Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Rogowski

Auta ciężarowe

Polecane posty

Zetor5340    1
i stal nie potrzebny praktycznie wiec poszedl do ludzi na miedzynarodowke ;)

na miedzynarodówkę?? ja takim złomem to bym nawet po kraju sie bał jezdzić :o

 

adaskupodkarpacie Napisano May 10 2007, 07:21

Mercedes 307D maszyna nie do zajechania

mercedes wogóle jest maszyną nie do zajechania :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Mój kumpel co ma dużo ziemi, ma stara i przyczepę 6t i pracuje ją tylko w żniwa a mówi że robi dobrą robotę.

 

 

 

 

 

 

Nie wiem co Twój post wnosi do tematu no ale ok :D

Edytowano przez Pixel
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Mieliśmy Stara 200, rocznie wyjechał może z 10 razy, a płaciliśmy chyba po 400zł na kwartał, z tego co pamiętam. Zapytam jeszcze taty to powiem dokładnie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

u mnie we wsi chodzi STAR 6x6 niewiem dokładnie jaki i ktry rok


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

6x6 (rozumiem ze ma naped na 6 kol, blokady, reduktor), cyknij jemu fotke i to koniecznie, chyba jakis z demobilu, ojciec mial kiedys ife 4x4 z wojska wlasnie i musze przyznac ze taki sprzet w gospodarstwie bardzo pasuje, tylko jest troche malo wydajny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

chota to jest star266

młody87 owszem musi uiszczać takowe opłaty, ale jeśli jeździ tylko na własne potrzeby to nie potrzebuje licencji na transport kursu na przewóz rzeczy itp...

zetor5340 widzę że mamy wspólne zainteresowania :) :) :)


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Witam co do tacho to tacho obowiązuje jeżeli jeżdzi się w celach zarobkowych a nie na własny użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

pewnie był to star 660 - z wojska fajne sprzęty tylko małałą ładowność mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja kiedyś miałem Stara 200 kupionego z PGR-u mieliśmy go tylko kilka lat fajny sprzęt ale już od dawna u nowego właściciela :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a my mamy cięzarówkę STAR 200 - rocznik 1982 - co prawda jest juz mocno wyeksploatowany ale jeszcze wiernie słóży :rolleyes: do zeszłego roku mielismy drugiego stara - no ale został sprzedany


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

wracając do poprzednich wypowiedzi to z tego co wiem tacho obowiązuje rolnika tylko jestesmy zwolnieni z czasu pracy (wkoncu chłop jest niezniszczalny;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam stara 1142 do wozenia maszyn i ziemniaków do zakładów ziemniaczanych, ma 330 tys km przebiegu B) i stara 200 bez papierów do wożenia zboża to jest dopiero maszyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

OOO temat do mnie <_< Stary są dobre do transportu (najlepiej bel). Many, Scanie, Volvo itd. mają dużo mocy, komfort, napędy na wszystkie koła aha i jeszcze z wymienionych to Star najtańszy :rolleyes:


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

mieliśy kiedyś Stara 200 :) dobre autko <_< teraz bedzie star mam silent. (jak sie uda) :rolleyes:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3
mieliśy kiedyś Stara 200 :P dobre autko :) teraz bedzie star mam silent. (jak sie uda) ;)

Mój wuja ma Stara 200 Dizla


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
OOO temat do mnie ;) Stary są dobre do transportu (najlepiej bel). Many, Scanie, Volvo itd. mają dużo mocy, komfort, napędy na wszystkie koła aha i jeszcze z wymienionych to Star najtańszy :P

Zapasowe też jest napędzane? :) . Wersje budowlane lub terenowe mają więcej napędzanych osi, podstawowe modele mają jedną oś pędną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Man stara nie polecam ale to twój wybór jak juz to wez normalnego mana najwyzej trche starszego a za te 50 tys na stara to juz cos wybierzesz albo volvo fl chyba najtwardsze w swojej klasie i wogóle volvo chyba jest najlepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gluptaseq    0
chodzi ci o "Dzienna karte pracy pojazdu"??? jezeli tak to taka karte musisz wypelniac co dzien,lub odkaladac jakis czas i pozniej z tarczek spisywac prace (przebieg,ilosc spalonego paliwa itd..ile km...)a to chyba nie jest potrzebne zeby pojezdzic sobie wkolo "komina" po gospodarce tylko raczej na dlugie trasy..wiec nie rozumiem dlaczego macie tacha w swoich ciezarowkach.pozatym gdybyscie jezdzili na tacho to wedlug tego musielibyscie robic tzw: "pauzy",chodzi tu o przerwe w prowadzeniu ciezarowki,z tego rozliczaja sie np:zawodowi kierowcy ciezarowek,ale rolnika nikt przeciez nie bedzie rozliczal z czasu spedzonego za kolkiem ciezarowki a juz napewno nikt z was nie bedzie robil przerw np w trakcie jazdy na pole po zboze czy inny ladunek wymagajacy transportu do danego celu..nie wiem moze sie myle ale to chyba logicze,to co napisalem.. :P

 

 

Ps:Tarczke tachografu trzeba zmieniac co 24h..i komu by sie chcialo na gospodarce gdzie sa inne roboty do wykonania pilnowac takiego czegos???..sa wazniejsze rzeczy..

 

 

Rolnika tarczki nie obowiązują mimo że w aucie jest tachograf takie prawo. Musi mieć tylko licencje wydana przez gmine w której jest zapisane że jest rolnikiem i używa akurat to auto na własny użytek (niezarobkowo). Do tego zawsze przy sobie musi mieć zaświadczenie o ukonczeniu kursu na przewóz rzeczy ( jeżeli wozi słome, siano, itp.) lub na przewóz zwierząt ( jeżeli przewozi żywe zwierzęta) i badanie psychologiczne. Pisałeś logicznie tylko że prawo polskie jest mało logiczne. A co do tarcz to nie ważne czy jedzie 30 czy 3000 km tego nikt przecież nie ma możliwości sprawdzenia. Kontrolować możę ITD a jakaś nieprawidłowość to kara kilku tysięcy złotych czyli dużo więcej niż policja. A co do opłat to nie jestem pewny ale prawdopodobnie nie obowiązują rolnika. Chodzi mi o winiete. Tutaj podpina sie do grupy szczególnej. Tak przynajmniej bylo tłumaczone na kursie

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Najlepiej kupic Mana 4 osiowego z 2 skrętnymi ośkami lub wszędołaza Volvo (najnowszego)


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Najlepiej kupic Mana 4 osiowego z 2 skrętnymi ośkami lub wszędołaza Volvo (najnowszego)

Masz nadmiar kasy? Auto ma na siebie zarobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

po co ci manik kup sobie "" Iveco Trakker Hovertruck ""


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj