Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Rogowski

Auta ciężarowe

Polecane posty

jankowski17    2

ja chcialem z ojecem kupic taką kije ale kupilismy jednak citroena jumera


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

szczerze jak narazie nie narzekam jest auto wpozadeczku wiadomo jak sie dba to sie ma co do kiji to nie zdecydowalem sie na nia bo byla troszke zamała a ja lubie duze samochody hihi. pozdro


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wójek ma ziła i jak mi trzeba to go odpalam tylko że jest wyrejestrowany.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

My mieliśmy stara z beką ;):) beczka jeszcze została chyba 5500 litrów do niej wejdzie.Przerobiona troszku i traktorem można z nią smigac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

ja mam stara 200 super maszyna , transport ze zbożem idzie bardzo szybko i można dokładniej manewrować, no tak a na polu to D....a na piaseczku jeszcze mozna jechać ale jak przyjdzie pod górke wtedy gorzej. My nawet wywozimy nim obornik. Najgorszy w STARZE jest KOMFORT tu jest masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

u nas też kiedyś był star 200, tylko że jak ojciec przestał uprawiać ziemniaki to sprzedał go, ponieważ był niepotrzebny, z tego co wiem to nienarzekam na niego, ale pare miał awari głównie skrzyni biegów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rovley    0

Ja posiadam Volvo FH 12 2007r z naczepa patelnia 60 kubków. Samochód idealnie się spisuje na polu. Wożę nim zarówno fasole jak i kalafior i borku w skrzynio paletach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek22    3

My posiadamy cztery ciagniki siodlowe marki Scania 124 i Dafa XF-380:)

Do tego mamy jeszcze naczepy wywrotki 45-50 m3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

ja mam stara 200 bardzo przydatny ale wiadomo ma swoje lata i było kilka awarii


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie bo ojciec dostał bardzo atrakcyjną ofertę kupna Stara 1142 z przyczepą zestaw jest oplandekowany. I mam pytanie jakiej kategorii prawo jazdy trzeba mieć na takiego stara z przyczepą lub na samego stara.

I ile rocznie będzie kosztowało utrzymanie go tj. opłaty np. podatek drogowy.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Na samego Stara wystarczy kat. C a na zestaw z przyczepą kat. C+E Co do opłat to podatek drogowy jest uznaniowy tzn. gmina ustala go sama, musiałbyś się zorientować u siebie. A pozostałe koszty . . . no coż Star jaki jest każdy wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja posiadam (Ja nie Ojciec bo firma od roku stoi na mnie):

4x Scenia R420 CR16 ciągnik siodłowy sprzęgnięty z Feber NW55KD rocznik 2007

4x Jelcz W642 wywrotka, które chodzą z Autosanami D-616 rocznik 1990-1992

4x Scania R420 6x4 KH-kipper W2H + P2T W2H rocznik 2006

3x Scania G480 6x4 KH-kipper W2H + P2T W2H (zamówione w 2010 odbiór)

1x Scania G420 z naczepą Doll produkcji MHS Mikulski do lasu.

2x Scania R440 6x6 KH-kipper W2H + P2T W2H ( zamówione odbiór maj-czerwiec 2010)

4x Scania G440 6x4 KH-kipper W2H + P2T W2H (zamówione odbiór maj-czerwiec 2010)

Co do tachografów, rolnicy muszą:

-korzystać z nich jeżeli są one zamontowane w pojeździe

-jeżeli pojazd nie posiada tachografu zamontować go jednak nie pamiętam do którego roku

-rolnik nie musi przestrzegać czasu pracy kierowcy w obrębie 100km od miejsca zamieszkania lub adresu na który zarejestrowany jest pojazd

-opłaty rolnik musi dokonywać tak jak przedsiębiorca tutaj nie ma ulg

- jeśli ma ktoś tachograf to nie musi mieniać tarczki za każdym razem niech się kręci wystarczy tylko zaświadczenie z gminy o posiadaniu gospodarstwa rolnego i wszystkie płody rolne i nawozy, opryski, paliwa i sprzęty rolnicze wozisz bez problemów (oczywiście na własny użytek)

Aktualnie mam remanent ale jak już posprzątam to podam paragrafy i kodeksy to sobie sami sprawdzicie.

Pozdrawiam

Edit: ort


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ale do badania technicznego tachograf potrzebny? a winety rolnik musi normalnie wykupywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mieliśmy Straka, ale przestało się to finansowo opłacać, już chyba lepiej kupić jakiegoś dostawczaka do 3,5t z paką, który spokojnie wystarczy do wyjazdów po pasze, opryski i do wypadów na pole. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

w moich wszystkich tachograf był od początku i nigdy się nie dowiadywałem czy tacho jest potrzebne do badań technicznych ale postaram się znaleźć kodeks ruchu drogowego i odszukać paragrafy na ten temat. A winiety wykupywać trzeba tak samo jak w przypadku przedsiębiorców.

U mnie ciężarówki wożą materiały sypkie piach, kruszywa, ziemię, węgiel zboża, buraki, ziemniaki, marchew itp w dodatku na duże odległości i nie opłaca mi się wysyłać dostawczaka DMC 3,5t gdy do przewiezienia jest ponad 10 ton

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Tacho obowiązuje wszystkie ciężarówki pow. 3,5t zarejestrowane po 31.12.1985r i bez ważnej legalizacji diagnosta nie dopuści pojazdu do ruchu,a od 1.01 2009 musi być również legalizacja ogranicznika prędkości w postaci naklejki na szybie za 120zł.Rolnika nie obowiązuje czas pracy . Winieta potrzebna jest na każdą ciężarówkę pow.7,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Winieta powyżej 12 ton DMC. Jak się ciągnie przyczepe taką ciężaróweczką do 12 ton to i tak trzeba mieć winiete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

dawidg2 masz rację pomyliłem wagi. Ja już rezygnuję z ciężarówek sprzedałem wszystkie został jeden Man bdf i też do sprzedania.Szkoda marnować życia na interes który nagania tylko obrót w firmie i nie przynosi zysku,ale trudno przyzwyczaić się do siedzenia w domu gdy przedtem objeżdżało się Polskę dookoła kilka razy w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam sprintera i mam w nim tachograf to jak wygląda sprawa w tym wypadku, muszę wkładać te tarcze?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No to nie bo to masz na normalne prawo jazdy B więc tacho chyba raczej nietrzeba używać pewnie zagranicą używali i tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj