d4rek

JD 1085 vs. 1188-Który kombajn wybrać ?

Polecane posty

d4rek    67

Jak w temacie rozważam któryś z tych modeli różnica w cenie około 25k (55k i 80k).  Nie interesują mnie inne marki po prostu co przemawia  na korzyść każdego modelu pracowałby na 20-30h swoich i reszta usługi.

 

Ps. może ktoś ma na sprzedaż nie dobitego ?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Po co Ci taki duży kombajn 6 klawiszowy?wystarczył by Ci 1177 albo 1075 chyba,że robisz bardzo dużo usług to wtedy rozumiem.Widziałem tego john deree 1188 w akcji u sąsiada na usługach,to robotę robił konkretną gdzieś 2ha na godzinę spokojnie przy plonie pszenicy 6-7 ton z ha.Jak już brać johna to 1188 jest sporo młodszy od serii 1085.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Cena 1177 jest wyższa o około 30k, poza tym u nas kombajny na usługach to nh 8080, tc 5040 nie licząc claasa lexiona 9m na gasielnicach  ;). A kosić i tak nie ma komu więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli stać Cię dołożyć do modeli 1188 i nad nim się zastanawiasz to chyba jasne że lepiej go wybrać, młodszy, wydajniejszy, szybsza skrzynia i parę udogonień elektryczny/hydraulicznych więcej niż w wersji 1085.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Owszem cena 1177 jest wyższa bo więcej jest tych kombajnów i są bardziej poszukiwane od 6 klawiszowców i później jest łatwiej sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Wybierz ten egzemplarz w lepszym stanie. Jeżeli szukasz kombajnu na usługi to wybierz kombajn jak największy (większy kombajn=więcej zrobisz=więcej zarobisz) czyli w tym przypadku 6 klawiszowy. Na usługach chodzi o to aby mieć jak najbardziej wydajny sprzęt.

 

Tym kombajnem idzie zrobić 12-13 ton pod warunkiem, że będziesz miał ładny, długi kawałek i będziesz sypał w biegu. Realna wydajność tego kombajnu wynosi ok. 1,2-1,3 ha. 

 

Nie powiedziałbym że 1177 są droższe na rynku wtórnym od modelu 1188. Ceny poszczególnych egzemplarzy wynikają ze stanu technicznego i wyposażenia. Ładny 1188 będzie droższy od zmęczonego 1177. 

 

1188 od 1085 jest bardziej wybajerzony, ma więcej czujników, kilka zmian technicznych, dżojstick, itp. Kupując 1188 musisz liczyć się nie będzie tak łatwo o części używane jak do 1085. Pod osłonami wydaje się że 1188 to to samo co 1085, jednak nie. Większość części z 1085 nie będzie pasować do 1188. Przykładowo pompa hydrostatyczna, rura wysypowa, siłownik hydrauliczny, rozdzielacz i wiele, wiele, wiele, innych rzeczy w 1188 jest inne jak w 1085. 

 

Jeżeli masz jakieś pytania do wyżej opisanych kombajnów to zadzwoń do mnie pod numer 792 617 414

Edytowano przez CONDOR

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw1246    0

Witam. Posiadam model 1085 od 4lat. Pracuje on u mnie na 100ha i jestem z niego zadowolony. Jedyne awarie miałem przy łańcuchu gardzieli, pompie wtryskowej(brudny filtr) oraz pompie wody. Jednak mają one 1 mankament, lubią się zapalić pod zbiornikiem. Także jeśli zakupiłeś jeden z tych modeli to od razu wytnij dziurę w zbiorniku od strony kabiny(na wysokości żmijki) i przynituj kawałek blachy, w razie podpalenia ja urwiesz i ugasisz go. W poprzednie żniwa zablokowała mi się linka gazu oraz cieżko chodziła linka przyspieszacza, ale to zignorowaliśmy. Na drugi dzień wchodzę do garażu, a tu pełno dymu, trzeba było ciąć dziure w zbiorniku, także polecam ci to samo zrobić oraz wozić 20-40l wody na kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj