Polecane posty

Dawid0510    1

Witam 

Jestem na pierwszym roku studiów na mechatronice, ale zastanawiam się czy nie przenieść się na Mechanike i budowę maszyn.

Bo na mechatronice większość to jest elektronika , a na mechnice praktycznie sama mechanika. Osobiście bardziej się interesuje mechanika Lecz nie wiem czy po mechanice później znajdę pracę. Z góry dziękuję za odp.

Chciałbym póxniej pracować w serwisie tylko po którym kierunku jest większa możliwość.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

typowej mechaniki tam nie ma. same liczenie naprężenia wytrzymalosci wzory.... itp. ogólnie chujowe studia. byłem. skończyłem. wiem. żałowałem że nie poszedłem na rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    417

Dobrze może ja coś powiem, jestem po technikum mechatronicznym, mam znajo na UWM, którzy studiują mechatronikę, a sam studiuję MiBM na UTP, jestem na 2 roku i jest... ... ciężko. 

 

Na początkowej inauguracji na 1 roku mówili wprost, że MiBM to jeden z najcięższych kierunków technicznych, ale najlepiej preferujących. Dużo studentów wyjechało na staż do Niemiec np do Volkswagena, Opla i tam już zostali, oczywiście język w jakimś stopniu trzeba znać, aby dostać pracę :)

 

Na tym kierunku generalnie szykują cb do przemysłu: materiałoznawstwo - (poznawanie materiałów inżynierskich, właściwości tych materiałów, zastosowanie,), wytrzymałość materiałów - (badanie, wpływ dzialania sił na materiały, belki, rozkład naprężeń, sił, wyznaczanie naprężeń w podporach itp), mechanika techniczna - ( tu jest jazda, rozkład sił w dowolnym ciele, działanie naprężeń, rozkład wektorów ( niekiedy pokrywa się z wytrzymałością)), mechnika płynów, automatyka i robotyka.

 

W każdym bądź razie bardzo dużo się nauczysz, działanie różnorakich przekładni, silników, programowania sterowników, projektowania maszyn/urządzeń w programach 3D ( zobacz w moją galerie), badanie naprężeń w  modelach 3D.

 

Nauczą ciebie jak robić profesjonalny projekt, który można wysłać do firmy z uwzględnieniem wszystkiego: (uzytych materiałow, obciążeń, kosztorysu, rysunków złożeniowych ( właśnie teraz jeden robię)) xD

 

Znajdują się również przedmioty przyziemne: rys tech, obrabiarki, metrologia, elektrotechnika, rzeczy które są niezbędne na inż.

 

Może troche wygląda strasznie, ale  po tym kierunku raczej nie da się nie znaleźć pracy, jak zna się języki to już wgl zachód ciebie przyjmie, dużo jest, ale jeśli będziesz poważnie podchodził do studiów to b. dużo z nich wyniesiesz. 

 

Mechatronika ma to do siebie, że jest zawodem uniwersalnym, tam masz trochę z mojego kierunku, w szerszym aspekcie wyłożoną elektronikę, elektrykę, programowanie, hydraulikę itp. Na MiBM w sumie też to masz, ale raczej w okrojonym nauczaniu, z kolei mechatronik ma w okrojonym stopniu wiedzę, z budowy maszyn ( nie tak szczególowo, jak jest u nas, w sumie to logiczne xD).

 

Myślę, że zostań na mechatroniku, fakt na drugim roku ponoć też jest jazda, ale jest bardziej uniwersalnym kierunkiem. Jeżeli chcesz być konstruktorem, odkryjesz w sobie pasje do tego, chcesz iść do przemysłu to mechatronik Ci  w małym stopniu to wszystko da. 

 

PS, u nas na uczelni byli ludzie z PZL Bydgoszcz w ramach targów pracy i z kolei oni poszukiwali mechatroników do naprawy samolotów odrzutowych (mówię to tak w ramach ciekawostki).

 

 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    417

No na mechatronice będziesz miał te wszystkie wykresy prądowe, charakterystyki, hydraulika, programowanie w językach LD i FBD ( w sumie też to miałem w technikum, ale to podstawy, w porównaniu do tego co jest na studiach), kumple narzekali na takie rzeczy mocno. Każdy kierunek ma swoje jasne i ciemne strony, pewne jest jedno, na kierunkach technicznych musisz mega  angażować sie w naukę, bo jeżeli chcesz być na studiach tylko po to, aby być to wybierz polonistykę xDDD 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tak ale chyba tylko jeden semestr(wykład,ćwiczenia i laborki) jak dobrze pamiętam. Wybrałem ścieżkę dyplomowania Automatyzacja Produkcji i elektronika wróciła. Przerabialiśmy napędy hydrauliczne i pneumatyczne oraz sterowanie( cała elektronika). Przydało się do diagnozowania elektryki i hydrauliki w ciągnikach, maszynach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    417

Jest programowanie sterowników PLC. 

 

Jest hydraulika, ale raczej mega skomplikowanych rzeczy nie dają, podstawy hydrauliki, ale jest za to coś ostrzejszego - mechanika płynów :)


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    417

A tego nw, dopiero na 2 roku jestem.

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dohc
      Witam. Razem z rodzicami prowadzę gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleka+ opasy, obrabiamy jakieś 35 ha z czego ok. 20 ha własnych istnieje możliwość wydzierżawienia kolejnych 20 ha w przeciągu kilku lat. W związku z tym, że ukończę studia (nie związane z rolnictwem) na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, zamierzam pracować w zawodzie. Z drugiej strony rodzice z racji wieku i sytuacji przepiszą gospodarstwo na mnie. W zaistniałej sytuacji rodzą się następujące pytania: czy możliwe jest pogodzenie pracy w zakładzie z pracą w gospodarstwie? Na jaki zmienić profil produkcji (oczywiście taki na którym da się jakkolwiek zarobić) by było łatwiej pogodzić obowiązki?
      Wiem o tym, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Być może ktoś znalazł/znajduje/znajdował się w takiej samej bądź podobnej sytuacji i szukał/szuka/znalazł rozwiązanie. Mam nadzieję, że czytający zrozumieją o co mi chodzi. W razie potrzeby mogę podać więcej szczegółów. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez IMATEUSZI
      Jaki kierunek? Szkoła? tak aby w przyszłości była możliwość pracy na gospodarstwie lub w branży rolniczej. ?
    • Przez anka899
      Witam czy polecacie studia na SGGW rolnictwo, a może w WSA w Łomży ? Jakie są wasze opinie? jakie przedmioty?
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 
       
      Proszę opisać:
      -Jakie są wymagania aby się dostać?
      -Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?
      -Atmosfera na uczelni i kierunku?
      -Kadra dydaktyczna?
      -Zaplecze praktyczne?
      -Akademik?
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj