na ramie .Moze i jest to juz relikt ale robote robi (gryzie po same piasty).Rama wytrzymuje nic nie peka nic sie nie dzieje .I szczerze wole ten relikt niz jakies garazowe badziewie od pana Henia .

 

I jak sprawuje się akpil? Swego czasu zastanawiałem się nad nim badź bomecie, ale teraz coraz poważniej myślę o jakiejś starej talerzówce typu famarol słupsk. Czy warto brać talerzówkę z wałem czy lepiej sb odpuścić wał?

A nie myślałeś nad kompaktową np tolmet simply

Myślałem nie powiem że nie ale przerażają mnie te wszystkie łożyska, te smarowniczki jak to się sprawuje na dłuższą metę. W takiej bronie no jest się co psuć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Moj akpil jest z 2003 robi ok 50 ha ,uprawa scierniska poplony ,plus grudy po orce .Przez te wszystkie lata raz na jednym wale zgubila sie nakretka i prawie zgubil sie talerz trzeba bylo napawac koniec oski bo gwint sie zepsul plus zeliwna duza podkladka jakies 80 zl naprawa,a tak nie dolozylem w naprawy nawet zlotowki .Lozyska jeszcze fabryczne .W ukladzie X na boki sypala duzo ziemi wrecz kopce i bylo bardzo nie rowno na polu teraz w V jest rowno na polu ,skrajne talerze po przekatnej na 2 walkach sa mniejsze ,jadac kolejny raz obok bruzdy zrobionej przez maly talerz ta bruzde zasypuje takze maly talerz .Szczerze moge polecic bo u mnie chodzi z duzym ciagnikiem i naprawde czasami w ekstremalnych warunkach i jeszcze nic sie nie pogielo czy popekalo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony1640    0

Dla zainteresowanych kupnem sprzętu akpil
Bodajże od czwartku może piątku akpil zrobił promocje na produkty nie wiem czy wszystkie. Zadzwonił do mnie dealer u którego pytałem o cenę talerzówki i zszedł mi z ceny "ostatecznej" 2500pln tj ok. 12%
Powiedzial że ma to trwać ok 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj